Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

V dnešní době jde o velmi rozšířený a nezdravý zvyk, který tě může posunout až do roviny averze vůči sobě samé. Je důležité si uvědomit, že každý člověk je originál. Nikdy nikdo nebude jako TY. Je zbytečné se srovnávat s lidmi, kteří žijí úplně ji...

Neustále se porovnáváš s ostatními? 5 rad, jak s tím přestat a cítit se skvěle!

Rozhádané kamarádky
zdroj: Thinkstockphotos Rozhádané kamarádky
aktualizováno 14.03.2017, 00:38 | 14.03.2017, 00:38 | krasna.cz/tvnoviny.sk

V dnešní době jde o velmi rozšířený a nezdravý zvyk, který tě může posunout až do roviny averze vůči sobě samé. Je důležité si uvědomit, že každý člověk je originál. Nikdy nikdo nebude jako TY. Je zbytečné se srovnávat s lidmi, kteří žijí úplně jiný život než ty.

Přestaň křečovitě sledovat sociální sítě

Sociální sítě jsou tenký led. Téměř nikdy neodrážejí realitu běžného života. Lidé mají možnost fotky upravit filtry a statusy poctivě vycenzurovat tak, aby to v konečném výsledku vypadalo, že žijí dokonalý život. Nevěř tomu. Spíš se často stává, že ten, kdo má nejvíce "načančaný" život na síti, ho má chudší v reálném světě. Pokud žiješ na sto procent, pak nestíháš přemýšlet o tom, jak vyfotit tohle kafíčko nebo dort. Důležité je to, co děláš v reálném životě. Nepřemýšlej o počtu lajků.

 

Ukaž, co v tobě je! 

Každá z nás má nějakou silnou stránku. Ať už je to znalost jazyků, perfektní pečení nebo dokonalé háčkování. Pokud máš možnost, aby tě tvůj koníček živil, směle do toho! Postav si na svém koníčku kariéru. Neboj se prorazit do světa! Je to životní příležitost a jakmile jednou ucítíš úspěch, už nikdy se nebudeš muset srovnávat s ostatními. Buď na sebe hrdá. 

 

 

Staň se egocentričkou

A proč ne? Co ti je po jiných lidech? Pokud jejich existence nijak v negativním smyslu neovlivňuje tvůj život, pak ostatní neřeš. Je v pořádku milovat sama sebe. S vědomím, že jsi skvělá, krásná bytost, která má co nabídnout tomuto světu. I to je způsob, jak zastavit srovnávání s jinými lidmi.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Závist, závist, závist. Ale co to vlastně je?
Chybí ti sebevědomí? 7 tipů, jak si víc věřit!
Z netykavky komunikativní holka: Jak si dodat sebevědomí?


Buď vděčná za to, co máš

Buď vděčná za věci, které máš a neřeš ty, se kterými nemůžeš nic udělat. Pokud začínáš mít pocit závisti při pohledu na někoho jiného, a především při pohledu na věci, které ostatní mají a ty ne, pak se zastav a udělej krok zpět. Mysli na všechny věci, za které jsi vděčná. Udělej si třeba i seznam všech těchto věcí! Vždy, když se přistihneš při závisti, si tento seznam znovu přečti.

 

Buď k sobě pravdomluvná. Nač si něco namlouvat?

Snažit se napodobit nebo zkopírovat to, co dělají druzí, je chyba. Zaměř se na sebe a svůj skutečný styl. Ukaž ostatním svou pravou osobnost a to, co ti dělá radost. Rozhodně se nesnaž vypadat jako někdo jiný. Nezapomeň, že někdo vždy bude mít výhrady ke tvému životu, ale buď opravdu taková, jaká jsi.0 hlasů
Vaše hodnocení