Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Existuje hned několik mýtů, které souvisí s ženským tělem. Jedním z nich je například fáma, že tampón nás dokáže ochránit před kvasinkami.

Častý mýtus o TAMPÓNECH je vyvrácen! Také jsi mu věřila?

Tampon
zdroj: Thinkstockphotos Tampon
aktualizováno 24.04.2017, 11:17 | 24.04.2017, 11:17 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Existuje hned několik mýtů, které souvisí s ženským tělem. Jedním z nich je například fáma, že tampón nás dokáže ochránit před kvasinkami.

Gynekoložka Michaela Grossová ale prozradila, proč bychom této informaci neměli věřit, a jak můžeme mykóze předejít.  


Pozor na kvasinky!
Nadměrné pocení a koupání ve veřejných bazénech či přírodních vodách mohou ženám způsobit vznik kvasinek. Jejich tvorbě lze podle lékařů předejít dodržováním několika zásad. Pokud problémy neustoupí po třech dnech, je třeba navštívit gynekologa. Kvasinky se totiž mohou rozšiřovat dál. Rozvinutí mykózy může souviset i s užíváním antibiotik, s cukrovkou, těhotenstvím, hormonální substituční léčbou či se stresem nebo jídlem. Nejen s návštěvou koupališť. Vhodnou léčbu proto určí gynekolog.

 


Co radí gynekoložka?
Není vhodné se koupat v přírodních vodách, v nichž plave hodně kachen či jiných vodních ptáků. Ženy před mykózou neuchrání ani tampón. "Je to mýtus. Ženy by si měly dát pozor i na bazén. Chlorovaná voda pochvu i tak naruší," řekla gynekoložka Michaela Grossová. Po návštěvě přírodních vod nebo koupališť radí ženám, aby se co nejrychleji osprchovaly. V nouzi pomůže i to, když se rychle vymočí.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Menstruaci nepodceňuj! Toto prozradí o tvém zdraví
Děláš si to někdy? Ne? A proč ne?
HOLKY POZOR! Vložky a tampóny nám mohou uškodit


Používáš vložky správně?
Intimní vložky je podle Grossové ideální měnit každé čtyři hodiny, protože poskytují optimální prostředí pro množení nežádoucích bakterií. Ženy by si měly intimní partie mýt přípravky k tomu určenými s obsahem kyseliny mléčné. Nic nepokazí ani čistá voda. Během léta je třeba intimní místa mýt minimálně dvakrát denně, ideálně po každé návštěvě toalety. "Užitečné jsou vlhčené ubrousky na intimní hygienu obsahující antiseptické látky, které v pochvě pomáhají nastolit správné pH," uvedla Grossová. Ženy by se měly vyvarovat prádlu z umělých či neprodyšných materiálů a preferovat bavlnu. Chodit bez prádla však nedoporučuje.0 hlasů
Vaše hodnocení