Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Víkend co víkend je to stejné. V neděli dopoledne sednu k Facebooku a čtu jeden status za druhým.

Co se to včera vůbec dělo?!

Drink
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Drink
aktualizováno 04.09.2011, 00:00 | 04.09.2011, 00:00 | Adéla Jursíková/Krasna.cz

Víkend co víkend je to stejné. V neděli dopoledne sednu k Facebooku a čtu jeden status za druhým.

"Co se to včera vůbec dělo?", "Je mi blbě jako nikdy, ale povedená akce!" nebo: "Já už nikdy nepiju!" zní jednotlivé statusy, přičemž nikdy je v tomto případě dlouhé asi jako pět dní nás běžných smrtelníků. Jistě, na jednu stranu jen jedny z mnoha statusů po prvních střetech s alkoholem, ale zdá se mi stále smutnější, že tohle píší neustále ti samí lidé - neustále ti pod zákonem.

Byly časy, kdy jsem záviděla svým kamarádům, že jdou pařit a že pak bujaré večírky vyspávají až do odpoledních hodin následujícího dne. Dokonce i kocoviny, jenže čím jsem starší, tím víc se mi tohle protiví. Lidé, které jsem kdysi mívala ráda, se mi teď hnusí a ze srdce se jim vysmívám, kdykoliv světu oznámí, že se zase ožrali. Pochopitelně se něco podobného může stát na narozeninové oslavě, na svatbě či něčem podobném třikrát do roka, když se té dospělosti aspoň blížíš, ale ne co druhý týden, když je ti patnáct.

V tomto věku si myslíš, že není nic důležitějšího, než abys byla populární a měla kluka. Alkohol je známým velkým sbližovákem. Odbourává zábrany, násobí veselí. Problém mladého organismu spočívá však v tom, jak rychle se dostává do krve a jak snadno se buduje závislost. Po pár měsících pravidelného požívání zjistíš, že se bez alkoholu nedokážeš bavit. Dlouhodobější užívání může způsobit smrtelnou cirhózu jater nebo o nic méně nebezpečnou epilepsii.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Dieta a rande v restauraci? Bez problému

Nenechte barmany, aby z nás dělali blbce!

Nemá smysl si hrát na příručku pro hodiny občanské a rodinné výchovy minimálně proto, že je mi ještě pořád náct a že se na věc podíváš mnohem snáz mýma očima, než očima autorů podobných výukových pomůcek.

Pohled na opilou teenagerku patří mezi ty nejpolitováníhodnější výjevy, s nimiž se člověk v běžném životě může setkat. V opojení si připadáš strašně cool a vtipná, ale druhý den by ses nejradši neviděla. Během doby, kdy jsi pod vlivem, se můžeš dopustit mnohých přečinů, které ti mohou zničit nejen pověst, ale dokonce i celý zbytek tvého studia, v pozdějším věku ti mohou zcela převrátit život.

Jedním z takových případů je dívka, která takto skončila v posteli s několika mladíky naráz a u toho se nechala fotit. Říkáš si, že tohle bys nikdy nedopustila, ale ty o sobě v tu chvíli vůbec nemusíš vědět a dozvíš se to až další den z úst někoho jiného.

Díky alkoholu ztrácíš pozornost a vše bereš na lehkou váhu. Na diskotékách či v barech se ti tedy může velmi snadno stát, že někomu záhadně ujede ruka nad tvým pitivem a ty se probereš s roztrhaným oblečetím bez spodního prádla s obrovským oknem a bolehlavem. Nevěřila bys, kolik chlapů má v oblibě zdolávání vrcholů za kamarádky tekuté extáze, což je droga nezanechávající za sebou stopy.

Drink
Mám sice ráda drinky, ale nemusím mít alkoholu moc. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)


Osobně nejsem vyloženě proti alkoholu. Je to součást společnosti, něco chutná fakt dobře, ale vždy jsem si držela odstup. Nikdy jsem se nenapila tak, abych o sobě nevěděla, protože by mi bylo neskutečně trapně, kdybych skončila na dětském oddělení s otravou, abych tím zatáhla rodiče do pořádných problémů, aby si o mně učitelé špitali na chodbě nebo abych udělala něco, čeho bych mohla skutečně litovat.

Své chování mám ráda pevně ve svých rukou, stejně jako svou motoriku a schopnosti. Navíc jsem vždy chodila na akce kvůli zábavě, pokecu s přáteli a kvůli těm zážitkům, které jsem si chtěla pamatovat. K čemu je báječný večírek, když ti nezbude jediná vzpomínka? Myslím, že tento postoj se mi nikdy nezmění, zvláště podívám-li se na paní Ivetu Bartošovou - zcela bez pardonu ukázkový příklad vychlastaného mozku.

Mám sice ráda drinky, ale ona se jejich chuť ve většině případů bez přidaného ethanolu nijak zvlášť nezmění, takže nemám ani důvod platit těch 15 a více korun za chlast. Když už se člověk něčeho napije, tak protože mu to chutná, ne kvůli někomu jinému nebo kvůli tomu, aby si připadal jako větší frajer. Takoví lidé jsou hloupí, neumí si vážit sami sebe a buď se vzpamatují, nebo skončí jako trosky. Cestu si musí najít každý sám, ale já jsem přesvědčena, že ta má je správná.9 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •