Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Vlastně je pro mě hodně těžké něco takové psát, protože zatím se cítím 'docela fajn'. Mám období, kdy jsem šťastná. Z nijakého důvodu, ale šťastná. Každý s takovým problémem by neměl být sám, protože to může být to nejhorší. Takového člověka by mě...

VAŠE PŘÍBĚHY: Už několikrát jsem se pokusila o sebevraždu aneb život s depresí

Deprese
zdroj: Thinkstockphotos Deprese
aktualizováno 09.05.2014, 17:35 | 09.05.2014, 00:00 | Krásná.cz / čtenářka

"Vlastně je pro mě hodně těžké něco takové psát, protože zatím se cítím 'docela fajn'. Mám období, kdy jsem šťastná. Z nijakého důvodu, ale šťastná. Každý s takovým problémem by neměl být sám, protože to může být to nejhorší. Takového člověka by měli ujišťovat nejbližší, že není na světě sám..." začíná svůj příběh čtenářka Adéla.

Začalo to někdy o prázdninách 2010. Mívala jsem už dřív smutné nálady, ale tentokrát to vyvrcholilo tím, že jsem se poprvé pořezala. Poté jsem zvládla vydržet několik měsíců se nepořezat, ale smutné nálady přecházely do depresí. S rokem 2011 přicházely horší a horší deprese. Někdy v únoru jsem se začala denně řezat. Nedokázala jsem přestat. Ta bolest mi pomáhala žít. V květnu se u mě začala objevovat fobie z lidí. Nebyla jsem schopná vycházet z domu, nebyla jsem schopná chodit do školy. Už v tu dobu jsem chodila k psycholožce, ale nebyla mi schopná pomoct. V červnu si k sobě zavolala mamku, které oznámila, že mám deprese a že má strach o můj život. Doporučila mi psychiatričku. Když přišel konec školního roku, ulevilo se mi. Už jsem nezvládala ty lidi každý den. Prázdniny dopadly tak, že jsem nebyla schopná vyjít z domu přes celé dva měsíce. Psycholožka mi doporučila tábor, abych nebyla celou dobu sama. Pro mě to byl ale spíš trest. Celou dobu jsem byla nervózní a třepala se strachem z lidí a stejně i tam jsem se pořezala.

  

Chceš na Krásná.cz také najít svůj příběh?

 

Stalo se ti něco šíleného, neuvěřitelného, máš zážitek, který by mohl být inspirativní pro další čtenářky? Pošli nám ho. Inspiraci najdeš v tomto návodu. Příběhy posílej na email redakce@krasna.cz.


Začal školní rok 2011/2012. Snažila jsem se být v pohodě, měla jsem prášky na deprese od psychiatričky, ale nastal den 12. 9. 2011. Bylo pondělí. Já se předávkovala svými prášky. Odvezla mě sanitka a já ležela na jipce. Tehdy to vypadalo nebezpečně, ale teď vím, že to byl pokus o pomoc, i s pokusem o sebevraždu. Tehdy po propuštění z nemocnice jsem byla vyhozena z intru a musela jsem dojíždět do školy. Fobie z lidí tam neustále byla a do školy jsem jezdívala jednou za týden. Docházka a známky uvadaly. Když přišel rok 2012, přijali mě zpět na intr a já se snažila bojovat, ale stále jsem nebyla dost silná. Jak jsem se téměř půl roku držela, tak jsem se poté začala zase řezat, tentokrát hůř a hůř. Abych se denně neřezala, napsala jsem si na zápěstí Stay strong lihovkou. Vydržela jsem. Pak nějakým zázrakem, asi díky mému snažení, nevím, se mi udělalo líp, dokonce jsem i školu vytáhla na dobré známky.


Prázdniny 2012 byly veselejší a poté přišel školní rok 2012/2013. Všechno bylo veselé, já byla šťastná, nevím ani proč. Deprese byly pryč a já byla otevřená novým možnostem. Kéž by to byl konec příběhu, který skončil šťastně... Ale nastal prosinec a všechno začalo znovu. Udeřilo to jako blesk. Najednou se ty pocity smutku převrhly do šílených depresí. Začala jsem se zase řezat a byla jsem vděčná za to, že byla zima. Musela jsem nosit dlouhé halenky, tak to nešlo vidět. Na Silvestra jsem byla sama doma a na papírky jsem si napsala několik předsevzetí, které jsem v odbitím půlnoci spálila a doufala, že se splní. Neměla jsem sílu bojovat.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

VAŠE PŘÍBĚHY: Nepoznala jsem, že můj nejlepší kamarád se chce zabít
VAŠE PŘÍBĚHY: Kyberšikana mne skoro dohnala k sebevraždě
VAŠE PŘÍBĚHY: Potrat mi vzal chuť žít

 

V lednu 2013 začalo denní řezání, dokonce několik předávkování, o kterých ví malá hrstka lidí. Do března jsem se řezala. Bydlela jsem na intru ve vyšším patře a pokaždé, když mě chytila ta "depka", jsem musela jít ven a být naspodu venku, protože bych nebyla schopná se ovládnout. S dubnem přišla maturita a já se najednou zaměřila jen na maturitu a učení. Pomohlo mi to. Odmaturovala jsem nad moje očekávání a zatím jsem "čistá". Ale strach, že se to vrátí, je tam pořád. Možná to, že se neustále bojím návratu depresí, mi pomáhá.


