Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

I pod černými hidžáby se skrývá mnohdy krása netušených rozměrů. Ačkoli je to těžko k uvěření, třeba takové Syřanky ještě na konci minulého století svůj vzhled směle ukazovaly světu. Jejich postupnou proměnu zachytili autoři projektu 100 Years of ...

Móda v Sýrii? Podívej se, co všechno se změnilo!

Móda v Sýrii
zdroj: YouTube.com Móda v Sýrii
aktualizováno 08.06.2016, 13:55 | 08.06.2016, 13:55 | TN.cz / lud

I pod černými hidžáby se skrývá mnohdy krása netušených rozměrů. Ačkoli je to těžko k uvěření, třeba takové Syřanky ještě na konci minulého století svůj vzhled směle ukazovaly světu. Jejich postupnou proměnu zachytili autoři projektu 100 Years of Beauty ve zhruba minutovém videu.

Móda v Sýrii

Pro mnoho lidí je spojení "móda v Sýrii" spíše úsměvnou záležitostí, pod kterou si představují nejnovější odstíny černé barvy. Ačkoli je to nyní těžko k uvěření, i Syřanky kdysi velmi připomínaly ženy ze Západu, které rády ukazovaly své přednosti světu.

 

Jak to bylo dřív?

Ještě na počátku minulého století nosívaly Syřanky jen nenápadný světlý šátek, který jim lehce zakrýval vlasy. Ten ve 30. letech, kdy si začaly plnými doušky užívat svobodu, dokonce vyměnily za nespoutané lokny a účesy.

 

Podívej se na video 100 Years of Beauty.

 

 

Rok 2000 to změnil!

Až kolem roku 2000 si začaly ženy okolo hlavy opět omotávat šátky - ještě ale různě vesele zbarvené. Trvalo deset let, než se situace v zemi vrátila prakticky opět na začátek a šátky byly nezbytnou součástí každé ženy. Nyní ženy nosí převážně tmavé těžké hidžáby, které jim často zakrývající celý obličej.

 

Na další fotky Syřanek se podívej v galerii.

 

Fotogalerie

1 / 10 Otevřít fotogalerii

 2 hlasů
Vaše hodnocení