Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Buďme upřímní. Blogování se věnují převážně dívky mezi 12 – 17 lety. Pak přichází povinnosti a skutečně aktivně blogujících vysokoškolaček je jako šafránu. Proto mě nepřekvapí, když se několikrát týdně ocitnu na stránce slečny, která nemá občanku ...

Je mi třináct a nemám kluka!

Bez kluka
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Bez kluka
aktualizováno 23.02.2011, 05:49 | 23.02.2011, 00:00 | Adéla Jursíková/Krasna.cz

Buďme upřímní. Blogování se věnují převážně dívky mezi 12 – 17 lety. Pak přichází povinnosti a skutečně aktivně blogujících vysokoškolaček je jako šafránu. Proto mě nepřekvapí, když se několikrát týdně ocitnu na stránce slečny, která nemá občanku ještě ani v tiskárně.

Slabá polovina z nich má co nabídnout, druhá píše nesmysly, loví fotky celebrit, kopíruje články světových magazínů či webovek. Vlastně proti nim nic nemám, pokud témata a chování odpovídá věku autorek. Přesto existuje hláška, jež v mém nitru odpaluje hotovou bombu smíchu. Jsem jako chodící Hirošima.

 

„Je mi třináct a nemám kluka!“

 

Ano, to jest ona. Na jednu stranu je chápu, taky mi bylo dvanáct, třináct, čtrnáct... Až mi táhne na plnoletost. Taky jsem panikařila při pohledu na své spolužačky, které prožívaly své první vodění se za ručičku, zatímco já doma hysterčila, poněvadž o mne pánové skoro pohledem nezavadili. Zásadovou matku (v tomto ohledu pro mě tenkrát pochopitelně naprosto „blbou“, nemoderní, prudérní...) jsem neposlouchala, jen jsem se snažila nevnímat zážitky kamarádek a tvářit se hrozně spokojeně, protože já vlastně žádného ani nechci. Mnohé z vás se v mých slovech nepochybně našly. Změně v mentalitě čerstvých teenagerů nevěřím, ale když vás začnu uklidňovat já, věkově nepříliš vzdálená, třeba konečně začnete poslouchat.

 

Vztahy mezi muži a ženami jsou mnohdy komplikované a vyčerpávající. Nejprve ze všeho by sis měla uvědomit, jestli se chceš už tak brzy vázat. Asi ti nyní připadá vyhlídka na zamilovaný smsky nebo sladké řečičky lákavá, jenže do patnácti ze vztahu nemůžeš nic mít. Buď budeš porušovat zákon, protože (a vzpírej se, jak chceš) milostné hrátky i intimnosti ke vztahům jednoduše patří, nebo si užiješ pár nudných měsíců a po jejich uplynutí stejně přijde konec. V tomto věku jsou navíc tvé sympatie skutečně nadmíru proměnlivé, tudíž by se najednou mohlo stát, že tě budou ostatní označovat za štětku. Týden ani měsíc totiž nikdo neoznačí za vztah.

 

Polibek
Neboj se na tu pravou pusu počkat. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Jak jsem řekla, také jsem si tímto obdobím prošla, navíc jsem měla vždy sklon si vybírat hezčí kamarádky, což mé sebedůvěře nikdy moc nepřidávalo. Do patnácti jsem potkala dva nebo tři kluky, s nimiž šlo o víc než o přátelství. Upřímně? Těžký omyl jeden vedle druhého! Emoční vyspělost žádná, dnes si říkám, zda jsem si tím vlastně netrhla ostudu. Mrzí mě, že jsem se s nimi zapletla, nestálo to za to. Pak přišly patnáctiny. Nejdřív jsem si blížící se radosti neuvědomovala, ale brzy se vše obrátilo. Díky tomu, že jsem se s klukama naučila přátelit, jsem zjistila, jak s nimi celkově vycházet, jak nakládat s případným jiskřením mezi námi, jak na ně zapůsobit. Za tyto necelé tři roky jsem se sblížila se čtyřmi mladými muži. Věřte mi, milé dámy, nelituji ani jediné pusy! Měli šmrnc, kouzlo, šarm, uměli se chovat. Netvrdím, že byli dokonalí, kdyby ano, nikdy by se naše cesty nerozešly, ale dny s nimi prožité si vybojovaly čestné místo v mé paměti. Se současným přítelem jsme se vydali zdolat třetí společný rok. Naučil mě respektovat sebe samotnou, chovat se asertivně, nebát se. Jsem šťastná. Nejde každé z nás právě o tohle?

 

Než si vše pokazit nepromyšleným, unáhleným a vlastně zcela nesmyslným chozením, radši se s nimi přátel, jak nejdéle uznáš za vhodné. Jestliže k tobě bude chovat skutečné city, vydrží mu to dostatečně dlouho, abyste spolu později byli. Pokud se na tebe vykašle, aspoň máš jistotu, že pan Božský čeká ještě o dům, ulici nebo město dál. Nekaž si dětství. Čas, který teď ztratíš kvůli románku bez budoucnosti, už nikdy zpět nedostaneš.17 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •