Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Také patříš mezi milovníky zmrzlin? A kopeček vanilkové ti přijde jako největší nuda? Pokud jsi odpověděla ano, pak si zaručeně budeme rozumět! Máme pro tebe tři naprosto výborné recepty na netradiční zmrzliny.

Tři recepty na nejšílenější ZMRZLINY! Je libo GALAKTICKOU, AVOKÁDOVOU nebo FIALOVOU?

Zmrzlinový pohár
zdroj: Thinkstockphotos Zmrzlinový pohár
aktualizováno 06.07.2017, 00:18 | 06.07.2017, 00:18 | DyA

Také patříš mezi milovníky zmrzlin? A kopeček vanilkové ti přijde jako největší nuda? Pokud jsi odpověděla ano, pak si zaručeně budeme rozumět! Máme pro tebe tři naprosto výborné recepty na netradiční zmrzliny.

Připrav pro své přátele velkou letní párty, na které jim můžeš nabídnout právě tyto zmrzliny. Uvidíš, že budou naprosto nadšení. Kde jinde jim totiž naservírují galaktickou zmrzlinu?

 

Galaktická
Pokud věříš na jednorožce a nejraději se oblékáš do barvy duhy, pak si zamiluješ i vesmírnou zmrzlinu. Její výroba je naprosto jednoduchá a efekt plní na jedničku. Tak s chutí do toho.

 

Galaktická zmrzlina
(Foto: Pinterest)

 

Co budeš potřebovat:
Potravinové barvy (červenou, fialovou, růžovou a modrou)
Kelímek vanilkové zmrzliny
Jedlé ozdoby (např. stříbrné kuličky)

 

Jak na to:
Nejprve si nech vanilkovou zmrzlinu lehce roztát. Je zapotřebí, aby se ti s ní dobře manipulovalo a šla hezky promíchat. Následně do ní nakapej potravinové barvy. Záleží jenom na tobě, jaké barvy použiješ. Mysli ale na to, že by měla převažovat modrá s růžovou. Pak už stačí barvy pouze jemně promíchat a nasypat do zmrzliny ozdoby. Dobrou chuť!

 

Avokádová
Celý internetový svět už ví, že letošní zmrzlinou č.1 bude avokádová. Vůbec se tomu nedivíme, protože avokádo má opravdu specifickou chuť a navíc je velmi zdravé.

 

Avokádová zmrzlina
(Foto: Pinterest)


Co budeš potřebovat:
2 avokáda
Půl šálku medu
Půl šálku kokosového mléka (můžeš použít i jiný druh)
Špetku soli
Šťávu z citronu

 

Jak na to:
Nejdříve si avokádo oloupej a rozkroj na půlku, abys mohla odstranit pecku. Dále zbylou dužinu rozdrť vidličkou a vlož do mixéru. Ke směsi přidej med a důkladně rozmixuj. Následně přilij mléko a opět mixuj. Pokud se ti směs bude zdát stále hustá, pak ještě přilij kousek mléka. Následně dej zmrzlinu do misky, a nechej ji alespoň tři hodiny v mrazáku.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Neodpírej si ZMRZLINU! Známe RECEPT na její zdravou verzi!
Zmrzlina: Dietní katastrofa, nebo tajná zbraň proti kilům?
DIY: Osvěžující jahodová zmrzlina! Zdravá, lahodná a za 5 minut hotová


Fialová

Asi tě překvapí, že hlavní ingrediencí při tvorbě fialové zmrzliny jsou sladké brambory. Ničeho se ale nemusíš obávat. Na chuti to zmrzlině rozhodně neubere.

 

Fialová zmrzlina
(Foto: Pinterest)

 

Co budeš potřebovat:
360 ml kokosového mléka
60 ml javorového sirupu
Mističku nakrájených a uvařených fialových brambor
2 lžičky vanilkového extraktu

 

Jak na to:
Výroba fialové zmrzliny je opravdu jednoduchá. Stačí, když všechny ingredience kromě vanilky důkladně rozmixuješ. Následně vlož směs do hrnce, přidej vanilku a přiveď k varu. Pak už stačí vychladlou zmrzlinu nalít do misky a vložit do mrazáku. Za tři hodiny můžeš servírovat.0 hlasů
Vaše hodnocení