Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Odborníci z Austrálie vám prozradí, jak vypadat na fotografii bezchybně.

Neuvěřitelný trik pro perfektní selfie, které ti získá sympatie a nejvíc lajků

Selfie
zdroj: Thinkstockphotos Selfie
aktualizováno 10.07.2017, 16:28 | 10.07.2017, 16:28 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Odborníci z Austrálie vám prozradí, jak vypadat na fotografii bezchybně.

Možná to zní jako nesmysl, ale i populární selfie fotografie mohou být součástí výzkumu. Právě takové neobvyklé téma si vybrali výzkumníci z australské univerzity. Zapomeňte na všechny rady, které jste dosud slyšeli. Nyní vám odhalíme trik, který potvrdili na akademické půdě.

 

Odborníci z La Trobe University v Melbourne studovali 2000 selfie fotografií na Instagramu. Z nich analyzovali deset nejaktuálnějších na každém profilu, který vybrali. Zjistili, že 40 procent lidí si nejraději fotí tvář z levé strany.

 

Jak se tedy vyfotit tak, abychom vypadali co nejlépe? Mírně natočte hlavu a k objektivu nastavte svou levou tvář. Výsledek vás může překvapit.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Děláte si rádi selfie? Neuvěříte, co to o vás vypovídá!
NEJ selfie z internetu: Podívejte se na fotky
Jak fotit lepší selfie? 9 rad k nezaplacení

 

Není se co divit. Tato technika měla svůj estetický význam i v historii. I Da Vinci přece svou Monu Lisu natočil mírně nalevo!

 

"Je zajímavé, že dokonce i dnes se všemi fotografickými technologiemi nás to přirozeně táhne na levou stranu," poznamenala lékařka Annukka Lindell.

 

Existuje dokonce i teorie, která tento trik vysvětluje. Levou tvář totiž intuitivně vnímáme jako emocionální otevřenější a expresivnější než pravou. Takto stylizované selfie tedy působí sympatičtěji.1 hlasů
Vaše hodnocení