Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Baví tě Upíří deníky? Doufáme, že tě budou bavit i ty naše. Čtenářky krasna.cz píší svou vlastní verzi příběhu...

UPÍŘÍ DENÍKY PO TVÉM: První díl fanfiction

Upíří deníky po tvém - piš s námi
zdroj: Oficiální zdroj Upíří deníky po tvém - piš s námi
aktualizováno 19.06.2012, 17:29 | 15.06.2012, 14:28 | Krásná.cz / čtenářka

Baví tě Upíří deníky? Doufáme, že tě budou bavit i ty naše. Čtenářky krasna.cz píší svou vlastní verzi příběhu...

"V dobách kvetoucí italské renesance se bratři Damon a Stefan Salvatore bezhlavě zamilovali do krásné mladé upírky Katherine. Ačkoli bylo její srdce dost velké pro oba, každý z nich ji chtěl mít jen pro sebe. Jejich nesmiřitelný souboj o Katherininu přízeň však vedl k její smrti, po které zůstali dva nesmrtelní, na smrt rozhádaní chlapci se zlomeným srdcem... Po několika staletích se má boj Damona a Stefana opakovat. V malém americkém městě se seznámí s krásnou a chlapci obletovanou studentkou Elen, jejíž podobnost s Katherine je neuvěřitelná..."

 

Úvodní díl příběhu pro tebe napsala čtenářka Barbara Pohanková z Brna. "S upíry jsem se poprvé seznámila ve filmu Stmívání. Už tehdy mě velice zajímali a od té doby jsem začala sledovat i číst všechno o upírech. Upíří deníky jsem napřed četla jako knihy, později se začala dívat i na internetu a v televizi," vysvětluje, jak se zrodila její láska k upírům. Teď už ale k jejímu příběhu...

 

Chceš také přispět do našeho příběhu na pokračování svým dílem? Stačí se přihlásit na redakce@krasna.cz pod heslem PÍŠU UPÍŘÍ DENÍKY. Více se dozvíš v tomto článku.

 
1.září stála Elen před školou a čekala na kamarádky. Kdepak ta Mia s Lilly jsou? Celé léto je neviděla, a když už se teď konečně mají střetnou, a ještě se domluví přesně na 7:30, tak přijdou pozdě. Elen se už nemohla dočkat až jim popovídá o rodinném výletu do New Yorku.


Elen tam strávila celé dva měsíce u svých sestřenic. Nakupovaly, smály se a s frappucinem od Starbucks sedávali na schodech metropolitního muzea jako vyhlášené Blair se Serenou z Gossip Girl. Tolik oblečků od Armaniho snad ještě neměla. Navíc ještě stihly slevy „Blafl Friday“. V New Yorku si pořídila i novou školní tašku od Marca Jacobse. Byla z bílé kůže a naprosto dokonale ladila s novými botami, které měly být novým výstřelem sezóny.


Před příjezdovou cestu školy přijela černá limuzína. Celé nádvoří utichlo. Z černé limuzíny vystoupili dva naprosto krásní kluci. Černé boty, džíny, bundy i sluneční brýle, které byly v tomto deštivém počasí naprosto nepotřebné. Byli tu asi noví. Nikdo nevěděl, co jsou zač, nikdo je neznal, nikdo je nikdy neviděl.

 

Ten se světlejšími vlasy si sundal brýle a svůdně na Elen mrknul, ta se málem roztála. Teď už ji nezajímal nějaký Cam Robinson. Byl sice letošní maturant, ale přece. Tohle bylo něco jiného. Byla z nich tak rozrušená, že si ani nevšimla, že Mia a Lily stojí vedle ní.
„Co se děje?“, ptala se udiveně Mia.
„Ale nic,“ odpověděla Elen, obrátila se na podpatku nových kožených botiček s 12ticentimetrovým podpatkem a šla do školy, kterou právě otevřeli.


Všichni se hrnuli do nových tříd, aby si zabrali místa, kde budou celý následující rok usedávat. Elen se tam ale nehrnula. Měla zamířeno do kanceláře školních novin, kde bude dělat už druhým rokem šéfredaktorku. Redakce ji poskytovaly informace a byla si jistá, že vypátrá, kdo byli ti dva krásní kluci. Jen vešla ke svému stolu, už ji zdravila Brigitta. Byla to její sekretářka, přesněji řečeno, podlézavý poskok. Elen se hned začala vyptávat, kdo jsou ti kluci, a Brigitta běžela do kanceláře pro složky těch tajemných mladíků.


Už když uviděla černou botu, jak se vysouvá z limuzíny, hned věděla, o kom bude další číslo. Nějaké nezbytnosti o začátku roku byly sice nutné, ale tohle bude hlavní článek. Už se nemohla dočkat třetí hodiny. Teď byl sice čas k odchodu, ale každou třetí hodinu v celém týdnu byla omluvena z důvodu novinářských povinností. Školní časopis byl týdenník, a jelikož nové číslo musí být vydáno už do zítra, tak od třetí hodiny měla čas až do konce vyučování na upíjení kávy a přemýšlení, kdo bude na obálce.


Začalo zvonit, a tak se Elen zvedla, bez ohledu na to, že Brigitta ještě nepřišla. Však ona jí nechá ty složky na stole.

 

Odměna pro autory:

Soutěž Fragment
(Foto: Fragment)

Zapoj se a napiš také svůj díl do příběhu na pokračování o Upířích denících. Za svou fanfiction budeš odměněna. Těšit se můžeš na trojici knih od nakladavatelství Fragment. Získáš buď trojici dílů Upířích deníků, nebo Stefanových deníků.

