Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Přemýšlela jsi nad tím, jak bys některé běžné problémy, jako je například akné nebo bodnutí hmyzem, mohla léčit přírodní cestou bez chemie? Pokud ne, prozradíme ti, jak je to jednoduché.

Zatoč s kosmetickými problémy přírodní cestou!

Med pro tvou pleť
zdroj: Thinkstockphotos Med pro tvou pleť
aktualizováno 16.01.2016, 00:11 | 16.01.2016, 00:11 | Krasna.cz/an

Přemýšlela jsi nad tím, jak bys některé běžné problémy, jako je například akné nebo bodnutí hmyzem, mohla léčit přírodní cestou bez chemie? Pokud ne, prozradíme ti, jak je to jednoduché.

Jistě to sama znáš. Když máš s něčím problém, většina lidí ti pravděpodobně poradí, ať si zajdeš k lékaři, neboť farmacie vytváří léky na každé drobné poranění nebo zdravotní problém. My ti ale doporučujeme, aby ses ještě před tím, než do sebe začneš házet tabletky a polykat sirup, porozhlédla ve vlastní domácnosti, kde najdeš celou řadu kuchyňských ingrediencí, které poslouží i jako léčební pomocníci. Pomocí těchto produktů můžeš například bojovat proti akné, nespavosti, bolesti kloubů nebo vředům. Ušetříš si tak nejen svůj čas, ale také peníze a stres.

Akné vyléčí tea tree


Akné - asi jeden z nejčastějších problémů, které v dnešní době trápí dospívající dívky i mladé ženy. Jistě jsi už vyzkoušela celou řadu produktů, které slibují, že ti pomohou akné se zbavit, zamaskovat ho, zhojit rány a probudit se o něco krásnější. Tak, či onak, většina produktů je prostě jen reklamní tah a zejména ty levné ti v ničem nepomohou.

 

Akné - 2
Akné občas potrápí každého. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Odborníci doporučují sáhnout po tea tree oleji. Proč? Protože olej z čajovníku má přirozené antibakteriální a antiseptické vlastnosti a studie poukazují na to, že je stejně účinný jako benzoyl peroxid, ovšem pokožka ho lépe toleruje. Až si tedy budeš vybírat svůj kosmetický produkt v boji proti akné, kup si ten, který obsahuje 5 až10 procent tea tree oleje a používej tento přípravek každý den.

Proti zápachu z úst pomohou probiotika

Dalším problémem, kterým taktéž trpí celá řada lidí, je zápach z úst. Pokud i ty jsi jím postižena, nezoufej. Nejdřív by se ale hodilo říct, co zápach z úst způsobuje. Samozřejmě to jsou bakterie, pokud si nečistíš správně zuby, ale může to být způsobeno i stresem nebo úzkostí. Proti zápachu z úst můžeš bojovat pomocí probiotik. Jedná se o přátelské bakterie, které snižují tvorbu škodlivých bakterií, jež způsobují nepěkný zápach z úst. Mrkni se tedy po přípravku, který obsahuje probiotika.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Homeopatie jako součást medicíny
I přírodní kosmetika není vždy pouze přírodní!
Zesvětli si vlasy přírodní cestou

Na hmyzí kousance vyzkoušej jedlou sodu

A protože je léto, určitě se hodí mluvit i o hmyzu, jenž nás často spíše otravuje, než aby se dal přehlížet. Zejména letos jsou komáři přemnožení a my jsme poštípané od hlavy až k patě. Říkáš si, že ty také? Bojovat proti bodnutí hmyzem ale nemusíš pouze pomocí drahých mastí, opět ti postačí tea tree olej, který stačí nanést přímo na kousnutí.

 

Komáří kousnutí
Komáři se letos přemnožili, nenech se poštípat. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Jak bylo řečeno výše, má antiseptické vlastnosti, které snižují pocit svědění, a podporuje léčení rány. Pokud však doma tea tree olej nemáš, nevadí, stačí, když vezmeš pastu s jedlou sodou a trochu vody, vytvoříš malou směs, tu namažeš na ránu, necháš uschnout a působit. Bodnutí by mělo přestat svědit a mělo by se rychleji zhojit.

Opary zahubíš propolisem

Jsem hrdou majitelkou oparů, na které trpím už hodně dlouho. Jakmile jsem ve stresu, udělá se mi opar. Máš to taky tak? Jedná se o jedno z nejméně příjemných onemocnění kůže u žen, ale i mužů. Nejhorší je, že právě opary se léčí dlouho a hlavně může být jejich léčebná procedura i bolestivá. Samotný opar svědí a kůže je nepříjemně "napjatá". Určitě to znáš, pokud se ti opary také dělají.

My ale nyní víme, jak na ně. Už nemusíš kupovat drahé mastičky, nyní vyzkoušej včelí propolis, který má antivirové účinky, snižuje bolest, zánět a podporuje hojení kůže. Mrkni se v obchodě po produktu, která má alespoň 4 procenta včelího propolis.

I v létě můžeš mít rýmu


A i když je léto, některé z nás může trápit nastydnutí a kašel. Na ten zaručeně pomáhá med, který zklidňuje podrážděný krk a zklidní kašlání. Med obsahuje totiž celou řadu antioxidantů a živin. Takže si přimíchej med do čaje, namaž na chleba, ale nejlépe uděláš, pokud budeš několikrát denně jíst med samotný. Například každé dvě hodiny polkneš jednu až dvě čajové lžičky medu. Studie navíc potvrzují, že med je účinnější než dextromethorfan, tedy látka, která je běžně obsažená v sirupech proti kašli.

 

Nemoc
Svou imunitu podpoříš medem. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Příroda pomůže i proti průjmu

Léto tedy není jen o odpočinku, ale cestování. Byla jsi v zahraničí, přicestovala jsi a trápí tě nepříjemný průjem? Pokud ano, koukej si koupit banány. Proč? Protože právě banány obsahují druh rozpustné vlákniny zvané pektin, která normalizuje stolici a napomáhá v boji proti průjmu a zácpě.

Banány je taktéž vhodné konzumovat v době, když máš nějaké problémy s trávením. Jedná se navíc o jeden z nejlepších zdrojů draslíku a právě průjem je způsoben vyčerpáním důležitých elektrolytů, jako je právě draslík.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Nejlepší přírodní tukožrouti: Které nejvíce zabírají?!
5 přírodních ingrediencí pro krásu: Zaručeně fungují!

Pokud zůstaneme u spodní části těla, zmíníme i nepříjemné hemeroidy. Jsou způsobeny několika faktory, jedním z nich je ten, že ti chybí vláknina, ale mohou být také důsledkem těhotenství, námahy při vyprazdňování stolice, zácpy či obezity. Bez ohledu na příčinu, je nutné proti nim bojovat. Jak? Zachrání tě vilín. Má protizánětlivé, stahující účinky a zklidňuje citlivou pokožku.

Postarej se o lepší spánek


A protože jsme se zmiňovali i o nespavosti, něco si povíme. Jistě to znáš, když se večer snažíš usnout a nemůžeš a nemůžeš. Je to něco, co tě může přivést do deprese a úzkosti. Nyní je ale nespavosti konec. Doporučujeme ti doplněk zvaný "Suntheanine". Jedná se o aminokyselinu L-theanin, která napomáhá tělu k relaxaci a zlepšení kvality spánku, aniž by došlo k závislosti.

 

Bolest kloubů
I v mládí tě mohou bolet klouby, ale nemusí to tak být. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Poslední dnešní problém nazýváme bolest kloubů - ne, tou netrpí jen starší lidé, můžeš jí trpět i ty, například pokud jsi sportovala. Pokud i tvoje klouby a kolena křupou jako popcorn, je na čase zasáhnout. Co pomáhá? Vnitřní membrána z vaječných skořápek obsahuje látky, které jsou důležité pro zdraví kloubů. Studie prokázaly, že doplňky stravy obsahují právě látky z vaječné membrány a výsledky se dostavují již po 10 dnech.

Nyní už víš, jak bojovat proti častým problémům jinou cestou než klasickými léky plné chemie. Pokud máš další tipy, jak bojovat proti běžným problémům přírodnější cestou, sem s nimi!17 hlasů
Vaše hodnocení