Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Baví tě hygge, nebo raději dáváš přednost lagom? O obou životních stylech jsme tě už informovali, a tak přichází vhodná doba na to, abychom ti představili i fredagsmys. Už teď ti můžeme prozradit, že si význam tohoto slovíčka naprosto zamiluješ.

Nejvyšší čas, abys odhalila kouzlo FREDAGSMYSU! Slova, které ti změní pátek

Šťastná dívka
zdroj: Thinkstockphotos Šťastná dívka
aktualizováno 26.01.2018, 00:15 | 26.01.2018, 00:15 | DyA

Baví tě hygge, nebo raději dáváš přednost lagom? O obou životních stylech jsme tě už informovali, a tak přichází vhodná doba na to, abychom ti představili i fredagsmys. Už teď ti můžeme prozradit, že si význam tohoto slovíčka naprosto zamiluješ.

Seveřané přidávají do našeho slovníku další důležitý pojem. Vedle hygge a lagom bychom měli znát i fredagsmys. Tohle slovo má základ ve slově fredag, které znamená pátek. Celý pojem můžeme volně přeložit jako páteční pohodička.


Jak si vychutnat fredagsmys?


Je to zcela jednoduché. Pokud chceš odstartovat víkend podle seveřanů, pak si na páteční večer domluv společnost dobrých přátel. Ti zajistí, že se po celý večer budeš skvěle bavit a zapomeneš na starosti uplynulého pracovního týdne. Určitě neuděláš chybu, když uvaříš dobrou večeři či malé jednohubky. K fredagsmys jednoduše patří dobré jídlo, a tak tuhle stránku rozhodně nepodceňuj. Seveřané nejvíce ujíždějí na mexickém tacos, ale parádu uděláš i třeba nachos s guacamole nebo skořicovými šneky.

 


A co dál? Večeři máš hotovou, přátelé jsou na značkách a ty se ptáš, jak by měl páteční večer pokračovat? Pokud chceš poklidný večer, pak si pusťte všemi oblíbený film nebo seriál. Klidně se u sledování zachumlejte do deky a užívejte si společné chvíle. Nic nebrání tomu, abyste si zahráli společenské hry, u kterých se výborně pobavíte. Akčnější typy lidí se mohou vypravit i za zábavou do města. Dobrý drink, tancování a parta skvělých přátel ti zaručí dokonalý fredagsmys.

 

ČTĚTE TAKÉ:

6 věcí, kterých se zbavit, abys byla konečně šťastná!
Nejsi se sebou spokojená? Najdi svůj osobní SMYSL ŽIVOTA
Čerpej pozitivní energii ze zdrojů, o kterých jsi nevěděla!


Zaměřeno na detail


Neměla bys zapomínat na to, že fredagsmys čerpá z hygge. Pokud tedy budeš pořádat večer v severském stylu, nezapomeň na drobné detaily, které vytvoří kouzelnou atmosféru. Hlavní roli by měly hrát svíčky a malé lampičky. Podobou parádu udělají i závěsná světýlka, která můžeš položit podél sedací soupravy, nebo na konferenční stoleček. Nezapomeň ani na chundelaté deky, minimalistické dekorace a hrnek dobrého čaje, bez kterého by hygge nebyl hyggem. Třešničkou na dortu může být zapálený krb nebo tlumené tóny oblíbené hudby.0 hlasů
Vaše hodnocení