Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Akné je problém, který trápí relativně velké procento dospívajících dívek. Každý ví, že je důležité se o problematickou pleť pravidelně starat, čistit ji, ale jak takovou pleť nalíčit, aby make-up skryl a naopak nezvíraznil její nedostatky? Na to ...

Jak na make-up, když máš akné

Make-up
zdroj: Thinkstockphotos Make-up
aktualizováno 06.12.2012, 00:00 | 06.12.2012, 00:00 | Adéla Jursíková/Krasna.cz

Akné je problém, který trápí relativně velké procento dospívajících dívek. Každý ví, že je důležité se o problematickou pleť pravidelně starat, čistit ji, ale jak takovou pleť nalíčit, aby make-up skryl a naopak nezvíraznil její nedostatky? Na to se mrkneme právě teď.

Hned na úvod se přiznám - nejsem kosmetička a nemám za sebou žádný kosmetický kurz. Jsem holka jako ty, holka z davu, která má v kosmetické taštičce jen to, co potřebuje ona sama, a vrcholem vymožeností je hřebínek na řasy. Na druhou stranu jsem však před časem absolvovala několikahodinovou přednášku o každodenním líčení, a tak se dnes pokusím skloubit životní zkušenost s radami odborníka. Pohodlně se usaď a můžeme začít.

Základem všeho je vhodný podklad. Pokud máš pleť trpící akné, zapomeň na klasické báze pod make-up, potřebuješ totiž pleť zmatnit a silikon nebo olejové přípravky by nadělaly jen pořádnou neplechu. Na to jsem vyzrála po svém. Nejprve pleť vyčistím a následně na ni nanesu svůj oblíbený krém, jímž je Sébium AKN od Biodermy. Chvíli počkám a jakmile mám pocit, že se krém pořádně vsákl a nebude mi dělat žmolky, aplikuji na T-zónu Sébium Pore Rafiner od téže značky. Opět několik minut počkám (v tomto čase obvykle suším vlasy nebo si líčím oči).

Nyní již začnu s krytím. Docela jsem si oblíbila BB cream od Garnier pro mastnou a smíšenou pleť. Bohužel se mi neosvědčil jako náhrada make-upu, jelikož jeho krycí schopnosti jsou mizivé, ale docela hezky sjednotí pleť. Nikdy jej nenanáším moc. Je to jen podklad pod řádný make-up a hlavně je třeba si dávat pozor na žmolky, protože jimi milý BB umí pěkně pozlobit. Stejně jako u předchozích přípravků jej nechám chvíli proschnout.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Moc tmavý make-up? Vylepši ho!
Nejúčinnější pomocníci proti akné

Nyní si vezmi korektor, a to nejlépe nějaký tuhý. Mým favoritem je korektor a make-up Acnecover od Dermacolu. Obsahuje navíc složky napomáhající hojení vřídků a napomáhá léčbě. Podle mě mizivě, ale je pravda, že se mi nikdy nestalo, že bych večer po odlíčení tohoto produktu byla osypanější než před jeho nanesením ráno. Korektor nanášej lehkým vklepáváním do pokožky. Zbytečně tak totiž pupínky nedráždíš a neroznášíš si infekci na další místa obličeje.

Jelikož je aknózní pleť náchylná k zanícení, doporučuji make-up nanášet štětcem. Kromě toho, že mi to připadá hygieničtější (pochopitelně je třeba dbát na čistotu štětců), bude make-up vypadat přirozenění, snadněji se prolne s BB creamem a nedojde k rozmazání korektoru.

Až naneseš make-up, můžeš nedostatky přejet tekutým korektorem. Jakmile budeš mít vše zamaskované, lehce popraš obličej pudrem. Pudr má bohužel tendenci ucpávat póry a navíc zdůrazňovat nerovnosti, takže jím šetři. Totéž platí pro tvářenku, u níž dívky často překračují hranici mezi krásou a velikonočním vejcem.

A je to! Nikdy ale neopomínej důležitost odličování, neexistuje totiž make-up, který by pleti prospíval.5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •