Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Na Novu nastoupil jako stážista v lednu 2016. Dnes zastává zodpovědnou funkci vedoucího vydání publicistického pořadu Střepiny.

O čem je pracovní stáž? Napoví Tomáš Vojáček (26) ze Střepin

Tomáš Vojáček, reportér
zdroj: TV Nova Tomáš Vojáček, reportér
aktualizováno 16.07.2017, 00:00 | 16.07.2017, 00:00 | Krásná.cz

Na Novu nastoupil jako stážista v lednu 2016. Dnes zastává zodpovědnou funkci vedoucího vydání publicistického pořadu Střepiny.

1. Proč jste si vybral právě TV Nova?

Protože nesnáším stereotyp a baví mě výzvy. Taky rád píšu a natáčím a chci, aby moje příběhy vidělo co nejvíc diváků. Tak kam jinam než do nejsledovanější televize?

 

MĚSÍC STUDENTŮ A ABSOLVENTŮ: Přijď na stáž na TV NOVA!

 

2. Co si jako první vybavíte, když si vzpomenete na přijímací pohovor na stáž v TV Nova? Zaskočilo vás něco?
Ten počet zajímavých lidí z celé republiky, kteří se na stáž hlásili. Říkal jsem si tenkrát: "Jak je porazit?" A dnes s některými z nich vlastně tvoříme jeden tým.

 

3. Jaký byl váš první den na stáži?
Akční. Čekal jsem pomalý rozjezd a nekonečné zaškolování, ale hned první den už jsem vymýšlel témata reportáží. A další týden už vyrazil poprvé natáčet na plac.

 

Tomáš Vojáček, reportér
(Foto: TV Nova)

 

PSALI JSME:

Chceš pracovat v médiích? Reportérka Veronika Petruchová (22) ti poradí své triky a zkušenosti
Jaká je práce ve zpravodajství i jak ji získat, radí reportérka Nikol Kudrnáčová

 

4. Co vám práce v TV Nova přinesla?
Spoustu zkušeností. Rozšířila obzory. Naučila mě, že pracovat pod tlakem není tak strašné, jak se občas může zdát. A taky, že k mimořádným výsledkům je potřeba týmová práce. Bojovat každý týden o diváky, je totiž společně se skvělými kolegy zábava. A samozřejmě i to, že je potřeba na sobě pořád pracovat.


5. Co byste vzkázal lidem, kteří o stáži v TV Nova uvažují?
Pokud se neradi nudíte a chcete předvést, co umíte, u nás dostanete šanci se ukázat. A je jedno, jestli máte chuť třeba točit nebo stát před kamerou.0 hlasů
Vaše hodnocení