Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Vajíčka nabarvená, beránek na stole a koledníci za dveřmi. Velikonoční povinnosti si člověk splní během dopoledne, a pak ho čeká volné odpoledne. Užij si Velikonoční pondělí naplno a stylově! Určitě tě překvapí, kolik aktivit můžeš během dnešního ...

VELIKONOCE: 5 tipů, jak si užít den volna!

Velikonoční dívka
zdroj: Thinkstockphotos Velikonoční dívka
aktualizováno 17.04.2017, 00:05 | 17.04.2017, 00:05 | DyA

Vajíčka nabarvená, beránek na stole a koledníci za dveřmi. Velikonoční povinnosti si člověk splní během dopoledne, a pak ho čeká volné odpoledne. Užij si Velikonoční pondělí naplno a stylově! Určitě tě překvapí, kolik aktivit můžeš během dnešního dne stihnout.

Hlavně mysli na to, že bys o Velikonocích měla odpočívat a relaxovat.

 

Rozjeď to v kuchyni!
Čekala jsi více koledníků, a tak ti v ošatce zbylo ještě pár vajíček? Zkus z nich vytvořit jednoduchou vajíčkovou pomazánku, která zachutná celé rodině.

 

Co budeš potřebovat:
5 vajec
120 g pomazánkového másla
5 lžic majonézy
sůl, pepř
pažitku
hořčici

 


Jak na to:
Vajíčka nastrouhej na drobné kousky, ke kterým následně přidej pomazánkové máslo. Společně tyto dvě suroviny rozmixuj. Dále přidej sůl, pepř a hořčici. Pokud vzniklá pomazánka bude tuhá, můžeš ji zvláčnit majonézou. Nakonec nakrájej pažitku a smíchej ji s pomazánkou. Servíruj na tmavé bagetce s plátkem papriky.

 

Překvapení pro sourozence
Už jsi slyšela o velikonočním zvyku, který je typický pro západní země? Děti ve Velké Británii a Americe hledají o Velikonočním pondělí různé sladkosti po zahradě, protože věří, že je tam ukryl velikonoční zajíček. Zkus tento zvyk aplikovat i na naše prostředí, a udělej svým malým sourozencům radost. Uvidíš, že je hra bude neskutečně bavit.

 


Udělej koláž
Chceš strávit hezké odpoledne se svými rodiči? Zkus je poprosit, jestli by nenašli staré fotky ze svého mládí. Třeba právě z Velikonoc! Rodiče se určitě rádi rozpovídají o tom, jak se tento svátek slavil v dobách minulých. Z fotek můžeš udělat krásnou koláž a pověsit ji na zeď. Pokud nemáš rámeček, pak postačí, když fotky nalepíš na čtvrtku.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Velikonoční vejce a jejich barvy – co ve skutečnosti symbolizují
5 rad, jak o Velikonocích nepřibrat
DIY: Vytvoř si originální velikonoční nehty

 

Jarní dekorace
Velikonoce se sice chýlí ke konci, ale to neznamená, že je konec jara. Zkus vytvořit pár jarních dekorací, které prozáří tvůj pokoj. Můžeš začít naprosto jednoduše, a to tím, že svůj pokojíček vyzdobíš živými květinami. Určitě najedeš na zahradě narcisky, které vypadají nádherně. Pokud bydlíš v bytě, pak mnoho supermarketů nabízí řezané květiny za přijatelné ceny. V obchodě si rovnou můžeš koupit i umělé tulipány a hotový věnec, který doma ozdobíš pomocí tavné pistole.

 

Jarní věnec
(Foto: Pinterest)

 

Hurá na výlet!
Máš volné odpoledne? Co takhle podniknout výlet? Můžeš vzít mamku, nebo třeba kamarádku na krátkou procházku po okolí. Uvidíš, že si krásně pročistíš hlavu a načerpáš síly na nastávající týden. Patříš mezi milovníky historie? Pak se vydej na zámek nebo do skanzenu. Mnoho památek nabízí na Velikonoční pondělí speciální program pro celé rodiny.0 hlasů
Vaše hodnocení