Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Vánoční pohádky jsou nedílnou součástí svátečních dnů. Někteří zbožňují americké animáky, jiní dávají přednost českým klasikám. Jedno ale mají všechny pohádky společné – oplývají tajemstvími, která se nikdo neměl dozvědět.

Tajemství vánočních pohádek, která tě překvapí! Co všechno se diváci neměli dozvědět?

Vliv médií
zdroj: Thinkstockphotos Vliv médií
aktualizováno 22.12.2017, 00:40 | 22.12.2017, 00:40 | DyA

Vánoční pohádky jsou nedílnou součástí svátečních dnů. Někteří zbožňují americké animáky, jiní dávají přednost českým klasikám. Jedno ale mají všechny pohádky společné – oplývají tajemstvími, která se nikdo neměl dozvědět.

Pojď s námi poodkrýt největší chyby, zajímavosti nebo i trapasy, které se staly během natáčení.


KOCOUR V BOTÁCH
Kdo by nemiloval šarmantního kocourka, který se rázem promění v drsného zabijáka? Animovaný příběh Kocour v botách patří mezi pohádky, ve kterých se mísí humor, zábava, ale i dojemné scény. V této pohádce můžeme naleznout několik chyb, kterých se tvůrci dopustili. Pohádce předchází animovaný snímek Shrek. Právě ve Shrekovi se kocour svěřuje s tím, že pochází z početné rodiny. V tomto filmu však zaznívá, že kocour vyrůstal v sirotčinci. Další chybka se objevila v momentě, kdy Kitty hází kocourovi jeho kord, klobouk a opasek. Nejprve kocour na sobě opasek neměl, ale v následujícím pohledu už jeho tělo opasek zdobil. Asi zázrak?

Na animovanou pohádku Kocour v botách se podívej 25. prosince od 16:40 na TV Nova.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vánoční a silvestrovský program na TV Nova: Máte se, na co těšit!
Pokračování animovaného trháku Ledové Království: Disney zveřejnil první trailer. VIDEO
Co podniknout, aby Vánoce byly skutečně šťastné a veselé?


ČERTOVA NEVĚSTA

Pohádku Čertova nevěsta režíroval Zdeněk Troška, o kterém je známo, že miluje humor a pozitivní náladu. Režisérovi však při natáčení do zpěvu nebylo, pohádka se potýkala s finančními problémy, a tak musel Zdeněk Troška sáhnout do osobních financí. Pohádku podpořil pěti milióny korun, které získal za roli porotce v jedné soutěži. Lapálie prožila i Sabina Laurinová, která ztvárnila maminku princezny Štěpánky. Během natáčení ji bodla vosa přímo na dekolt, který nepříjemně otekl. Naštěstí nedošlo k vážnějším zdravotním komplikacím, které by ohrozily další chod natáčení.

Na Čertovu nevěstu se můžeš těšit 25. prosince od 20:20 na TV Nova.

 

Pohádka Čertova nevěsta
(Foto: TV Nova)


LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ

Animovanou pohádku o princezně Else a Anně si zamilovaly děti po celém světě. Není se čemu divit, vždyť pohádka je plná krásných písniček a promyšlených efektů. Náročnější divák však určitě zaznamenal, že autoři pohádky za sebou zanechali několik chyb. Všimla sis například toho, že Kristoff hraje na hudební nástroj, který má sice čtyři struny, ale jen tři ladící mechanismy? Chybu můžeme vidět i ve scéně, kdy Olaf nachází téměř zmrzlou Annu. Ta nejprve leží přímo před dveřmi, ale v druhém obrazu ji vidíme blízko krbu. No co, nikdo není dokonalý a i mistr tesař se někdy utne.

Další chyby v Ledovém království můžeš odhalit 27. prosince ve 20:20 na TV Nova.

 

Ledové království - 14
(Foto: Archiv TV Nova)


MRAZÍK

Legendární ruská pohádka má stále své místo na našich obrazovkách. I když pohádka skončila se šťastným koncem, život samotných herců růžový nebyl. Například představitel Ivánka, Eduard Izotov, nastoupil v roce 1983 do vězení. Důvod? Pokusil se v Moskvě vyměnit valuty, což v té době bylo považováno za rozvracování devizového hospodářství. Protagonistka Nastěnky, Natalija Sedychová, sice nemusela do vězení, zato měla nařízeno, aby odepsala na všechny dopisy, které jí přišly od fanoušků. To se Nataliji z časových důvodů nedařilo, a tak se rozhodla, že odepíše pouze vězňům.

Na pravou ruskou pohádku se podívej 28. prosince od 20:20 na TV Nova.0 hlasů
Vaše hodnocení