Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Když zjistíš, že tě tvůj kluk podvádí, je to vždycky hrozná rána, která vašim vztahem zamává a nejspíš ho i zničí. Teď jsi také odhalila nevěru, ale netýká se tak úplně tebe. Co dělat, když zjistíš, že tvou kamarádku podvádí její kluk? Máš jí to ř...

Podvádí tvou kámošku - máš jí to říct?

aktualizováno 30.11.2011, 00:00 | 30.11.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

Když zjistíš, že tě tvůj kluk podvádí, je to vždycky hrozná rána, která vašim vztahem zamává a nejspíš ho i zničí. Teď jsi také odhalila nevěru, ale netýká se tak úplně tebe. Co dělat, když zjistíš, že tvou kamarádku podvádí její kluk? Máš jí to říct?

Možná už jsi to zažila. Tvá kamarádka opěvuje svou lásku, ale ty víš, že ji za jejími zády podvádí s jinou. Nechceš jí brát iluze, ale na druhou stranu ti vadí, jak se její naivitě za zády všichni posmívají. Co udělá skutečná kámoška? Prozradí nemilou pravdu a nabídne své rameno k vyplakání, nebo nebude kamarádce kazit radost? Máš se vměšovat, nebo to nechat, ať si pravdu odhalí ona sama? Vždycky je tu nějaké „ale“, které by tvůj dobře míněný skutek mohly změnit v něco úplně jiného.

 

Než se rozhodneš přinést jí krutou pravdu na stříbrném podnose, zkus se zamyslet, jak to může dopadnout. V nejhorším případě je v ohrožení dokonce i samo vaše přátelství!


Vzít na sebe úlohu posla špatných zpráv není pro každého. Pokud se rozhodneš kamarádce pravdu prozradit, je potřeba to umět zaobalit do správných slov a říct jí to s citem. A být připravena na jakoukoli reakci. Kamarádka tě klidně může začít obviňovat, že si jen vymýšlíš, protože jí závidíš a nepřeješ vztah. A vaše přátelství může vzít pěkně rychle za své.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Máš pocit, že ti tvoje kamarádka něco tají? Zjisti, co to je
TEST: Mají tě tvé kámošky opravdu rády?
Za kamarádku ruku do ohně? NIKDY!

 

Také buď opatrná se svými soudy. Tam, kde ty vidíš nevěru, může být něco úplně jiného. Možná se přítel tvé kamarádky jednou neudržel a flirtoval s neznámou dívkou, ale samozřejmě tím nechtěl ohrozit svůj vztah, šlo jen o nevinný flirt. Jenže tím, že ho vyneseš na světlo, už má na vztah tvé kamarádky úplně jiný vliv.

 

Nejspíš si myslíš, že jako nejlepší kamarádky si svěřujete úplně všechno. Jenže i nejbližší přátelé před sebou mohou mít tajemství, za která se trochu stydí. Co když si tvá kamarádka s přítelem dohodli určitou volnost ve vztahu a tolerují si úlety, o kterých spolu nemluví a nechtějí o nich vědět? Možná má parter tvé kamarádky hysterickou bývalku, která ho uhání a vyhrožuje, že si něco udělá, a tak ji občas někam vytáhne a tvá kamarádka ovšem ví a tiše to toleruje? Nikdy nevíš, jak mají ti dva svůj vztah nastavený, a tvé přiznání pravdy by nemuselo být pro nikoho přínosem.

 

 

Možná takovou domluvu ani nemají, ale ona ví o tom, že ji přítel podvádí, ale dělá, že to nevidí. Nebo mu nevěru toleruje, dělá, že o ní neví, a mezitím se snaží vše v jejich vztahu spravit, aby svou aférku ukončil a vrátil se k ní. Pokud v takový moment vytáhneš vše na světlo, můžeš její strategii úplně zničit.

 

Zatloukat, zatloukat, zatloukat? Občas to může být nejúčinnější řešení. Jenže co když tě poznané tajemství tíží a stále dumáš, jestli to kamarádce prozradit, nebo ne? Ona ale není jediná, komu to můžeš říct. Stejně tak můžeš jít přímo za hříšníkem – jejím přítelem. Prozraď mu, že víš o jeho nevěře a že by se takhle ke tvé kamarádce chovat neměl. Nevyhrožuj, že jí to řekneš, zkus mu ale vysvětlit, že takové ponižování si jeho dívka nezaslouží a že by měl něco dělat on – přestat s tím, přiznat se, hledat způsob, jak znovu opravit jejich vztah, pokud začal mít nějaké trhliny.

 

Dalším způsobem, jak se zbavit tíhy tajemství, je poslat ho dál. Je to trochu slabošské, ale může to vyřešit problém na první pohled bez tvého vlivu. Nechceš být tím, kdo řekne kamarádce nepříjemnou pravdu do očí, tak vypustíš o jejím záletném příteli drb tím správným směrem a budeš doufat, že dříve nebo později se dostane až k ní. Pak ti ale může vyčítat, že jsi o tom věděla a neřekla jí to a ona byla takovou dobu všem k smíchu. Bohužel dopředu nikdy nevíš, jak zrovna ona zareaguje a jaké řešení by bylo nejlepší.

 

Anketa
Odhalila jsi, že tvou kamarádku podvádí její přítel. Jak budeš reagovat?
 4 hlasů
Vaše hodnocení