Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Jesika nám napsala: Čas od času zavítám na vaše stránky a přečtu si zajímavé příběhy ze života čtenářek, nebo se podívám na další příspěvky. Život je velmi kreativní. Přináší radost i starost. I já bych ráda přispěla svým příběhem do pomyslné moza...

VAŠE PŘÍBĚHY: Od dětství mě zneužíval. A pak jsem zjistila, že jsem těhotná

Deprese
zdroj: Thinkstockphotos Deprese
aktualizováno 21.02.2014, 00:00 | 21.02.2014, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

Jesika nám napsala: Čas od času zavítám na vaše stránky a přečtu si zajímavé příběhy ze života čtenářek, nebo se podívám na další příspěvky. Život je velmi kreativní. Přináší radost i starost. I já bych ráda přispěla svým příběhem do pomyslné mozaiky.

Jako malá holka jsem žila nejspíše běžný rodinný život. Kolem jedenáctého, dvanáctého roku mého života jsem se začala potýkat se sexuálním zneužíváním ze strany vlastního otce. Až později mi docházelo, že se jedná o něco špatného. Jeho hrůzné chování se stupňovalo, což se odvíjelo i od toho, že jsem se začala aktivně vzpírat. V patnácti letech mě otec poprvé znásilnil. Začal být agresivní, více pil. Matka o chování otce věděla, ale za celou dobu neudělala nic, co by mi pomohlo. Stal se z toho začarovaný kruh plný ponižování, zastrašování, násilí, výčitek a manipulace. Začala jsem se z několika důvodů sebepoškozovat, prožívala jsem rozporuplné pocity. Nastala i doba apatie, kdy mi bylo všechno kolem lhostejné.


V šestnácti letech se pro mne celá situace stala neúnosnou. Zjistila jsem, že jsem těhotná. Dodnes je to pro mne velmi zraňující a citlivé. Nedlouho poté jsem o dítě přišla po neúspěšném pokusu o sebevraždu. Otec o tom nevěděl.


Všechno skončilo v mých osmnácti letech, kdy jsem utekla z domova. O situaci v rodině se začala díky mé dětské doktorce zajímat policie. Nespolupracovala jsem s nimi. V první řadě jsem nechtěla, také v tom velkou roli sehrála i moje neschopnost tomu čelit. Chtěla jsem zapomenout. Případ policie odložila.

 

Chceš na Krásná.cz také najít svůj příběh?

 

Stalo se ti něco šíleného, neuvěřitelného, máš zážitek, který by mohl být inspirativní pro další čtenářky? Pošli nám ho. Inspiraci najdeš v tomto návodu. Příběhy posílej na email redakce@krasna.cz.


Začala jsem se věnovat dobrovolnictví. Od mala jsem chtěla i přes své potíže se zrakem pomáhat lidem. Střední školu jsem neměla zatím dodělanou. Po půl roce po odchodu z domova jsem ji musela opustit. Dobrovolnictví mi umožňovalo seberealizaci. Dalo mi mnohé. Díky němu jsem zjistila, že nemohu utéci od toho, co se mi stalo. Musela jsem toho po necelém roce nechat.


Všude jsem čelila potížím. Nechtěla jsem si přiznat, že to může mít spojitost se zneužíváním. Následky se projevily v mém psychickém rozpoložení, vztazích s okolím... Byla jsem uzavřená, lekavá, plačtivá… a sama.


O rok později – v prosinci 2003 – přišla do mého života velká změna. Poznala jsem rodinu, která mi velmi pomohla. Podržela mne. Společně s kamarádkou, kterou jsem poznala jako dobrovolník, a které jsem se poprvé svěřila, se stali moji oporou. Začala jsem se díky nim učit mnoho věcí. Poprvé jsem zažila, jaké je to být přijímána.


Pod tíhou emocí, všeho nového jsem za dva měsíce skončila po sebevraždě na ARO. Bylo to velmi vážné. Byl to pro mne další zlomový okamžik. Zde jsem si ujasnila, že chci se svým životem něco udělat. O rok později jsem poznala další rodinu, která doplnila můj kruh nejbližších, které mám dodnes.


Dala jsem se trochu dohromady a znovu se začala věnovat dobrovolnictví. Dokonce jsem zatoužila po tom, abych něco udělala pro sebe. V prosinci 2005 jsem navštívila okresní státní zastupitelství a podala jsem trestní oznámení na otce. Chtěla jsem mu ukázat, že už nejsem tou malou holkou, která měla strach.


Vyšetřování policie trvalo tři čtvrtě roku. Po mých několika výpovědích a podstoupení psychologického a psychiatrického vyšetření se to i přes malou pravděpodobnost (vzhledem k časovému odstupu) konečně dostalo k soudu. V té době jsem se opět vrátila na střední školu, kde jsem studovala. I když jsem musela začít od prváku, chtěla jsem si školu dodělat.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

VAŠE PŘÍBĚHY: Super brigáda? Spíš nechutné ponížení s nečekaným koncem
VAŠE PŘÍBĚHY: Zneužíval mě vlastní děda
VAŠE PŘÍBĚHY: Kvůli svému tátovi nemůžu mít sex!


Řízení u soudu trvalo necelé dva roky. Proběhlo několik stání. To poslední bylo stanoveno na březen 2008, kde to již vypadalo, že se dovím výsledek. Místo toho mi soudce oznámil, že otec před pár dny zemřel. Jeho smrtí se celá věc pro soud uzavřela. Nejprve jsem si říkala, že všechna má snaha vyšla vniveč, později jsem změnila názor. Stálo to za to. Šla bych do toho znovu, i kdybych věděla, že to dopadne stejně. Bylo to sice nesmírně vyčerpávající, na druhou stranu jsem to dělala pro sebe. Otevřelo mi to novou cestu, jak se s tím vypořádat. Myslím, že zde začala má souvislejší snaha o vyrovnání se s minulosti.


