Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Škola patří do našeho života, a pokud jsi pilná studentka, tak zkrátka musíš pravidelně pětkrát týdně do toho nemilovaného ústavu.

Problém s učitelem? Hlavně v klidu!

Hádka s učitelem
zdroj: Thinkstockphotos Hádka s učitelem
aktualizováno 10.09.2015, 11:02 | 10.09.2015, 11:02 | Krásná.cz/Mersmerize

Škola patří do našeho života, a pokud jsi pilná studentka, tak zkrátka musíš pravidelně pětkrát týdně do toho nemilovaného ústavu.

Ve škole často vznikají neshody a problémy se spolužáky a je to poměrně normální, protože spolu trávíte tolik času. Důležité je nepodléhat zbytečným emocím a snažit se věci řešit v klidu. Součástí školy a výuky samotné jsou však i konflikty s učitely a profesory, což nám může školní život zpříjemnit, ale i ohromně znechutit. Tím nemyslím jen, když ti učitel dělá zle, dává špatné známky a nechová se k tobě profesionálně. Problém s učitelem může být i to, když se ti až přehnaně líbí - protože i to se může lehce stát.

Líbí se mi můj učitel!


Je normální, když se zamiluješ poprvé na základní nebo střední škole do spolužáka, ale mnohem problémovější je, když objektem tvé lásky bude učitel. Ale stává se to. Bohužel, spousta holek pak má tendence kašlat na školu, neučit se a myslet jen a jen na něho, nebo se naopak ohromně snažit a extrémně mu nadbíhat. Ani jedno rozhodně nedělej. První, co si musíš uvědomit, je to, že taková láska většinou nevyjde - rozhodně ne na základní nebo střední škole. Podle mě by totiž takový učitel, který by k tobě chtěl být blíž, riskoval odhalení a celou profesionální kariéru, vůbec neměl učit - je to neprofesionální a díky bohu moc často se to nestává.

 

Zamilovaná
I když se ti učitel moc líbí, nenadbíhej mu a snaž se to v sobě potlačit. (Foto: Thinkstockphotos)

 

I když se ti moc líbí, protože je chytrý, o něco starší, charismatický, nebo proto, že má pěkné oči - nevsázej všechno na jednoho koně. Nezapomínej na ostatní kluky ani na kamarády. Vím, že není lehké si říct: "Tak a už se mi nelíbí," ale zkus to, zkus mu nenadbíhat, nemyslet na něj. Často to totiž způsobuje větší problémy, než se může zdát. A jak se říká, čas je nejlepší lék - přejde to.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Učitelka a mladý student! Co říkáš na takové vztahy?
Čím naplnit školní rok? Najdi si nějaký kroužek
VAŠE PŘÍBĚHY: Musela jsem odejít ze školy kvůli šikaně

Mám s ním problém!


Když se na obzoru naopak objeví učitel, kterého nenávidíš, on tebe také nemá rád a znepříjemňuje ti celý školní den, je to někdy o dost horší. Nejrozumnější bude se zamyslet, proč tě nemá rád, proč to dělá?

Třeba mu nějakým konkrétním chováním vadíš. Jsi problémová? Ukecaná? Děláš v hodině bordel? Není divu, že ani učitel na tebe není dvakrát nejhodnější. Někdy je příčina také v tom, jak se dívka obléká nebo líčí, konzervativnější vyučující s tím často mývají problém.

 

Příšerná učitelka
A nemůžeš si za to náhodou sama, třeba proto, že své profesory neustále přerušuješ? (Foto: Thinkstockphotos)

 

Takže se zamysli: V čem by to tak mohlo být? Takové problémy za nic nestojí, zkus to napravit a snažit se mu vyjít vstříc.

Někdy si ale učitel na někoho zasedne bezdůvodně a doopravdy dělá hrozné problémy. Ve většině případů to lze velice špatně řešit a máš jen pár možností, jak na to. Buď to budeš ignorovat, vykašleš se na to a prostě to přežiješ, nebo se s tím problémem můžeš někomu svěřit. Řekni to doma, ale ještě lépe ve škole, školní poradkyni nebo někomu podobnému. Klidně si sežeň nějaký důkaz - například ukaž, jak ti oznámkoval test. Také znám slečnu, která si učitelovy věčné urážky tajně nahrála na mobil (zapla mikrofon). Pokud totiž nejsi zrovna ideální žák, budeš důkaz potřebovat. Učitel tvé nařčení popře a bude to tvoje slovo proti jeho. A komu myslíš, že budou bez důkazu spíš věřit?

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
10 důvodů, proč roste agresivita u dětí. Váš názor?
VÁŠ PŘÍBĚH: Láska na pláži. S třídním učitelem!
VÁŠ PŘÍBĚH: Třídní učitel mě svedl a zradil!

Další možností je odejít, vyměnit školu - tohle je asi nejspolehlivější řešení. Ale nedělej to po prvním malém problému, je s tím spousta práce, papírování, budeš se muset seznámit s novými lidmi a co ty víš - třeba i na nové škole budeš mít nějaký konflikt. Proto si dobře rozmysli, zda ti to za to stojí. Přeci jen - utíkat se často nevyplatí.10 hlasů
Vaše hodnocení