Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Chtěla bys upoutat něčí pozornost třeba na facebooku? Pokud chceš dosáhnout kladných ohlasů, použij originální profilovku!

Jak na skvělou profilovou fotku

Selfie
zdroj: Twitter Selfie
aktualizováno 05.12.2016, 00:34 | 05.12.2016, 00:34 | tej

Chtěla bys upoutat něčí pozornost třeba na facebooku? Pokud chceš dosáhnout kladných ohlasů, použij originální profilovku!

Najít vhodnou fotografii na profilovou stránku nějakou jinou sociální síť, není vůbec jednoduché. Když už člověk vyfotí skvělou fotografii, na kterou je sám pyšný, nakonec mu jí přátelé ošklivě pomluví. Jak se má člověk potom zavděčit? Je to lehké, stačí se vyvarovat nejhorším chybám ostatních.

 

Musíš být sama spokojená

 

Prvním základním krokem je to, že se ti vybraná fotografie musí líbit. Když se sama při pohledu na ní nějak necítíš, nepoužívej jí. Vyber takovou, kde si budeš připadat hezká a sama z jejího publikování budeš mít dobrý pocit. Kašli na rady ostatních. Jak můžeš vědět, že ti chtějí opravdu dobře poradit? Záleží jen na tobě a ne na ostatních, protože má každý jiný vkus.

 

S kým se poradit?

 

Rozhodně se neraď s rodiči, protože ty by ti nejraději vybrali fotku z dětství. Vyjímka ovšem potvrzuje pravidlo a můžeš to vyzkoušet. Vyber si někoho neobjektivního, ale upřímného. Kamarádku, sourozence, nebo sousedovu dceru. Pokud vyberou fotku, která se ti nelíbí, tak to normálně řekni. Další variantou je udělat výběr fotek, které se líbí především tobě a pak jim dát vybrat z tohoto úzkého seznamu.

 

Foto chyba
Photoshop opravdu jen s rozmyslem! (Foto: oficiální zdroj)

 

Měla bys být k poznání

 

Profilové fotografie jsou od toho, aby ukázaly, čí stránky návštěvník otevírá. Lidí se stejným jménem může být mnoho a bez pořádné fotky tě lidé nepoznají. Je jedno, zda budeš z profilu, zepředu nebo vleže, ale mělo by být vidět, kdo na fotografii je. Vhodným řešením není ani tučná vrstva make-upu, pokud tak nechodíš denně.

 

Vhodná fotka ke tvému věku

 

Je ti třináct, ale používáš fotku, která odhaluje víc, než by měla? Tak jí okamžitě stáhni a vyber si takovou, která nebude tolik odvážná! Dej si jí třeba do klasického alba, ale jako profilovou fotku opravdu ne. Na fotografie ve spodním prádle nebo s obrovským výstřihem máš času dost a jediní komu tím uděláš radost, jsou pomlouvačné spolužačky a pedofilové. Určitě nechceš mít pověst lehké dívky, nebo ne?

 

Foto chyba
I takhle to může dopadnout. (Foto: oficiální zdroj)

 

Zásady samofocení

 

Jen prosím už žádné fotografie z koupelny u zrcadla. Stalo se to velmi ošklivým trendem dnešní mládeže a můžeš věřit, že na takových fotografiích není nic hezkého. Možná mezi tvými kamarádkami, které používají podobné, ale pokud stojíš o nějakého kluka, kterého máš v přátelích, tímto ho opravdu neokouzlíš. Ba naopak, zejména, pokud je o trochu starší než ty. Kluci si z těchto fotografií dělají maximálně tak srandu a nebudou tě brát jako potencionální přítelkyni, nýbrž jako další pipinku z mnoha. Rozhodně však nepočítáme metrosexuály, kteří podobných snímků mají habaděj. Pokud se chceš mermomocí fotit sama, zajisti, aby to nebylo poznat.

 

Stydíš se fotit?

 

Nemáš ráda, když se musíš fotit na veřejnosti? Neumíš si představit, že by tě fotil někdo cizí? Není nic lehčího, než se domluvit s kamarádkou a společně si udělat hezké fotky. Vyberte si soukromé místo třeba u jedné doma, nebo venku na odlehlém místě. Vezměte si hezké oblečení, upravte se a bavte se. Před sebou se nemusíte stydět. Na focení si vymezte dostatek času, protože z počátku budete trošku ztuhlejší. Nejlepší fotky většinou vznikají až po hodině focení. Nebo momentky.

 

Vtipné fotografie

 

Na profil si také můžeš vybrat vtipnou fotografii, která pobaví a zároveň bude vidět, kdo na ní je. Možností je spousty, buď originální. Ať už se jedná o šílené oblečení, či místo. Nikoho tím neurazíš a navíc ukážeš, že máš v sobě smysl pro humor.

 

Dej si pozor na pozadí

 

Než jakoukoliv fotku zveřejníš, pořádně si jí prohlédni a zaměř se i na pozadí. Kolikrát se stalo, že si holčina nevšimla nespláchlého záchodu, či polonahého otce o pár metrů dál. Tyto fotografie pak běží internetem a následné ostudy se lehce nezbavíš.

 

Photoshop? V žádném případě!

 

Pokud používáš photoshop nebo jiný program na úpravu fotek, mysli s rozmyslem. Pokud chceš pouze vyretušovat pozadí, či upravit malé chybičky, jako třeba drobek na rtu, tak ho bez potíží použij. Na ztenčení postavy, zvětšení prsou a jiné kravinky ho v žádném případě nepoužívej. Za prvé to je kolikrát poznat na první pohled i u neznámého, za druhé to rozhodně poznají lidé, kteří tě znají, a místo chvály si vysloužíš spíš posměch. Programem na úpravu fotek si můžeš třeba bělit zuby, přidat opálení a jiné drobnosti, které na první pohled nejdou vidět. Větší úpravy hoď za hlavu.

 

Pár rad na závěr

 

Buď taková, jaká jsi. Nesnaž se na svém těle nic vylepšovat, třeba se někdo zamiluje právě do toho, co tobě připadá ošklivé. Místo našpulených rtíků se hezky usměj a uvidíš, že se kluci zblázní. Nehraj si na něco jen kvůli tomu, že to dělají tvé kamarádky, či je to in. Každý člověk je jiný a profilová fotka by toho měla být důkazem.
 12 hlasů
Vaše hodnocení