Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Taky se hrozně těšíš, až zase někam pojedeš na dovolenou, tábor, k babičce nebo na rodinný výlet? Ale bohužel musíš absolvovat skoro pokaždé cestu, která je dlouhá i několik hodin a docela nudná. A proto hledáš, čím by ses při takové dlouhé cestě ...

Konec nudy při cestě na dovolenou

aktualizováno 07.08.2011, 08:51 | 07.08.2011, 00:00 | Krásná.cz/Lucie Hanyková /

Taky se hrozně těšíš, až zase někam pojedeš na dovolenou, tábor, k babičce nebo na rodinný výlet? Ale bohužel musíš absolvovat skoro pokaždé cestu, která je dlouhá i několik hodin a docela nudná. A proto hledáš, čím by ses při takové dlouhé cestě zabavila. Mám pro tebe pár tipů na to, aby byla cesta o něco zábavnější, a tím pádem i kratší…

Je jedno, jestli jedeš autem, vlakem, autobusem, nebo letíš letadlem. V dopravních prostředích všeho druhu se dá na nudu vyzrát mnoha příjemnými činnostmi.

 

Kniha

 

Kniha je jedna z věcí, kterou se zabavíš, a navíc si rozšíříš i slovní zásobu, navíc si celé čtení zlepšíš. Znám spoustu dobrý knih, tak běž do nějakého knihkupectví nebo knihovny pro nějakou tu dobrou knížku.

 

DVD

 

Většina z nás má doma přenosný DVD přehrávač nebo malý notebook. Tak proč si ho nevzít s sebou s nějakými super filmíky, a tím zaplácnout volný čas.

 

Music 

 

Mp3 nebo mobil, prostě sluchátka do uší a hlasitost na max. ;-)

 

Zpívání

 

Koho by nebavilo trochu si zazpívat? Vemte s sebou nějaké CD oblíbené zpěvačky, zpěváka či skupiny a pusťte si ho v autě.

 

 

Mobil


Konečně můžeš odpovědět na SMS všech kámošů a rozjet pikantní smskování s tvým miláčkem.

 

Notebook


Hraní všelijakých PC her, brouzdání na internetu, úprava fotek z tvých prázdninových akcí, vylepšování webu nebo tvého blogu. Prostě vše, co obvykle děláš na počítači.

 

Polštářek + deka


Aby bylo spaní pohodlnější - cesta pak uteče raz dva. Dobrou noc a sladké sny, třeba o tvém idolovi.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Cestuj s málo zavazadly!
Porvi se s nudou a s volným časem
I s rodiči si můžeš užít dovolenou

 

Foťák


Zkus fotit krajinu, kterou právě projíždíte.

 

Domácí mazlíček


Pokud s vámi jede váš čtyřnohý miláček, zabavíš se tím, že o něj budeš během cesty pečovat. On totiž trpí nejspíš ještě víc, než ty. Co s ním? Česat, hladit, mazlit - prostě vše, k čemu byl mazlíček stvořen.

 

Stolní hry


Pokud jedete dva, ty a kamarádka nebo sourozenec, tak se zabavíte nějakými stolními hrami. Tak nezapomeňte přibalit nějaké karty nebo člověče, nezlob se, třeba je použijete i na dovolené, když zrovna venku nebude hezky.

 

Ostatní hry


Když si zapomenete přibalit stolní hry, tak si místo nich můžete zahrát třeba slovní fotbal. Procvičíš si tak mozek, a oživíš si slovní zásobu. Nebo znáš hru na nesmysly? U ní se vždy zasmějeme. Každý si vezme kus papíru a tužku a vždy odpoví na jednu otázku. Pak papírek ohne tak, aby nebylo vidět, co kdo napsal, a pošle dál. Většinou jsou to tyto otázky: Jaký? Kdo? Jak to dělal/a? Co dělal/a? S kým? Kde? Vyjdou vždy takové nesmysly, že se třeba s kamarádkou půl hodiny smějeme.

 

PSP


Nebylo by na škodu vzít s sebou PSP (pokud máš) a nějaké hry k němu, nebo sluchátka a poslouchat na něm svojí oblíbenou muziku.

 

Časopis


Proč si s sebou nevzít nějaký oblíbený časopis? Nebo si vytiskni pár zajímavých článků třeba z krásná.cz a pořádně se začti. Pokud se ti tedy nedělá při čtení v autě špatně.


Tohle by tě mělo podle mě alespoň trochu zabavit a zkrátit ti dlouhou cestu. A co zabírá zaručeně? Začít se těšit tam, kam jedeš. Třeba tam na tebe čeká nový objev a noví super lidé. Tak konec mračení a užij si parádně i druhou polovinu prázdnin.8 hlasů
Vaše hodnocení