Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Není to dlouho, co jsem otevřela knížku Čarodějky z East Endu. Očekávala jsem průměrný příběh jako každý jiný, vždyť se v dnešní době skoro topíme v knihách pro mladé, ale byla jsem příjemně překvapena :-)

Čarodějky z East Endu tě překvapí. RECENZE

Kniha
zdroj: Thinkstockphotos Kniha
aktualizováno 28.11.2012, 01:39 | 28.11.2012, 00:24 | Wendy Vill Felton/Krasna.cz

Není to dlouho, co jsem otevřela knížku Čarodějky z East Endu. Očekávala jsem průměrný příběh jako každý jiný, vždyť se v dnešní době skoro topíme v knihách pro mladé, ale byla jsem příjemně překvapena :-)

Kniha autorky Melissy de la Cruz vypráví o čarodějce Joanně a jejích dvou dcerách Ingrid a Freye. Všechny tři jsou čarodějkami z dávných dob a na zemi žijí už několik tisíc let. Je zde však malý háček...

Od dob salemských honů na čarodějnice, kdy byly Freya s Ingrid popraveny, mají zakázáno od orákula nejmocnějších používat jakoukoliv magii. Ponechat si mohly pouze své domácí zvíře, které má podobu něčeho mezi kočkou a tygrem.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Představuji ti knihu, která mě zcela nadchla
Dej košem upírům a zamiluj se do démona

Ženy Beauchampovy ale začínají být unaveny z neustálého předstírání něčeho, co nejsou. Navíc se v North Hamptonu, městečku, kde žijí, začínají dít divné věci. Ingrid zpozoruje zvláštní stříbrnou hmotu kolem některých žen, která jim brání v těhotenství. Kolem svého domu nalézají mrtvoly zvířat, lidé mají nevysvětlitelné choroby, na které umírají, a oceán je znečištěn jakousi černou hmotou. Podaří se jim vysvětlit tyto události a zachránit nebohé obyvatele?

Kniha je také obohacena o milostný trojúhelník, Freya – její snoubenec Bran –Branův bratr Killian, jenž je zapleten v podivné pavučině plné tajemství. Ochuzena nebude ani Ingrid, která by ráda chodila s místním komisařem Mattem.

 

Kniha
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Mimo jiné mě překvapilo, že některé milostné scény byly vykresleny úplně do detailů, takže asi 13+? Neodvážím se určit minimální věkovou hranici.

Každopádně musím zmínit, že to není kniha psaná zcela jednoduchou češtinou, jako většina knih pro dívky ve věku 12 až 15 let. Takže i my starší v ní můžeme najít zalíbení. :-)

Ode mě dostávají Čarodějky z East Endu jedničku a až půjdu do knihovny, určitě se poohlídnu po pokračování. Co jsem četla v doslovu, bude to totiž ještě dost zajímavé… Doporučuji všem, kteří mají rádi fantasy příběhy, magii a čarodějnictví :-)2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •