Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Volby se blíží rychlostí blesku a ty nevíš, koho volit? Vždyť všichni slibují tolik zlepšení a tolik nových věcí...Kdo je tedy ten nejlepší? Připravili jsme pro tebe malý návod, který ti pomůže se alespoň trošku zorientovat a třeba i rozhodnout pr...

VOLBY KLEPOU NA DVEŘE: Koho bych měla volit?

Přemýšlení
Přemýšlení
aktualizováno 17.10.2017, 00:09 | 17.10.2017, 00:09 | Krásná.cz / sim

Volby se blíží rychlostí blesku a ty nevíš, koho volit? Vždyť všichni slibují tolik zlepšení a tolik nových věcí...Kdo je tedy ten nejlepší? Připravili jsme pro tebe malý návod, který ti pomůže se alespoň trošku zorientovat a třeba i rozhodnout pro vhodného kandidáta.

Nechat se ovlivnit tím, co čteme na sociálních sítích, vidíme na billboardech a slyšíme v televizi, je velmi snadné. A ano, je to snazší, než se nad volbami zamýšlet a trávit čas nad hledáním toho, co je (snad) pravda. I jeden hlas může ovlivnit výsledek a proto je třeba, aby každý přemýšlel o tom, koho by chtěl volit a tím si tvořit budoucnost. Neber to tedy na lehkou váhu.

 

První takovou radou je přečíst si programy kandidujících stran. Porovnej je pak třeba s tím, jak moc se jim dařily plnit v minulosti a jak dobře dokážou argumentovat, proč něco z toho neprosadili. U stran, které již v politice jsou, si pročti jejich historii. Snadno tak odlišíš, co byly jen plané sliby a kde je za nimi vidět skutečná práce.

 

Využívej internetu, co se dá, ale pozor na to, co je pravda. Zkus třeba různé specializované stránky:

 

Na Tn.cz se můžeš podívat na on-line rozhovory s řadou kandidátů. Sleduj taky různé televizní debaty, projdi si články a rozhovory jednotlivých politiků či zástupců kandidujících stran.

 

Zorientovat se ve výrovcích i činech našich politiků ti pomohou i weby jako kohovolit.eu, demagog.cz nebo slibujeme.cz.

 

Skvělou formou, jak zjistit, co je zrovna pro tebe nejbližší, je i volební kalkulačka (např. volebnikalkulacka.cz). Doporučujeme vyzkoušet jich několik, výsledky se mohou nepatrně lišit, ale rozhodně si uděláš jasnou představu, které politické programy a hlavní body budoucího politického směrování té které strany s tebou rezonuje nejvíce.

 

ČTĚTE TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Co si myslíme o politice v Česku a koho bychom chtěli za prezidenta?

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Měla by se znovu vrátit vojna?

5 důvodů, proč rozhodně vidět film Masaryk

 

Volby je třeba brát vážně a hlavně - měla bys jít volit. Volby jsou totiž i pro mladé.

 

Mimochodem... O volbách točí svá videa i youtubeři, a ti by přeci svůj čas něčemu, co není trendy, nevěnovali. ;-) Jasně, trochu to zlehčujeme, ale doufáme, že letos do volebních místností dorazí i plno mladých lidí.

 

 2 hlasů
Vaše hodnocení