Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Mohlo by se zdát, že je zbytečné vědět, zda máš tvar prsou takový nebo makový, ale nenech se zmást. Pokud budeš znát správný druh svých prsou, pak budeš mít v obchodě jednodušší výběr. Dokážeš se lépe zorientovat v nabízeném zboží a už se ti nikdy...

Nesedí ti podprsenka? Nejdřív zjisti, jaký typ prsou máš!

Velký výstřih - 1
zdroj: Thinkstockphotos Velký výstřih - 1
aktualizováno 04.04.2016, 17:46 | 04.04.2016, 17:46 | tvnoviny.sk / Krásná.cz

Mohlo by se zdát, že je zbytečné vědět, zda máš tvar prsou takový nebo makový, ale nenech se zmást. Pokud budeš znát správný druh svých prsou, pak budeš mít v obchodě jednodušší výběr. Dokážeš se lépe zorientovat v nabízeném zboží a už se ti nikdy nestane, že bys koupenou podprsenku musela jít vrátit, protože ti při každodenním nošení nesedí.

Firma, která vyrábí spodní prádlo pro ženy, vytvořila ilustrace sedmi tvarů prsou. Chce pomoci ženám, aby se zdokonalily v koupi spodního prádla a také si dokázaly vybrat podprsenku, která jim sedne. Mnoho žen si totiž kupuje nesprávnou velikost. Najít správnou velikost košíčků je velmi důležité. Závisí to na různých faktorech, zejména na tom, jaký mají prsa tvar. Zda jsou větší, užší, blíže k hrudní kosti nebo vzdálenější od sebe.


Experti se shodují na třech základních pravidlech při výběru spodního prádla. Správný střih, velikost a to, aby ti správně seděla. Neměla bys mít v košíčkách mnoho volného prostoru, ale zároveň by prsa neměla být u sebe namáčklá. Podprsenka musí dokonale padnout.

 

Tvar prsou
(Foto: tvnoviny.sk)


Ramínka bys měla přitahovat každý druhý měsíc. Neměly by padat z ramen, ale ani by tě neměly tlačit. Správnou velikost podprsenky máš tehdy, když si vzadu dokážeš pod podprsenku strčit dva prsty.


1. Kulatá prsa
Pokud mají tvá prsa kulatý tvar a jsou stejně objemná v horní i spodní části, pak patříš k těm šťastnějším. Tvá prsa nepotřebují velkou podporu, takže ti postačí podprsenka bezkostic.

 

Tvar prsou
(Foto: tvnoviny.sk)


2. East West - prsa, které směřují k bokům
Jsou prsa, která směřují od hrudníku. Mezi prsy je větší mezera. Pro tento typ prsou je nejlepší podprsenka, která se nosí pod trička. Vytvoří hladovou siluetu a pozvedne prsa.

 

Tvar prsou
(Foto: tvnoviny.sk)


3. Side set
Jsou plnější jako typ East West, ale směřují k bokům. Mezi prsy je také širší mezera. Nejlepší podprsenkou je takzvaná plunge bra, která prsa pozvedne a trochu je stlačí k sobě. Pokud jsou prsa větší, tak jsou náchylnější k tomu, aby na bocích přetékala z podprsenky. Při výběru zvol větší podprsenku.

 

Tvar prsou
(Foto: tvnoviny.sk)


4. Tvar slzy
Prsa jsou zaoblená a ve spodní části jsou objemnější než ve vrchní. Pro tento druh prsou je vhodný jakýkoliv typ podprsenky, takže jejich majitelky mají nakupování mnohem jednodušší.

 

Tvar prsou
(Foto: tvnoviny.sk)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jednoduché triky pro krásnější prsa
Jak svůdně obléknout malá prsa
Trápí tě velká prsa? Poradíme ti, jak se oblékat!
Jak nejlépe vybrat spodní prádlo


5. Slender - štíhlá prsa
Slender prsa jsou v horní části menší a také jsou delší než širší. V případě, že jsou po stranách malá, tak se jim říká "štíhlá" prsa. Push-up podprsenka je pozvedne, dodá jim objem a větší šmrnc.

 

Tvar prsou
(Foto: tvnoviny.sk)


6. Asymetrická prsa
Mnoho žen má jeden prs větší než druhý. Většinou jde o nepatrný rozdíl. Nejvhodnější podprsenkou v tomto případě je kombinovatelná s odnímatelnou polovinou. Problém můžeš vyřešit i podprsenkou s vycpávkami.

 

Tvar prsou
(Foto: tvnoviny.sk)


7. Bell Shape - tvar zvonu
Pokud jsou tvá prsa níže ve vrchní části a objemnější v dolní části, pak máš tento tvar. Taková prsa snadněji podléhají gravitaci, proto je vhodnější podprsenka, která je nadzvedne.

 

Tvar prsou
(Foto: tvnoviny.sk)0 hlasů
Vaše hodnocení