Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Asi nám dáš za pravdu, že menstruace si s námi občas pěkně zahrává. Jednou ji dostaneme včas, jindy naopak s několikadenním zpožděním. Určitě ti přijde vhod, když budeš znát základní symptomy, které se s příchodem menstruace pojí.

Poznej příchod MENSTRUACE dřív, než ti zašpiní kalhotky

Menstruační potíže
zdroj: Thinkstockphotos Menstruační potíže
aktualizováno 08.09.2017, 00:36 | 08.09.2017, 00:36 | Krásná.cz

Asi nám dáš za pravdu, že menstruace si s námi občas pěkně zahrává. Jednou ji dostaneme včas, jindy naopak s několikadenním zpožděním. Určitě ti přijde vhod, když budeš znát základní symptomy, které se s příchodem menstruace pojí.

Buď připravená a nenech se příchodem měsíčků zaskočit.


Jak poznám, že je menstruace na cestě?

Pravdou je, že každé tělo je jiné. Nejde s jistotou tvrdit, že všechny ženy mají stejné příznaky, avšak určitá podobnost existuje. V první řadě můžeš pociťovat výkyvy nálad. Zřejmě se budeš cítit pod psa, a to i v případě, že k tomu nemáš žádný důvod. S tím se pojí i vyšší míra podrážděnosti. Je klidně možné, že tě rozhodí věci, které by tě jinak nechaly naprosto v klidu.

 

 

Dalším ukazatelem je výskyt akné. Ke klasickým uhříkům se připojí bolestivé pupínky, které na tvé pleti budou dělat pěknou neplechu. Špatnou zprávou je, že s tímto "předmenstruačním" akné nic nenaděláš, můžeš se však zaměřit na preciznější péči o pokožku. Vhod přijdou i speciální přípravky na aknózní pleť, které by ti alespoň z části měly pomoci.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Bolestivá menstruace? S těmito jídly se jí vyhneš
Silná menstruace? Známe triky, jak ji zmírnit!
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jak řešíme, když má naše holka menstruaci?

 

Je možné, že před příchodem menstruace budeš mít speciální chutě. Oblíbené potraviny ti nebudou chutnat, zatímco po jiných se budeš moci utlouct. Může tě zastihnout i nechuť, která je taktéž pro předmenstruační období typická. V neposlední řadě můžeš pocítit urputnou bolest hlavy, křeče v břiše nebo třeba bolest zad a kloubů. Mnoho dívek se shoduje také na tom, že menstruaci poznají podle citlivých prsou. Nemusíš se zaleknout ani zvýšené únavy.

 


Měj přehled!

Chceš mít přehled o předmenstruačních symptomech? Pak si veď menstruační kalendář a několik dní před začátkem periody si zaznamenej své tělesné pocity. Po třech měsících bys měla mít ucelený obrázek o tom, jak se tvé tělo chová před menstruací. Menstruační kalendář si můžeš vytvořit v diáři, ale určitě tě potěší, že existují šikovné aplikace do tvého chytrého mobilu. Uvidíš, že tahle věcička ti výrazně pomůže. Časem intuitivně poznáš, že menstruace klepe na dveře.

 

Neboj se vyhledat lékaře
Pokud ucítíš, že některé příznaky jsou silné a narušují kvalitu tvého života, pak se neboj vyhledat odborníka. Měl by ti pomoci symptomy rozluštit, případně nasadí vhodnou léčbu ke zmírnění těchto obtíží.1 hlasů
Vaše hodnocení