Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Ještě teď si pamatuju na leden, kdy jsme s holkami ze školy brečely, že zatím nemáme jistou žádnou zahraniční praxi.

Z uklízečky animátorkou a barmankou aneb Jak to chodí v Řecku

Řecko
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Řecko
aktualizováno 12.07.2012, 00:00 | 12.07.2012, 00:00 | Wendy Vill Felton/Krasna.cz

Ještě teď si pamatuju na leden, kdy jsme s holkami ze školy brečely, že zatím nemáme jistou žádnou zahraniční praxi.

Stáž do Francie, kterou zajišťovala naše paní učitelka na fráninu, padla a žádné jiné možnosti naše škola v té době neumožňovala.

Pohovory na stáž do Řecka totiž proběhly už na podzim, a to jsme si říkaly, že do Řecka v žádném případě nepojedem. Naivně jsme si myslely, že se ještě objeví něco dalšího. Nejlépe další stáž do Francie. Bohužel teda stále nic nepřicházelo a v lednu už bylo třeba rychle jednat.

Naštěstí jsem věděla, že Marťa alias blondieverse (určitě ji znáte), byla na stáži na Rhodosu minulý rok se svým tehdejším přítelem a že to pro něj zařizovali sami přes agenturu. Ona jela přes školu.

Takže jsem nastartovala Facebook a šup zpráva Martince. Poradila mi agenturu, mimo jiné mi také poskytla tisíc dalších informací a věnovala dost svého času na moje neustálé otázky... Tímto ještě posté děkuju! V závěru se mi teda povedlo zajistit stáž na Rhodosu pro mě i moje 2 spolužačky. Nemilá zpráva byla, že ti musí být maximálně do 10 dnů od příjezdu na ostrov 18 let. Lucce to vyšlo přesně, ale Denča a Verča byly naneštěstí odsouzeny čekat další rok :-(

 

Řecko
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)


Byly jsme umístěny v hotelu Ocean Blue, který je mezi Kremasti a Ialyssosem na západní straně ostrova. Pozice waitress v main restaurant… Já jsem ale na této pozici pracovala snad jenom 4 dny, potom totiž z teamu tamějších animátorů odjela jedna slečna a hledali někoho dalšího. Řekla jsem si, proč ne... Je to taky můj obor – tancování, cvičení, guest contact, mini club… SUPER.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Jak získat brigádu legálně?

Cesta na dovolenou nemusí být pekloNavíc jsem byla celá natěšená, že se zbavím každodenního uklízení celé restaurace. K mému překvapení totiž v restauraci v Oceanu Blue neměli na úklid uklízečky, ale číšníky. Zametali jsme a mopovali celou restauraci. Night shift 2krát za těch 8 hodin práce. Pro nastínění situace… 4 hodiny úklidu a 3 hodiny večeře. No, nebudu to více komentovat ;-) Nepochopím… Vím, že jsme v Řecku, ale tohle přeci není práce číšníka v 5ti hvězdě ;-)

Necelý měsíc jsem pak tedy pracovala jako animátorka v Ocean Blue. Většinu času přes den jsem trávila v mini clubu s dětmi. Když jsem skončila tam, dělala jsem guest contact. Večer to bylo mini disco a následovně night show. Pracovala jsem mnohem více hodin než číšníci, ale nevadilo mi to, protože to bylo něco, co mě bavilo a naplňovalo.

 

Řecko
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Později mi ale, přiznávám se, opravdu začalo lézt krkem, že mám práci rozprostřenou do celého dne, dělám kolem 11 hodin a mám stejné peníze jako v restauraci… Na začátku mi nejeden člověk řekl, že by tuhle práci za moje peníze rozhodně nedělal. Netrvalo dlouho a nastala situace, kdy se vědělo, že v následujících měsících bude nízké využití kapacity hotelu, tudíž dva z nás museli z kola Oceanu Blue ven. Ruská ruleta rozhodla, že půjdu já a Lucka, jež tou dobou pracovala v restauraci. V závěru šel také Dominik, ale to je jiný příběh ;-)

Nejdřív jsme měly jít s L. dělat animátorky do Nautici Blue, nakonec nás však zařadili do hotelu Electra Palace, který je dvacet minut rychlou chůzí od Ocean Blue. Měly jsme fakt kliku, protože se díky tomu můžem úplně v pohodě vídat s holkami a se všemi z Oceanu. No, a teď jsme tady... Lucka pracuje v hlavní restauraci jako waitress, já pro změnu v italské restauraci – jsem na baru, beru "dýška" a ráno chodím pomáhat na snídaně do main restaurant. Nemusím se tady díky bohu zabývat úklidem, na ten tu mají, jako v každém normálním hotelu, uklízečky a je to věc, kterou jsem si vždycky chtěla zkusit… Výhodou mojí pozice je, že je to práce mnohem pestřejší, než jen obyčejný debaras a set up v restauraci. Takže se s L. jenom modlíme, aby nedošlo k další změně a neposlali nás z ráje třeba do dalšího pekla ;-) Haha…

Kdyby tě zajímalo něco víc, stačí mi napsat na blog do komentů nebo na formspring.

 3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •