Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Studie praví, že stačí pouhých deset sekund k tomu, aby si o nás protějšek udělal nějaký obrázek. Začátkem září si ho o tobě bude ve stejnou chvíli tvořit dokonce třicet lidí – spolužáků. Přečti si rady, jak udělat dobrý dojem na na pondělní nástu...

První den školy: Jak udělat dobrý PRVNÍ DOJEM?

Dívka ve škole
zdroj: Thinkstockphotos Dívka ve škole
aktualizováno 01.09.2017, 00:43 | 01.09.2017, 00:43 | Krásná.cz / sim

Studie praví, že stačí pouhých deset sekund k tomu, aby si o nás protějšek udělal nějaký obrázek. Začátkem září si ho o tobě bude ve stejnou chvíli tvořit dokonce třicet lidí – spolužáků. Přečti si rady, jak udělat dobrý dojem na na pondělní nástup do školy budeš v pohodě připravena.

PRVNÍ ČEHO SI ČLOVĚK VŠIMNE – VZHLED

 

Ať chceme nebo ne, jako první nás prostě vždy upoutá to, jak ten druhý vypadá. Mnohdy si i podle tohoto dojmu utváříme v hlavě, jaký ten dotyčný asi je. Divila by ses, ale nezáleží na tom, zda máš o pár kilo navíc, nebo ne. Tento první dojem utváří oblečení a jeho upravenost. Na první den si tedy promysli dopředu outfit, ať 4. září nevyběhneš ven jenom v teplákách a otrhaném tričku.

 

OČI A ÚSMĚV

 

Další z věcí, kterých si všímáme jako první. Neseď v lavici se sklopenýma očima a zamračeným výrazem. Toto ani značkové oblečení Dolce Gabbana nezachrání. Vejdi do třídy s úsměvem na rtech, a když tě někdo pozdraví, nebo se přijde dokonce hned seznámit, nezapomeň na oční kontakt. Jak se říká, oči jsou oknem do duše. Právě těmito dvěma částmi obličeje ovlivníš, zda ten druhý usoudí, že jsi sympatická a bude se o tebe zajímat dál, nebo ne.

 

ÚČES, MAKE-UP

 

Tyto dva body mohou tvoji vizáž dokonale podtrhnout, nebo dokonale zničit. Určitě nebude pěkně působit, když budeš mít mastné rozcuchané vlasy. Upravené by měly být i nehty, co by sis asi myslela o člověku, který bude mít okousané nehty a ještě za nimi špínu?

 

Make-up je pro nás holky spásou. Vzbudíš se s kruhy pod očima? No stress, korektor vše zachrání. Udělá se ti pupínek? S kosmetickou taštičkou po ruce opět no problem. Určitě ale zvaž, jak se nalíčíš na první den školy. I když určitě chceš, abys na sebe upoutala pozornost, aby sis hned první den udělala kamarády, nedocílíš toho tím, že na sebe naplácáš tuny make-upu, nakreslíš silnou černou linku a ještě zvolíš výrazné stíny a rudou rtěnku. To se ti opravdu splní to, že si tě ostatní všimnou, ale spíš si budou říkat, co to s nimi bude chodit do třídy za klauna.

 

Udělej si pěkný jemný look, který bude působit přirozeně, určitě se neboj zdůraznit svoje rysy a přednosti. Ale pamatuj na určitá pravidla. Buďto výrazné oči, nebo výrazná pusa. Do školy bych ale první den volila spíše jemný lesk a třeba jenom stíny v lehkých barvách, nebo tenkou linku. Pamatuj, že ani učitelky nemají moc v lásce přehnaně namalované slečny.

 

 

KLID A POHODA, ŽÁDNÁ PŘETVÁŘKA

 

To, jak se cítíme uvnitř, se odráží i navenek. Snaž se opravdu ten den naladit na příjemnou vlnu a buď sama sebou. Když se budeš přetvařovat, že jsi největší borec světa, budeš se snažit smát na celé kolo i když ti do smíchu nebude, ostatní to z tebe vycítí a toto snažení bude mít ve finále opačný efekt. A jak si pomoct, když se tak jako tak vzbudíš s náladou nanic? Radou je: představ si ideální výsledek. Prostě na chvíli zavři oči a představ si, jak budou ve třídě noví fajn spolužáci, se kterýma si skvěle sedneš, nová učitelka bude také příjemná a všechno půjde skvěle. Vžij se do situace, jako by byla skutečná. Tíha z tebe spadne a bude z tebe vyzařovat přesně to, co očekáváš.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak si najít přátele na střední

Moje školní nezbytnosti

Poprvé na vysokou školu

 

HROMADNÉ PŘEDSTAVOVÁNÍ

 

I to může v nové třídě nastat. Buď na to připravená, zkus si doma nacvičit svoje krátké představení. Určitě se to ale neuč jako básničku, spíš si shrň, co bys tak o sobě mohla povědět. Nezaskočí tě to pak a nebudeš tak nervózní z toho, že omylem povíš nějakou hloupost. I kdyby se ale stalo, že se zakoktáš nebo se ti roztřepe nervozitou hlas, nesnaž se hrát suveréna. Klidně se usměj, omluv se, že jsi trošku nervózní, tím si oddychneš a můžeš pokračovat dál. Bude to působit roztomile.

 

CO KDYŽ SE ZPOZDÍŠ?

 

I to se může stát. Co tedy dělat, když budeš stát v koloně aut, zaspíš, nebo se stane jakákoliv jiná pohroma, která zabrání tomu, abys přišla včas? Obecně platí, že poslední příchozí na sebe strhává nejvíce pozornosti. Je ale jenom na tobě, jak se s tím popereš. Pokud vejdeš do místnosti s provinilým výrazem, div ne ubrečená, situaci to určitě nezachrání. Slušně zaklepej, vejdi sebevědomě do třídy, omluv se a řekni, co je důvodem tvého zpoždění a elegantně se zapoj do debaty jakoby se nic nestalo.0 hlasů
Vaše hodnocení