Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Jsi stydlivá a každou chvíli se zakoktáš nebo zrudneš jako rajče? Začni trénovat své sebevědomí a zkus svůj stud překonat.

Překonej svou stydlivost - rádce pro každou situaci

aktualizováno 13.01.2018, 00:13 | 13.01.2018, 00:13 | Krasna.cz/trm

Jsi stydlivá a každou chvíli se zakoktáš nebo zrudneš jako rajče? Začni trénovat své sebevědomí a zkus svůj stud překonat.

Náš vlastní stud nám dokáže pěkně komplikovat život. Co s ním začít bojovat a ulehčit si mnohé situace? Těžký je první krok, ale pak už to jde celkem snadno.


Při seznamování

 

Nedokážeš si představit, že bys oslovila kluka jako první? Tak začni menšími cíly. Nemusíš hned balit idola školy. Nauč se bavit s normálními kluky. Jsi na oslavě kamarádky a stojíš u stolku s jídlem vedle kluka, kterého neznáš? Nemusíš ho chtít balit, ale seznámit se můžete. Navíc, když z něj nemáš srdce až v krku, snáz se odhodláš k hovoru. Normálně ho pozdrav, usměj se na něj a zeptej se ho na něco triviálního. Odkud zná oslavenkyni, co říká na hudbu, jestli už zkusil nějaké jídlo z rautu. Začít se bavit je jednoduché, zda hovor udržíte, záleží na tom, jestli najdete i další společná témata. Uvidíš, že to zvládneš, a zjistíš, že to není nic tak těžkého.

 

TRIK! Bojíš se oslovovat druhé lidi? Možná je to tím, že jsi hodně uzavřená a nejradši trávíš čas sama. Vyrážej víc ven, bav se s lidmi. Pak už ti to přijde samozřejmé a stydět se nebudeš.

 

 

Při rozhovoru

 

Bavíte se ve skupině o nějakém tématu, ke kterému bys také měla co říct, ale stydíš se, aby ostatním tvůj názor nepřipadal hloupý a nevysmáli se ti. Ale proč? I když ten, kdo mluví, tvrdí něco, co protiřečí tvým názorům, klidně je vyslov nahlas. Polemika může být zajímavá, víc názorů rozproudí debatu. Nepokládej svůj argument jako jediný správný, spíš řekni, že existuje i tenhle pohled. Nabídni ho jako myšlenku ke zvážení, neprezentuj ho tak, že tím druhého ztrapníš, bude to vypadat, že lže nebo se mýlí. Jak budeš přistupovat ty k němu, bude přistupovat i on k tobě.

 

TRIK! Bojíš se, že se zakoktáš, nebo začneš blekotat? Jednoduše se soustřeď na svůj dech. Mnoho lidí se z nervozity zadýchává, a pak vypadají nejistě a zmateně. To nedopusť.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Setkání tváří v tvář? Jak se před ním nezakoktat
Jak se v posteli nestydět?
Překonej všechny své zábrany v sexu

 

Když se potřebuješ hájit

 

Občas je potřeba ukázat ostré lokty, i když je v tobě ve skutečnosti malá dušička. Jdeš reklamovat oblečení? V restauraci ti přinesli nepoživatelné jídlo? Opřela se do tebe nesmyslně spolužačka? I když je v tobě malá dušička, nenech si příkoří líbit. Ozvi se. Nehádej se, nebuď agresivní, zkus jednat slušně. Pokud to nepomůže, měj v záloze logické argumenty. Snaž se držet emoce na uzdě. Když se začneš hádat, což není tvá běžná parketa, snadno můžeš sklouznout do hysterie nebo pláče, protože budeš sama sebou zaskočená.

 

 

TRIK! Měj někoho po ruce. Kamarádku, přítele, mamku. Nemusí říct ani slovo, ale jejich přítomnost tě povzbudí, i když si to celé vyřešíš sama. Když uvidíš, že to jde, příště už to zvládneš úplně sama.

 

V posteli

 

Stydíš se před svým klukem za světla svléknout, natož aby sis řekla o to, co by se ti líbilo? Nehraj si na něco, co nejsi, pak bys nebyla uvolněná a křečovité milování by ti nebylo příjemné. Do ničeho se nenuť a nenechej nutit. Popravdě? Na stud v posteli funguje jediné – čas a trénink. Čím víc zkušeností s mazlením a milováním získáš, tím přirozenější ti přijde a stud a obavy se rozplynou. Důležité je, cítit se v pohodě.

 

TRIK! Uvolňující masáž. Nám holkám občas trvá, než se přepneme na mazlící vlnu. Pokud máš hlavu plnou starostí a obav, budeš v posteli nesvá. Začněte zlehka. Jemnými polibky, výskáním ve vlasech, uvolňující masáží. Zaměřte se nejen na záda, ale také na chodidla nebo obličej. Přítelovy prsty dokáží divy. A dokonce, i když budeš masírovat ty jeho, se můžeš uvolnit. Myšlenkami se budeš soustředit na to, co děláš, a nervozita z tebe opadne.7 hlasů
Vaše hodnocení