Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Zamilovat se do svého učitele, to není vůbec ojedinělý případ. Trávíte spolu hodně času, a pokud je milý, neustále k dispozici, a ještě ke všemu pohledný, pak holka nemá daleko k tomu, aby ztratila hlavu.

Průšvih! Zabouchla jsem se do učitele

Láska s učitelem
zdroj: Thinkstockphotos Láska s učitelem
aktualizováno 27.11.2015, 00:50 | 27.11.2015, 00:50 | roh

Zamilovat se do svého učitele, to není vůbec ojedinělý případ. Trávíte spolu hodně času, a pokud je milý, neustále k dispozici, a ještě ke všemu pohledný, pak holka nemá daleko k tomu, aby ztratila hlavu.

Ovšem je tu problém. Většinou totiž dospělý muž nebere zamilované pohledy a romantické nadbíhání pubertálních děvčat příliš vážně. To může ranit vaše sebevědomí, a pokud si na učiteli ulítnete víc, než je zdrávo, budete v rozpacích jen když ho potkáte o přestávce na chodbě, natož pak během celé vyučovací hodiny. Budete se mu snažit vyhýbat, a mohlo by tak utrpět nejen vaše vzdělání. Zadnice, poté co se vaši dozvědí, že chodíte za školu, by také nemusela zůstat bez trestu.

 

Co tedy dělat, když se vám podobná věc stane? Záleží samozřejmě na tom, do které školy chodíte a kolik vám je let. Nezapomeňte, že vztah učitele se studentkou je v každém případě neetický a mnohdy nelegální, je-li žačka nezletilá.

 

Jestli chodíte na základku a učitel by přeci jen využil vaší náklonnosti, posuzovalo by se to jako zneužití funkce. Samozřejmě by z toho koukal akorát tak obrovský průšvih a to nejen pro něj, ale i vy byste tím mohly dost ztratit. Někdy bohužel proti zaláskovanému srdíčku nepomůže nic jiného, než přeložení na jinou školu. Navíc, jestli si myslíte, že vám vztah s učitelem zlepší známky, nebývá to pravidlem. Pokud vám tento obchod navrhuje sám učitel, okamžitě se obraťte pro pomoc na školního psychologa nebo rodiče, kteří to vyřeší za vás.

 

Anketa
Zamilovala jste se už někdy do učitele?
608 hlasů
Ano
313 hlasů
Ne
Hlasovalo 921 lidí
 

 

Jste-li již držitelkou občanského průkazu, znamená to, že nejste pod zákon, co se sexuálních hrátek týče. Vztah s vyučujícím, pokud je dobrovolný, vám tedy nikdo nemůže vymluvit. Leč vězte, že na střední škole na vás budou všichni nahlížet skrz prsty a je možné, že by tím dotyčný profesor značně riskoval své místo. Nedělali byste sice nic nezákonného, ale záleželo by zřejmě na benevolenci místního vedení, zda by přimhouřili očko nad mravní a charakterovou stránkou věci. Vy byste se mezi spolužáky asi také necítila nejlépe. Věčné popotahování o korektnosti hodnocení ze strany vyučujících a odrážení jiných útoků na vaši osobu. Mnoho pochopení byste mezi vrstevníky zřejmě nenašla.

 

 

Románek s profesorem na vysoké škole se asi toleruje nejvíce. Studenti jsou již dospělí a veškerá zodpovědnost je na nich samotných, i když otázka etiky je stále na pořadu dne. Pokud studenti udržují sexuální poměr se svými vyučujícími pouze s výhledem na lepší prospěch, pak se ocitají na dost tenkém ledě. Mnohdy, pokud se profesor snaží románek zakrýt, se totiž chová ve třídě odtažitě a objektu své touhy naopak spíš zatápí.

 

Anketa
Vyspala byste se s učitelem kvůli lepším známkám?
116 hlasů
Ano
578 hlasů
Ne
Hlasovalo 694 lidí
 

 

„Když jsem byla na gymplu, měli jsme tam takového děsně ošklivého ruštináře. Nechápu co na něm holky viděly, ale ten chodil, co já vím, aspoň se třemi děvčaty. Tatínek té poslední byl děsně naštvaný a jednou si na učitele počíhal a pěkně ho zmlátil. Moc to ale nepomohlo, pokud vím, tak jim to vydrželo minimálně patnáct let,“ vyprávěla nám kolegyně v práci. A takových historek by se našlo! Bohužel ve školství nepracují jen samí správňáci! Na druhou stranu, láska je slepá a poručit se jí nedá.
 35 hlasů
Vaše hodnocení