Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Je tvůj hrudník plochý jako Polabská nížina? Neboj se, rozhodně to neznamená, že do konce života budeš mít áčka! Dej svému poprsí čas a třeba tě příjemně překvapí. Na jejich růst má vliv hned několik okolností, se kterými se musíš smířit.

Porostou ti ještě PRSA? Máme překvapivou odpověď

Podprsenka
zdroj: Thinkstockphotos Podprsenka
aktualizováno 26.06.2018, 00:13 | 26.06.2018, 00:13 | Krásná.cz

Je tvůj hrudník plochý jako Polabská nížina? Neboj se, rozhodně to neznamená, že do konce života budeš mít áčka! Dej svému poprsí čas a třeba tě příjemně překvapí. Na jejich růst má vliv hned několik okolností, se kterými se musíš smířit.

Také máš pocit, že jeden den máš krásná béčka, zatímco druhý den se probudíš s lentilkami pod kobercem? Žádné strachy, ještě není všem dnům konec! Říká se, že ženy zrají jako víno. Zčásti to může platit i pro tvé poprsí, které zpravidla prochází dvěma vývojovými fázemi.


PUBERTA

Většina dívek zaznamená první změnu velikosti někdy mezi devíti až třinácti lety. V tento moment je puberta v plném rozpuku, a tak se není čemu divit, že i prsa hezky rostou. Určitě bys ale měla vědět, že puberta se u každého člověka liší. Pokud ještě ve třinácti nemáš velká prsa, nemusíš propadat panice. Určitě se jich brzy dočkáš. "Na začátku puberty většina dívek zjistí, že se zvětší okolí bradavky," říká gynekoložka Rebecca Brightman pro Seventeen.com. Lékařka holkám radí, aby v tomto období začaly nosit podprsenky tzv. braletky. Jsou pohodlné, nikde netlačí a zároveň skryjí rostoucí bradavky.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

TVOJE ŇADRA: 10 zajímavostí o prsou, které možná neznáš!
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Vadí nám malá prsa?
Nesedí ti podprsenka? Nejdřív zjisti, jaký typ prsou máš!


POST PUBERTA
Během puberty prsa vesele rostou a jejich vzhled se mění prakticky ze dne na den. Velký mezník přichází mezi osmnáctým až dvacátým rokem. V tuto dobu se růst prsou zastaví. To ale rozhodně neznamená, že tato velikost tě bude provázet celým životem. Připrav se na to, že hormonální změny, úbytek hmotnosti nebo naopak příbytek na váze může mít na velikost poprsí zásadní vliv. Zároveň bys ale měla vědět, že dalším důležitým faktorem je i genetika. Pokud má tvoje mamka i babička drobnější prsa, pak se připrav na to, že nikdy nebudeš mít "háčka". Taková je prostě příroda, kterou nelze ošálit.

 


Co si mám z toho odnést?

Pokud je ti dvacet let a více, pak je jasné, že tvá prsa už zásadně neporostou. Určitě bys ale měla vědět, že se jejich velikost může změnit, a to především vlivem hormonální antikoncepce. Na jejich velikosti se může podepsat i tvůj příbytek na váze. Zároveň si ale musíš uvědomit, že ani za malá prsa se nemusíš stydět. Jednou se totiž velkého poprsí doopravdy dočkáš, a to v momentě, kdy budeš čekat miminko. V tu chvíli si vyzkoušíš, jaké to je, být majitelkou bohatého výstřihu. Věř, nebo ne, občas to nemusí být med.0 hlasů
Vaše hodnocení