Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Cesta ke štěstí aneb Jak zkrotit svou mysl.

Tři věci, které musíš ovládnout, aby ses zbavila zlozvyků a zvedla si sebevědomí!

lepší život
zdroj: Thinkstockphotos lepší život
aktualizováno 22.04.2017, 00:12 | 22.04.2017, 00:12 | Krasna.cz/Lenka Hrušková pro zenyzenam.cz

Cesta ke štěstí aneb Jak zkrotit svou mysl.

Když se snažíte zklidnit svou mysl a ponořit se více do sebe, tak vás přepadnou všechny myšlenky na povinnosti, resty, události dne, rozhovory… A jste na pokraji zhroucení? Jdete si raději zase pustit televizi, rádio, najíst se nějaké té sladkosti, zapálit si cigaretu, abyste se trošku uklidnily a zapomněly?… MÁTE PROBLÉM!


Všechny závislosti vznikají pro „ochranu“, je to ochrana před bolestí, kterou by mohly přivodit myšlenky, vzpomínky na nepříjemné situace, které nejsou vyřešené a hnijí pod povrchem. Pokud se chceme oprostit od závislostí a žít vědomě a naplno, stejně se nám nevyhne potřeba „odžít“ si tyto nepříjemné pocity. K tomu, abychom se dostaly hlouběji, musíme nejdříve přijmout bolesti, které nám v tom často brání. Musí přijít odpuštění. Odpouštíme hlavně samy sobě!


Vše vychází z vědomí vaší mysli. Pokud se nedokážete přistihnout před tím, než jdete vybrakovat šuplík se sladkostmi a uvědomíte si, co jste vlastně udělaly až poté, co sušenku sníte, tak se za to netrestejte! Co se stalo, stalo se. Ponaučte se z toho pro příště a přijměte danou situaci.


Jednáme dle vzorců a máme tendenci stále věci opakovat, proto když budete vědomé svého těla, tak si vlastně budete i vědomé toho, co právě děláte, tedy že např. saháte po „sladkosti“. Proto se snažte vnímat každý pohyb a tím můžete předejít sklonu k závislostem. Než se do toho „jezení“ pustíte, uvědomte si, co je za tím!


Je za tím vědomá mysl??? Nebo vás ovládá nějaká emoce? Nejste unavená, naštvaná, smutná či zklamaná? Když si totiž identifikujeme problém, tu danou emoci a přijmeme ji, tak ona často odezní a s ní odeznívá i sklon k dané závislosti.

 


1. VĚDOMÍ TĚLA A POHYBŮ


Často se právě setkávám s tím, že lidé chtějí ihned umět a mít schopnost ovládat svou mysl, dokázat být přítomni TEĎ A TADY. Ale nejde jim to, lpí na výsledku a nedokáží se uvolnit v tu danou chvíli. Pro schopnost ovládnutí své mysli je v první řadě důležité vědomí svého těla a pohybů. Uvědomte si proto nyní to, jakou pozici máte, jestli sedíte, nebo ležíte a jak se v té pozici cítíte. Jste vyrovnaní (na fyzické úrovni), sedí se vám dobře? Tím stáhnete pozornost z vnějšího světa k sobě. Pojďme dále…


2. VĚDOMÍ DECHU


Jemnější vjem, který následuje po uvědomění si sebe sama, jakožto svého těla, je DECH. Dýcháme často nevědomě, nevíme o tom. Díky dechu žijeme. Měly bychom se učit dech prohlubovat, což učím účastníky mých lekcí. Pokud jste nervózní a myšlenky vám lítají všude kolem, sedněte si a uvědomte si svůj tvar, své tělo a následně se zaměřte na svůj dech.


Uvědomte si, že dýcháte. Nádechem přijímáte energii – život, který oživuje každou buňku vašeho těla. S výdechem zase odchází vše staré a nepotřebné, odchází veškeré napětí. Pro uklidnění cíleně nadechujte do oblasti břicha. Břišní dech posiluje a aktivuje vnitřní orgány a pomáhá k odbourání stresu.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak působíme na jiné lidi?
5 kroků k cílevědomosti a sebevědomí
Chybí ti sebevědomí? 7 tipů, jak si víc věřit!


3. VĚDOMÍ MYŠLENEK


Poté, co jste si vědomy svého těla a dechu, tak teprve můžete přejít k jemnějším vjemům a to je vaše MYSL. Myšlenky se často stávají naší realitou. To, jak smýšlíme, ovlivňuje to, jak se následně chováme. Pokud si myslíte, že něco dopadne dobře, nebo špatně, tak v obou případech máte pravdu. Pozitivní pohled na život začíná v naší hlavě. K tomu, abychom se vymanily z pomyslného „kolotoče mysli“ je nutné se „zastavit“ a být vědomé. Proto si nastavte do své hlavy afirmaci: Jsem sebe – vědomá. Záměrně to píši s pomlčkou. A tuto afirmaci si opakujte pokaždé, když budete mít tendenci sklouzávat k negativitě, nebo k závislostem.


Koneckonců je to VÁŠ ŽIVOT, proto ho žijte pro sebe a užívejte si každého okamžiku, který nám nabízí!!!0 hlasů
Vaše hodnocení