Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Byly tři hodiny odpoledne, seděla jsem s přáteli ve Wembley (část Londýna), když v tom jeden z nich zmínil, že ve Westminsteru někdo někoho pobodal a že se tam střílelo.

LONDON | WeStandTogether

londyn
zdroj: Archiv blogerky londyn
aktualizováno 10.04.2017, 00:00 | 10.04.2017, 00:00 | Wendy vill Felton

Byly tři hodiny odpoledne, seděla jsem s přáteli ve Wembley (část Londýna), když v tom jeden z nich zmínil, že ve Westminsteru někdo někoho pobodal a že se tam střílelo.

V tu chvíli jsme tomu nepřisuzovali téměř žádnej stupeň důležitosti, protože v Londýně někdo někoho pobodá každej druhej den a střílí se tu taky hodně, haha... Aspoň pokud čteš London Evening Standard, tak ti to tak přijde. (Prosím, ber to s rezervou, jo?) Nicméně jsme teda poračovali v práci, když se ohledně toho během půl hodiny začalo objevovat víc a víc zpráv, do toho mi psala kamarádka, jestli jsem okej, že se ve Westminsteru něco stalo a že to vypadá na teroristický útok. Její přítel pracuje hned vedle. (Naštěstí se mu nic nestalo.)

 

Co se vlastně stalo a jak vážné to bylo, mi došlo až večer, kdy jsem si přečetla všechny zprávy na BBC. Ono totiž v ten moment na internetu moc dostupných informací nebylo, ty se začaly pořádně objevovat až kolem čtvrté/páté hodiny odpoledne.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Děsivý islám aneb dej si bacha, do koho se zamiluješ
Toulky Londýnem s Wendy
Válka náboženství aneb Jak se dostat do ráje

 

Když došlo k útokům ve Francii nebo kdekoliv ve světě, bylo mi z toho smutno, ale pořád to nebylo ve stejné zemi/městě, kde žiju. Je to zvláštní pocit, když víš, že jsi na tom stejném místě, kde k tomu došlo, byla několikrát na procházce a že jsi tam vlastně v ten moment mohla být taky. Na druhou stranu si to úplně nepřipouštím, protože co můžu dělat? Všechno je tak, jak má být. A nezůstanu přece zbytek života zavření doma nebo se hned nebudu stěhovat jinam. (Poznámka: Myslím, že stěhovat jinam by se měli jiní...)

 

Taky jsem trochu spekulovala, že to vlastně mohlo dopadnout hůř, kdyby to ten (byl to vůbec člověk?) vzal po druhé straně mostu. Protože právě po druhé straně chodí většina turistů, jelikož je to strana mostu přímo od London Eye. A i turisté, co jdou od Big Bena, jdou většinou po té straně, protože si chtějí vyfotit právě London Eye s řekou v pozadí. Takže to bylo vlastně takové štěstí v neštěstí (jestli se to tak vůbec v této situaci dá říct), že ten člověk (?!) chtěl skončit u Parlamentu, tak jel po druhé straně. Stejně tak fakt, že se v Anglii řídí na opačné straně.

 

To je asi všechno, co jsem k tomu chtěla říct. Konkrétně se k tématu vyjadřovat nechci, protože mám hodně radikální názor a nerada bych, aby se tu v komentářích spustila negativní diskuze. Řeknu jen jedno: Jak lidé i po přečtení Koránu mohou stále tvrdit, že ne všichni vyznavači tohoto náboženství jsou nebezpeční? Jsou! Je to tam černé na bílém!2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •