Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vtom mi na displayi telefonu naskočilo upozornění z Instagramu. Zběžně jsem jej přejela očima. Zasekla jsem se. Ty dva řádky se do mé mysli zavrtaly jako červ.

Dala bys jim?

Maminka a miminko
zdroj: Thinkstockphotos Maminka a miminko
aktualizováno 16.09.2018, 00:00 | 16.09.2018, 00:00 | Adéla Jursíková/Krasna.cz

Vtom mi na displayi telefonu naskočilo upozornění z Instagramu. Zběžně jsem jej přejela očima. Zasekla jsem se. Ty dva řádky se do mé mysli zavrtaly jako červ.

Udělala bych to? A co ty? Dala bys jim?

 

Celou cestu jsem přemýšlela. Upozornění mi dávalo vědět, že mě začal sledovat profil centra pro dárcovství vajíček. Otázku darování pohlavních buněk jsem neřešila, dokud za mnou ve třeťáku na výšce nepřišla kamarádka do hospody s tím, že dnes nepije, protože jde zítra darovat vajíčka. Vlastně ne. Řešila jsem to, žila jsem však v domnění, že mám názor jasný: Darování je běžná věc a snadná cesta k penězům. Když jsme se však toho večera po třech půllitrech Kofoly rozloučily, zjistila jsem, že už o věci smýšlím trochu jinak.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Už jsi darovala krev?
Když se začnou ptát: Proč ještě nemáš dítě?
Kariéra nebo těhotenství?

 

Vajíčka a spermie nejsou krev. Jejich darováním se nevzdáváš jen tak něčeho. Vzdáváš se něčeho, co může být tvým dítětem. Bez ohledu na to, kdo jej porodí, u koho bude žít, kdo dodá jeho druhou polovinu. Je to kus tebe. Takže otázka najednou zní:

 

Dokážeš žít s tím, že možná někde po světě chodí tvé dítě?

 

Osobně by mě tohle vědomí ničilo. Ať už bych vlastní děti měla, nebo ne. Ačkoliv adopci doprovází reálné emoce, protože své dítě můžeš vidět, tuto volbu vnímám dost podobně. Trochu hloupě jsem vlastně vděčná, že nemohu darovat, i kdybych chtěla. Do jisté míry obdivuji každého, kdo se dokáže od svého vzorku odosobnit, nebrat to tak. Takže ne. Já bych jim nedala. A ty?7 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •