Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Také máš během menstruace pocit, že se nepoznáváš? Chováš se jinak, cítíš se zvláštně a jednoduše nejsi ve své kůži? Neboj se, rozhodně nejsi jediná. Můžeme tě ujistit, že podobné změny zažívají všechny ženy.

ŠOKUJÍCÍ ZJIŠTĚNÍ! Tyhle věci se dějí s tvým tělem, když MENSTRUUJEŠ

Menstruační potíže
zdroj: Thinkstockphotos Menstruační potíže
aktualizováno 06.11.2017, 00:47 | 06.11.2017, 00:47 | Krásná.cz

Také máš během menstruace pocit, že se nepoznáváš? Chováš se jinak, cítíš se zvláštně a jednoduše nejsi ve své kůži? Neboj se, rozhodně nejsi jediná. Můžeme tě ujistit, že podobné změny zažívají všechny ženy.

Menstruace ovlivňuje hned několik aspektů našeho života. Pojďme se podívat na pět nejzákladnějších věcí, které jsou během menstruace jinak, než jsme zvyklé.

 

SPÁNEK
Pokud se ti během měsíčků špatně usíná, pak se nemusíš ničeho děsit. Už při PMS se narušuje spánkový cyklus, a tak se klidně může stát, že během menstruace budeš ponocovat a marně počítat ovečky. Dobrou zprávou je, že by ti měly pomoci bylinné čaje nebo relaxační cviky.


ÚNAVA
S menstruací se pojí i únava. Některý měsíc ji můžeme zvládnout na jedničku, jiný nás může sužovat po celou dobu menstruace. Jenom si dej pozor na to, abys jednala s rozvahou a nechovala se roztržitě. Některé studie tvrdí, že jsme nemotornější, a tím pádem nám hrozí vyšší riziko úrazů a nehod. Tak na sebe dávej pozor.

 


HLAS
Hormonální změny mají vliv i na náš tón hlasu. Možná ti to přijde jako naprostá blbost, ale jenom se zkus na svůj hlas zaměřit. Zjistíš, že během menstruace má tvůj tón o něco nižší hodnoty. Tato změna funguje na stejném principu jako například mutování u pubertálních chlapců. Rozhodně se ale nejedná o nějakou výraznější změnu, která by měla ovlivnit tvůj život.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Poznej příchod MENSTRUACE dřív, než ti zašpiní kalhotky
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jak řešíme, když má naše holka menstruaci?
Trápí tě nepravidelná menstruace?


CITLIVOST
Máš pocit, že tě během menstruace bolí i dýchání? Teď samozřejmě přeháníme, ale pravdou zůstává, že při menstruaci opravdu špatně snášíme bolest. Zkus se v tomto období vyhnout všem operativním zákrokům a raději o sebe pečuj. Co si takhle dopřát relaxační masáž, nebo třeba bahenní zábal? Určitě ti to prospěje.

 


PROBLÉM S VYPRAZDŇOVÁNÍM
Možná jsi sama zaznamenala, že během měsíčků chodíš častěji za záchod. Nemusíš se ničeho obávat, protože jde o přirozený proces. Hormony, které napomáhají ke správnému trávení, se během menstruace zaměřují na dělohu, a zároveň stimulují tvorbu stolice. Obzvláště v prvních dnech měsíčků se může stát, že budeš na záchodě trávit více času, než je obvyklé.

 

Podívej se na krásně zpracované video o tvém cyklu ve dvou minutách.

 0 hlasů
Vaše hodnocení