Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Nahlédněte pod pokličku oblíbeného Thajska, Vietnamu, Indonésie, Číny či Japonska. Kulinářský zážitek ze všech těchto zemí můžete zažít i v jediné restauraci nebo v pohodlí domova.

Tip na valentýnské menu: Nejoblíbenější asijské pokrmy

Valentýnské rande
zdroj: Thinkstockphotos Valentýnské rande
aktualizováno 14.02.2018, 00:30 | 14.02.2018, 00:30 | oficiální zdroj

Nahlédněte pod pokličku oblíbeného Thajska, Vietnamu, Indonésie, Číny či Japonska. Kulinářský zážitek ze všech těchto zemí můžete zažít i v jediné restauraci nebo v pohodlí domova.

Asijská kuchyně je stále vyhledávanější a zdaleka sem nepatří už jen smažené nudle nebo masové směsi alá „čína“ z pouličních bister či fastfoodů. Stále častěji najdeme mezi asijskými restauraci i vyšší gastronomii. Kromě jídel z jihovýchodní Asie ovlivněných především Čínou a západní Indií se mezi pochoutky zařadila i thajská, vietnamská, indonéská či japonská kuchyně. Každá asijská oblast je specifická svými chutěmi. Napříč celou Asií ale vládnou čerstvé potraviny a aromatické koření i bylinky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Překvap partnera dokonalým Valentýnem ve tvé režii!
Jak se zabavit na Valentýna, když jsi sama?
Zaperli na Valentýna: Přinášíme tři tipy na nezapomenutelnou oslavu pro něho i pro ni!

 

Mezi oblíbená asijská jídla patří následující pokrmy:

 

Zelené kari, které se postupně, v závěsu s červeným, stávají favority mezi kari pochází z Thajska. Má jemně zelenou barvu a je poměrně ostré. Podává se jako omáčka v kombinaci s kokosovým mlékem, bylinkami, zeleninou a masem. Nejčastěji je servírováno s rýží.

 

Asijská kuchaně - 3
(Foto: oficiální zdroj)


Náš tip: Pokud si nejste jista svými kulinářskými schopnostmi, najděte si zelené kari v nabídce na portále Dámejídlo.cz, službě rozvážející jídla z více než 1500 restaurací po celé ČR.


Bun Bo Nam Bo, další stále populárnější pokrm, tentokrát pocházející z Vietnamu. Dominují mu rýžové nudle a hovězí maso s čerstvou zeleninou, bylinkami a sladkokyselou zálivkou.
 

Asijská kuchaně - 1
(Foto: oficiální zdroj)

 

Náš tip: Chcete-li autentický zážitek, na tuto tradiční dobrotu vyrazte do pražské tržnice SAPA. Vedle nákupů tu najdete řadu tradičních bister, Bun Bo Nam Bo nechybí v nabídce většiny z nich.


Nasi Goreng, původem indonéské jídlo. Jedná se v podstatě o typickou smaženou rýži, která ale obsahuje bylinky a koření typické pro tuto oblast, především sambal oelek, zázvor či koriandr. Rýže je často smažená s hovězím mletým masem nebo krevetami, zeleninou, většinou podávaná s volským okem.
 

Asijská kuchaně - 4
(Foto: oficiální zdroj)

 

Náš tip: Najděte si restauraci s nabídkou indonéské kuchyně a udělejte si pohodlně rezervaci on-line díky webu nebo aplikaci Restu.cz. Stačí pár kliknutí a máte místo na romantické valentýnské rande jisté, aniž byste museli kamkoli volat.

 

Gyoza, knedlíčky původem z Číny, které se velké popularitě těší i v Japonsku (označované také jako wonton nebo dim sum) jsou vařené v páře nebo smažené, plněné zeleninovými, masovými či kombinovanými směsmi s typickými bylinkami.

 

Asijská kuchaně - 2
(Foto: oficiální zdroj)


Náš tip: Začátkem roku byla v Praze otevřena restaurace Sia, které láká na pekingskou kachnu, dobroty z autentického robata grilu nebo právě na pestrou nabídku knedlíčků. A komu nevadí chlad, ať vyrazí na první trhy na Jiřáku, kam právě 14.2. zavítá populární pop-up koncept Tamarind Tree, který láká právě na vymazlené dim sum knedlíčky.


V Praze můžete za těmito i dalšími asijskými jídly vyrazit dále například do restaurace Yam Yam, Modrého zubu, Café Budha nebo Sushitime. V Brně pak do Restaurace Mango, Oh! Pho, Bistro Hiro nebo BamBoo Foods Brno.0 hlasů
Vaše hodnocení