Ten rok jsem na podzim prožívala velkou krizi. Kromě přátel mě v rodném městě nic nedrželo. Chtěla jsem začít znovu, což se mi povedlo. Na začátku roku 2009 jsem se odstěhovala přes půlku republiky do jiného města, kde jsem začala bydlet s kamarádkou, kterou jsem poznala přes internet. I na školu jsem myslela a přešla do třeťáku na školu v místě nového bydliště.


Byla tu moje nová etapa života, i když jsem si stále nesla s sebou své problémy a minulost. Začala jsem na sobě pracovat, což pokračuje do dnešních dní. Důležité je poznání, že s tím jde bojovat. Není to hned, ale jde to. Začínala jsem jako malé bezbranné nic bez respektu k sobě samé, které si nezaslouží lásku, porozumění a právo na slušné zacházení ode mě i okolí, nyní jsem velká holka, která našla potřebnou sebeúctu a snaží se jít dál.

 

Autorka získává balíček knih od Nakladatelství Fragment v hodnotě 1500 Kč.

Soutěž Fragment
(Foto: Fragment/Thinkstockphotos)

 

Autorka ve svém balíčku tentokrát najde následující knížky:

Mezi nebem a zemí – Zamilované duše

Duše Alony Dareové se po nehodě vrátila zpět ze záhrobí. Nyní se na ni začínají obracet další zbloudilé duše a ona potřebuje pomoc. Dokáže najít společnou řeč s Willem - jediným člověkem, který jí slyší, ale o kterého předtím nezavadila ani pohledem? Potřebuje jeho pozornost opravdu jen kvůli ostatním nebo jí na Willovi záčíná záležet víc, než je ochotná si připustit?

 

Děsivé splynutí – Nepřítel v mé mysli
Středoškolačka Vee má mimořádnou schopnost - během stavů bezvědomí se ocitá v těle jiných lidí. Svoje nadání se učí postupně ovládat. Najednou se ale probudí za volantem auta, které se řítí do neznáma. Zdá se, že se někdo "naboural" do jejího vědomí a snaží se ji ovládnout. Kdo je tento vetřelec? Proč se pokouší Vee sledovat a kontrolovat její mysl?

 

Rozděleni časem – Bouře
Přítomnost, rok 2009.
Devatenáctiletý Jackson je normální student... tedy téměř normální. Dokáže totiž cestovat časem. Nic nemůže změnit, jen znovu prožít to, co se už stalo. Po útoku dvou neznámých mužů se Jackson ocitne o dva roky zpět.
Minulost, rok 2007.
Jackson se nemůže vrátit zpátky do přítomnosti. Jaké tajemství ho obklopuje? Proč ho pronásledují neznámí útočníci? Stojí tváří v tvář "nepřátelům času" a musí se rozhodnout, co všechno je ochoten obětovat pro záchranu svých blízkých a možná i celého světa...

 

Prokleté město
Městečko Cryer's Cross je nenápadné místo, kde se nic zvláštního neděje... Až do chvíle, kdy beze stopy zmizí jedna ze studentek místní školy. Kendall Fletcherová ji ani moc neznala. Po dalším zmizení ale začne slyšet hlasy zmizelých studentů. Jde z toho strach. V Cryer's Cross je ukryto dávné tajemství a nad všemi obyvateli se vznáší děsivé prokletí. Podaří se Kendall odhalit pravdu a nezešílet při tom?

 

Říše temnot – Černá magie
Sestřenice Thea a Blaise ovládají magii, ale každá toto umění využívá jinak. Divoká Blaise svádí jen tak pro zábavu své spolužáky, aby je pomocí kouzel dováděla téměř k šílenství. Klidnější Thea se hned první den školy zamiluje do obyčejného chlapce a pokouší se ho získat pomocí bílé magie. Obě poruší zákony Říše temnot, a to se neodpouští. Zachrání se dívky pomocí zakázaných kouzel, nebo je čarování zničí? Co je Thea ochotná obětovat své lásce k člověku?
Třetí díl tajemné série Říše temnot volně navazuje na tituly:
Říše temnot – Tajemství upírů a Říše temnot – Prokleté sestry

 

Upíří deníky – Vzkříšení
Čtrnáctý díl série Upířích deníků
Nejhrozivější z Prvorozených upírů Klaus byl přivolán z temnoty a začíná šířit zkázu v kampusu školy. Elena se společně s ostatními pouští do nerovného boje. Klaus se jí a Stefanovi chce mstít za to, že se ho pokusili již dříve zničit. Podaří se zlo porazit jednou provždy? Co když se najednou objeví Stefanova první láska Katherine?

 

Upíří deníky – Stefanovy deníky: Spojení
Propadli jste zcela Upířím deníkům? Stefanovy deníky odhalují temné události, které jim předcházely. Příběh dvou znepřátelených bratrů je plný napětí, nečekaných zvratů a touhy.
Londýn již není bezpečný a nad oběma bratry se stahují mračna. Zatímco je Damon vězněn nepřátelským upírem Samuelem, snaží se Stefan uzavřít dohodu s mocnými čaroději. Spojenectví s odvěkými nepřáteli upírů je však velmi křehké. Podaří se jim Damona zachránit a odvrátit jistou zkázu města?

 5 hlasů
Vaše hodnocení