Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Nepatříš zrovna mezi nejsebevědomější typy? Sebejistotě se můžeš naučit. Začni už teď!

Nevěříš si? Známe triky, co ti přifouknou sebevědomí!

Plachá dívka
zdroj: Thinkstockphotos Plachá dívka
aktualizováno 29.01.2018, 00:44 | 29.01.2018, 00:44 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Nepatříš zrovna mezi nejsebevědomější typy? Sebejistotě se můžeš naučit. Začni už teď!

Sebevědomí naštěstí nemáme vrozené, ale formujeme si ho celý život. Nejvýrazněji se ale utváří právě v mládí, takže čím dříve se do své proměny ze zakřiknuté myšky pustíš, tím lépe pro tebe.

 

Začni se sama k sobě chovat jako k příteli, projev si uznání, pozornost a úctu. Nedovol nízkému sebevědomí, aby tě nutilo chovat se k sobě samé odmítavě.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Flirtování na netu ti zvedne sebevědomí
Jak "zvyšuje“ facebook sebevědomí
TEST: Jak moc si věříš?

 

Představujeme ti šest triků, jak postupovat:


1. Usmívej se, i když ti do smíchu není. Mimické svaly totiž oklamou mozek, který ti zařídí lepší náladu.

 

2. Stůj vzpřímeně. Nejistí lidé se choulí, hrbí, zatímco sebejistí drží záda rovně a dělají delší kroky. Řeč těla komunikuje velmi mnoho, a proto ji nepodceňuj.

 

 

3. Neříkej, že něco "zkusíš" udělat. Už předem tak připouštíš možnost, že ve finále neuspěješ. Skutečný optimista toto slovo nikdy nevypustí z úst a od počátku se fixuje na úspěšný konec.

 

4. Poznávej nové věci, které ti přinesou nové obzory a kladné podněty do každodenního života. Jdi na výlet na místa, kam jsi se ještě nepodívala, Obědvej v nové restauraci a hlavně se nauč riskovat a užívat si radost z objevování. Po krátkém čase budeš mít spoustu zážitků a historek, o které se budeš moci podělit s blízkými.

 

5. Věnuj cvičení pravidelný prostor ve svém denním plánu. Při aktivním pohybu tělo zaplaví hormony dobré nálady, například endorfiny. Vyhraď si na sport alespoň dvě půlhodinky týdně a tvůj život nabude nový rozměr. S úbytkem váhy, lepší kondicí, pevnějším svalstvem a záplavou endorfinů ti přímo úměrně naroste i sebevědomí.

 

6. Neboj se hledat řešení, když se vyskytne problém. Nestěžuj si, ale hledejte cestu ven. Jakmile začneš jednat, uklidníš se.12 hlasů
Vaše hodnocení