Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Rána jsou pro spoustu lidí špatnou částí dne, ale nemusí to tak být. Záleží hlavně na tobě, jaký den si uděláš.

Vylepši si a zorganizuj své ráno

Zaspat
zdroj: Thinkstockphotos Zaspat
aktualizováno 16.01.2017, 00:06 | 16.01.2017, 00:06 | Krásná.cz/Mersmerize

Rána jsou pro spoustu lidí špatnou částí dne, ale nemusí to tak být. Záleží hlavně na tobě, jaký den si uděláš.

Určitě to taky znáš – budík zvoní a tobě se vůbec, ale vůbec nechce vstávat. Tak ho buď ho zamáčkneš a pak ti hrozí, že zaspíš, nebo vstaneš se špatnou náladou a za chvíli zjistíš, že stejně nic nestíháš.

Rána jsou pro spoustu lidí špatnou částí dne, hlavně když je potřeba brzy vstávat. Nejvíc náročné je to pro sovy (typ lidí, kteří jsou nejaktivnější v noci). Těm se nejen nechce vstávat, ale mají díky brzkému ránu zkažený celý den.

 

Špatné ráno
Špathné ráno zkazí celý den. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Článků, které se zaobírají tím, jak dobře vstávat, jak nezaspat, jaký si nastavit budík, tu bylo už plno, ráda bych se teď zaměřila na to, jak ráno vše stihnout a jak si ten ranní čas zorganizovat, aby to pro tebe nebyl takový traumatický zážitek.

Dostatek spánku

Vymezit si tolik hodin na spaní, kolik potřebuješ, je zkrátka naprostý základ. Je jasné, že člověku se vstává hůř, když spal jen krátkou dobu, protože se tělo nezregeneruje a organismus si neodpočine.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Čtyři snídaňové zásady pro štíhlou linii
Buď čilá hned po ránu, vyplatí se to
Vyřeš své problémy - ve snu

Každý člověk má jinou potřebu spánku - zatímco tvé kamarádce můžou stačit čtyři hodiny a cítí se potom dobře, tobě nemusí stačit ani sedm hodin. Proto je důležité zjistit si, kolik hodin tvé tělo potřebuje, a snažit se tomu přizpůsobit, bude se ti vstávat hned lépe.

Všechno připravit dopředu

Další podstatná věc, na kterou je spousta z nás líných, ale hodně pomůže, je připravit si dopředu všechny věci, které ráno budeš potřebovat. To znamená, že pokud půjdeš další den do školy, připrav si všechny věci do batůžku už večer. Stejně tak, pokud se ráno líčíš a líčidla se ti válí všude kolem, je určitě lepší si je připravit k zrcátku, abys je další den nemusela zbytečně hledat a ztrácet tak čas.

 

Zaspat
Je lepší si vše dopředu připravit než ráno zmatkovat. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Navíc je jasné, že ve větším spěchu také víc věcí zapomeneš, proto je určitě dobré všechno promyslet večer, když je na všechno čas. Ráno pak nebudeš zbytečně panikařit a nezapomeneš polovinu věcí.

Kombinuj úkoly

Před pár lety jsem se naučila skvělou věc, která se mi ráno hodí, a tou je kombinace a prolínání všech úkolů, které ráno musíš vykonat.

Když si třeba dám na obličej hydratační krém, vím, že trvá zhruba 5 minut, než se vstřebá do pokožky, a proto musím chvilku čekat, než začnu aplikovat make-up. Během těch pěti minut je nejlepší naplánovat si něco jiného a ne jen tak bezcílně stát a vyčkávat. Dojdu si na záchod nebo se obléknu. Stejně tak, když si ráno vařím čaj nebo kakao, během toho, co se mi vaří voda/mléko, dělám něco jiného. Vše se potom stíhá snadněji a hlavně rychleji!

Důležitá je radost

Aby ráno nebylo tak nesnesitelné, vzpomeň si na nějakou věc, na kterou se těšíš. Možná se ti nechce vstávat, ale možná tě taky ve škole čeká nějaké hezké překvapení, možná půjdeš večer do kina nebo s kamarádkou někam ven – najdi si zkrátka něco, díky čemu bude ráno lepší a díky čemu se ti bude doopravdy chtít vstát. Není totiž nic horšího, než když budeš vstávat s tím, že celý den bude hrozný a nebude mít žádnou světlou chvilku.8 hlasů
Vaše hodnocení