 
Elen vešla do třídy. Místo uprostřed bylo obsazeno. Seděl tam Nick Westmine. Stačilo ovšem přijít k místu a hrozivě se podívat na Nicka. Ten se začal zvedat a omlouvat se. Tím pádem bylo místo obstaráno. Elen si položila věci na lavici těsně před tím, něž vešla učitelka na přírodní vědy.

 

,,Ach Elen, jsem to ale ráda že tě vidím. Potřebovala bych s tebou mluvit o zítřejším vydání novin. Chtěla jsem, abys tam na nějakou stránečku dala i můj článek o korýších, které jsem zpozorovala letos v létě. Myslíš, že by to šlo?“ zeptala se madam Greenwoodová. To je asi to, co můj časopis potřebuje, pomyslela si Elen.
,,Ale jistě, paní učitelko, ráda dám studentům na této škole přečíst něco o vašem pokusu s korýši. Myslím, že je to bude nadmíru zajímat a dám i anketu o pokračování v tomhle sloupci, co myslíte?“ ironicky pronesla Elen směrem k učitelce
Celá třída se otřásla smíchem, jediná madam Greenwoodová to nepochopila a sladce dodala: "Vážně, Elenko? To by bylo skvělé, jsi tak hodná“.


Celá třída se znovu otřásla. Madam Greenwoodová, opět jako by nebyla v obraze, zasedla ke katedře a začala dělat docházku. Dveře se rozlétly a dovnitř vešel jeden z těch kluků, to byl ale ten s tmavými vlasy. Jediné volné místo bylo za Elen, takže tam hned zamířil.
,,Ale, ale Damone. Nevím, jak to bylo na tvé bývalé škole, ale na téhle se pozdní příchody neakceptují. Byla bych ráda, kdyby sis to pro příště pamatoval.“
,,Promiňte,“ řekl Damon. V jeho hlase byla slyšet zvláštní energie.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Upíří deníky: Co nás čeká tento týden?
Nejvíc sexy upíři: Desítka k pomilování!
ZAPOJ SE A PIŠ S NÁMI! Upíří deníky po tvém


Zhruba v půlce hodiny přistál na Elenině lavici papírek, kde bylo napsáno: "Jsem Damon, nevíš, kde tu najdu šéfredaktorku školního časopisu? Viděl jsem inzerát na fotografa a rád bych dělal konkurz."
Elen se pousmála. Skvěle, tak tenhle fešák bude v mých novinách. Elen rychle čmárala odpověď.
"Právě s ní mluvíš, byl jsi přijat. Chci jen tvoje celé jméno, a pak tě můžu čekat v průběhu třetí hodiny u mě v kanceláři. Učitelce se omluvíš tím, řekneš, že ses se mnou domluvil. Určitě tě pustí. Elen."
Elen hodila papírek za sebe a za půl minuty jí dopadl další do sešitu.
"Skvěle. Moje celé jméno je Damon Salvadore. Tebe tady má rád asi každý učitel, že?"


Zazvonilo. Ta hodina tak rychle uběhla. Nastal přesun na další hodinu. Na chodbě potkala Lilly, která do sebe cpala zase koblížek. Je na nich závislá, a pak se diví že prý má velký zadek.
,,Jé, Elen už jsi zjistila, kdo jsou ti dva fešáci?“ ptala se Lilly.
,,Tak jistě, jeden se mnou má přírodní vědy a čirou náhodou chce být fotograf v mém magazínu.“
,,Gratuluji,“ odpověděla laškovně Lilly a mrkla na Elen.

 

Práce v redakci uběhla skvěle. Brigitta papouškovala a dělala všechno, co se po ní chtělo a Danom byl při rozhovoru úžasný. Elen se dokonce povedlo s ním i trošku zaflirtovat. Všechno bylo dokonalé, než přišla Wendalína Bloomlevová. Hlavní sokyně Elen, která jí totálně pila krev. Bohužel vedla v časopise módní sloupek, po kterém toužila Elen celé roky.


Když ale přebírala titul šéfredaktorky, neměla na výběr. Bývalá šéfredaktorka měla právo vybrat jednoho člena svého bývalého týmu, aby tam zůstal na té stejné pozici. Od té doby hodnotí Wendalína všechno, co si vezme Elen na sebe jako možnost OUT, a to v čem chodí ona, je IN. Nikdo si toho nevšiml.


Naštěstí se ozval gong na oběd. Dneska jí přišly přestávky a hodiny strašně krátké. Pořád zvonilo. Nyní bylo po šesté hodině a čas na oběd. Jídelna byla rozřazená na stůl se salátem, masem, těstovinami, zeleninou, ovocem a sladkostmi. Na výběr bylo moc věcí. Elen si dala jako obvykle zelný salát s čtvrt hrnkem sýra a půl hrnkem mrkve. Sunula tác po jednom z pultů a cvakala SMSku Lilly o tom, že musí co nejdříve dodělat sloupek pro počasí. Vzala tác, otočila se a najednou jí něco přistálo ve výstřihu. Vzhlédla od Iphonu a zjistila, že ten pěkný kluk se světlejšími hnědými vlasy na ni naklopil svůj tác s boloňskými špagetami. Nemohla si pomoc a zařvala. Celá jídelna se otočila jejich směrem a Elen koukala na toho krásného pitomého neznámého s otevřenou pusou.


On stál s prázdnýma rukama a taky byl udivený. Najednou byl pryč. Jen se něco mihlo ke dveřím jídelny. Takhle rychle běhá snad jen leopard. Teď už koukala s otevřenou pusou celá jídelna. V tom tichu dopadla na zem Damonova lžíce. Byl to ten nepříšernější zvuk, jaký kdy Elen slyšela...

 

Jak to bude dál? To můžeš rozhodnout i ty sama! Zapoj se do našeho projektu a piš Upíří deníky.11 hlasů
Vaše hodnocení