Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Nakupování je věc samozřejmá, kdo z nás to potřebuje učit? Možná bys řekla, že nikdo. Ale opravdu?

Šetři a nakupuj oblečení efektivně

Shopping
zdroj: Thinkstockphotos Shopping
aktualizováno 25.11.2012, 00:00 | 25.11.2012, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

Nakupování je věc samozřejmá, kdo z nás to potřebuje učit? Možná bys řekla, že nikdo. Ale opravdu?

I přes to, že si možná myslíš, že nakupování je jednoduché a není potřeba se ho učit, není to tak. Ne každý umí nakupovat efektivně a takovým způsobem, aby to mělo dobré výsledky. Jedná se hlavně o oblečení. Mladé dívky si neustále kupují něco nového na sebe, ale když se poté podívají do skříně, zjistí, že vlastně nemají nic na sebe nebo že si koupily něco špatného. I nakupování je totiž občas poměrně složitá věc, a proto doufám, že ti následující rady a tipy pomohou.

Vše vyzkoušet


Všechno oblečení, které si kupuješ, je důležité si vyzkoušet, a to sama na sobě. Právě kvůli tomu jsou v obchodech zkušební kabinky, protože ne každá z nás má takový odhad a ne všechno, co se ti líbí, ti může sedět nebo slušet. Poslat do kabinky kamarádku také není nejlepší řešení, protože i když má podobnou váhu nebo velikost, může mít jiné proporce, a to, co sluší jí, nemusí slušet tobě. Proto je důležité si vše poctivě vyzkoušet.

Ne, nezhubneš!

Nejstarší výmluva vůbec: „Sice je mi to menší, ale já do toho zhubnu!“. To je pěkné a pokud svůj záměr splníš, tím lépe pro tebe. Nemůžeš se na to ale spoléhat a rozhodně není dobré kupova si oblečení dopředu. Hodně dívek vůbec nezhubne (často to ani nepotřebují) a koupené oblečení poté mohou vyhodit.

 

 

Hurá! Sleva!

Určitě to znáš. Vidíš někde nápis sleva a jdeš se podívat, co se to tam děje a co že to vlastně v té slevě je. Na to slyší skoro každý a není divu. Ukořistit nějaký pěkný kousek za nízkou cenu je snem každé z nás.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Značkové oblečenie. Je naozaj tak dôležité?
Jak nakupovat na eBayi, tentokrát o placení
Jsi závislá na nakupování? Zbav se toho!

Dávej si ale pozor na to, abys zbytečně nekupovala něco, co nepotřebuješ. Je sice hezké, že to tričko je o polovinu levnější, ale skutečně ho potřebuješ? Nebo ho potřebuješ jen kvůli tomu, že je ve slevě a nechce se ti promarnit taková příležitost?

 

 

K čemu se mi to hodí?
Vždy je důležité zaměřit se na to, co už ve skříni máš. Pokud se ti líbí nějaká skvělá a krásná kabelka, ale nebudeš jí mít k čemu nosit a navíc to vlastně ani není tvůj styl, nejpravděpodobněji skončí někde ve spodní části tvé skříně – nemilovaná a zapomenutá. Kdyby sis ji koupila, bylo by to vyhazování peněz. Promysli si, co skutečně budeš nosit a jestli si to máš k čemu vzít.

MOHLO BY TĚ ZAJÍMAT:
Na Doma.cz řeší: 
Ulehčete si vánoční nákupy: Jak bezpečně nakupovat online
V čem nás muži nechtějí ani vidět? PROKLETÉ ODĚVY!

Zlatý důl – babička

Móda a určité kousky se často vrací. To, co bylo moderní před padesáti lety, může být v kurzu i teď. A proto když něco sháníš a máš babičku nebo maminku, které si schovávají staré věci, jako jsou sluneční brýle, pásky, šaty nebo sukně, rozhodně neváhej a zeptej se jich. Nepatří to sice úplně do zásad nakupování, ale často tak můžeš ušetřit spoustu peněz a sehnat věci, které už třeba ani nejsou v prodeji a k sehnání.4 hlasů
Vaše hodnocení