Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Pečuješ o svou hygienu, ale přesto máš problémy s intimními partiemi? Nepropadej panice. Tento druh problému se týká většiny žen.

Problémy v kalhotkách? Jak správně na intimní hygienu

Dívka v prádle
zdroj: Thinkstockphotos Dívka v prádle
aktualizováno 29.07.2016, 00:57 | 29.07.2016, 00:57 | / krasna.cz/mydivky.cz

Pečuješ o svou hygienu, ale přesto máš problémy s intimními partiemi? Nepropadej panice. Tento druh problému se týká většiny žen.

Když tě něco trápí, neznamená to hned, že bys byla nevyléčitelně nemocná, neplodná nebo odsouzená k samotě, protože si nikdy nenajdeš kluka. I když jsem si jistá, že tě všechny tyto možnosti napadly. Dost. Stačí jen dodržovat několik pravidel a neztrácet rozum.

 

Těžká období
Péče o intimní partie během menstruace je nezbytná. Velikost dámských hygienických výrobků si vybírej podle intenzity krvácení. Tampony a vložky lze měnit každé 2 - 4 hodiny, a když krvácení slábne - minimálně 4krát denně. Aby ses cítila pohodlně a příjemně, používej hygienické vložky s křidélky, které mají navíc jemný povrch, měkký jako bavlna, který tvojí pokožce umožní snadno dýchat.

 

Pro každý den
Umírněně pořádkumilovná osoba by si měla mýt intimní partie jednou až dvakrát denně. Postačí k tomu voda a kapka intimní emulze. Vyvaruj se běžného mýdla nebo sprchového gelu! Tyto výrobky vysušují sliznici, která pokrývá pohlavní orgány. Nemyj se houbou, protože do ní výtok pronikne, a to znamená velký svátek pro mikroby. A vždy se utírej svým vlastním ručníkem, a to způsobem zepředu dozadu. Rozumíš všemu?

 

 

Navzdory všemu máš opakovaně infekce? Pokus se řídit těmito radami:

 

• spi nahá nebo v bavlněném spodním prádle - pyžamové kalhoty omezují proudění vzduchu;


• ze stejného důvodu nenos těsné kalhoty a silonové punčocháče;
 

• vyhýbej se dlouhým horkým koupelím, protože oslabují náš organismus a vymývají z pochvy „dobré“ mikroby;
 

PŘEČTI SI TAKÉ:

5 faktů o vagíně k neuvěření! Tohle v učebnicích nenajdeš
Nebezpečný orální sex! Hrozí při něm rakovina?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Vše o vagině (bez cenzury)

 

• vyhýbej se veřejným toaletám;
 

• místo sladkostí (vysoká hladina cukru mnohonásobně zvýhodňuje mikroby) si dej jogurt s aktivní mikrobiální kulturou;
 

• používej každý den intimky, které umožňují snadný průchod vzduchu, existují i parfemované intimky, které poskytují jemnou svěží vůni po celý den.

 

Neodkládej to
Pokud máš pocit svědění, pálení, změny na pokožce, bolesti při močení, silnější a páchnoucí bílý výtok, okamžitě navštiv gynekologa. Bez váhání. Tvoje zdraví je nejdůležitější. Nezapomínej na to!1 hlasů
Vaše hodnocení