Doporučovala bych každému, kdo má takové problémy, ať si najde někoho, kdo ho vyslechne. Je těžké mít břímě jako jsou deprese. Přeju všem hodně štěstí s bojem proti depresi.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vypsala se Iveta Bartošová (†48) ze své bolesti do deníčku?

Strach Ivety Bartošové: Děsil ji vlastní dům
 

Autorka získává balíček knih od Nakladatelství Fragment v hodnotě 1500 Kč.

Soutěž Fragment
(Foto: Fragment/Thinkstockphotos)

 

Autorka ve svém balíčku tentokrát najde následující knížky:


Mezi nebem a zemí – Čekání na zázrak
Alona Dareová přebývá už přes měsíc v těle Lily "Ally" Turnerové. Lilyino tělo není tak aktraktivní, jako to její, a navíc se jí nedaří hrát sestru a dceru lidí, které skoro nezná. Trápí ji i to, že Will – na kterém jí záleží víc, než by chtěla – si přeje, aby se vrátila skutečná Lily. Stane se zázrak, Alona bude opět volná a Lily zůstane naživu? S pomocí duchařského média Malachiáše Velkolepého možná mají šanci na úspěch, ale odhalování pravdy se nelíbí tajemnému duchovi, který se před ničím nezastaví. I kdyby měl Alonu zničit...

 

Děsivé splynutí – Nepřítel v mé mysli
Středoškolačka Vee má mimořádnou schopnost - během stavů bezvědomí se ocitá v těle jiných lidí. Svoje nadání se učí postupně ovládat. Najednou se ale probudí za volantem auta, které se řítí do neznáma. Zdá se, že se někdo "naboural" do jejího vědomí a snaží se ji ovládnout. Kdo je tento vetřelec? Proč se pokouší Vee sledovat a kontrolovat její mysl?

 

Rozděleni časem – V pasti
Jackson Meyer dokáže cestovat časem. Změnil tak minulost a zachránil život své životní lásce Holly. Stal se agentem tajné divize CIA nazvané Bouře. Jackson a jeho kolegové se dostanou pod palbu nepřátelské divize CIA Oko. Jackson zjišťuje, že svět kolem něho se změnil. Někdo ví o jeho vztahu s Holly vymazaném z minulosti a hodlá toho maximálně využít. Jejich životy se opět ocitají v nebezpečí…

 

Bohové a stvůry
Jak moc by s lidskou vírou otřáslo, kdyby se našly fosilní ostatky samotného Boha?
Čtyři renomovaní vědci v čele s odbornicí na klínové písmo Emily Farrellovou jsou osloveni, aby prozkoumali převratný historický nález: atypickou obludnou lebku a sadu hliněných destiček.
Emily zasvěcuje všechny členy týmu do legendy o Anunnaki, prastarém božstvu, které přiletělo na planetu Zemi a přineslo na ni život. Unikátní nálezy dávají tušit, že na sumerských pověstech možná něco je, a potomci bohů dokonce žijí mezi námi. Rozluštění šifry vyryté do destiček začíná rozsévat smrt...
Tajemství mělo zůstat skryto, neuvěřitelný Boží plán neměl být nikdy odhalen. Hra o život a pravdu o vzniku lidstva začíná!
Mysteriózní thriller plný akce, napětí a nečekaných odpovědí.

 

Kronika kambionů – Osudová přitažlivost
Jsou záhadní, přitažliví a nebezpeční... Kambioni.
Sedmáctiletá Samara pracuje v knihkupectví, aby si vydělala na své první auto. Spolu s ní tam pracuje Caleb, okouzlující a tajemný mladík, jehož uhrančivý pohled nenechá klidnou téměř žádou ženu. Samara je ale jediná, která cítí, že za jeho neodolatelným úsměvem se skrývá nebezpečí.
Tajemství, které Caleba obklopuje, přivádí Samaru do světa kambionů, ve kterém je přitažlivost a atraktivita podmínkou pro přežití.
Když se kolem začnou dít děsivé věci a ohrožovat její blízké, musí Samara riskovat a učinit rozhodnutí, které možná změní její život. Navždy.

 

Poslední čarodějka – Zpívající město
Catalina žije poklidným životem u starého malíře map. Učí se u něj jeho krásnému řemeslu.
Jednoho dne připluje do města létající galeona Medúza a z ní vystoupí zlověstné postavy v maskách harlekýnů. Catalinin život se v ten okamžik od základu změní. Harlekýni slídí po městě a šíří kolem sebe chlad, temnotu a strach. Mají jediný úkol: zmocnit se Cataliny a dostat ji na stranu zla. Catalina utíká a s překvapením zjišťuje, že je obdařena prastarými a mocnými čarodějnými schopnosti, které už nikdo jiný neovládá.
Dokáže Catalina utéct před temnými postavami a zůstat na straně dobra? Nebude to snadné. Své čarodějné schopnosti teprve objevila a její nepřátelé jsou vždycky krok před ní…
První díl napínavé fantasy trilogie!
 

 0 hlasů
Vaše hodnocení