Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kristýna Pumprlová. Mladičká, přesto v zahraničí již velice známá modelka, která má kořeny na Moravě. V poslední době se dostává do podvědomí i českého národa, ale jak už to tak bývá, média si na ní najdou vždy jen to nejhorší.

Rozhovor: Modelka Kristýna Pumprlová: Rodiče ze mě odmítli mít anorektičku

Kristýna Pumprlová - 1
zdroj: Oficiální zdroj Kristýna Pumprlová - 1
aktualizováno 12.03.2012, 14:40 | 12.03.2012, 00:00 | Adéla Jursíková/Krasna.cz

Kristýna Pumprlová. Mladičká, přesto v zahraničí již velice známá modelka, která má kořeny na Moravě. V poslední době se dostává do podvědomí i českého národa, ale jak už to tak bývá, média si na ní najdou vždy jen to nejhorší.

Já jsem tuto blondýnku poprvé zaznamenala v soutěži Dívka roku, aby taky ne! Výrazné rysy, symetrická tvář, postava dle aktuálního diktátu módního průmyslu, ale především neuvěřitelný úsměv. I díky těmto darům přírody téměř osmnáctiletá Češka dobývá svět. Ale co člověku řeknou fotografie nebo krátké posty na Facebooku? Já se o slečně Pumprlové chtěla dozvědět víc. Právě proto jsem ji požádala o tento rozsáhlý rozhovor, díky kterému ji můžeš poznat lépe i ty!

Dotazník:
Jméno: Kristýna Pumprlová
Datum narození: 29. 7. 1994
Povolání: modelka
Oblíbené: zvířátka, sport a lidi se smyslem pro humor
Neoblíbené: lži a pomluvy. Snad, když mi něco vadí, vždy to řeknu do očí
Životní sen: manžel, 2 děti a pes před domem
Motto, oblíbený citát: Věřím ve štěstí. Čím víc se snažím, tím víc ho mám...

Jak by ses popsala ve zkratce člověku, který jméno Kristýna Pumprlová nikdy dříve neslyšel a nic o tobě tedy neví?
Nevím, jelikož se jako modelka již roky pohybuju na veřejnosti a moc nepotkávám lidi, kteří by mě neznali. Poslední dobou se o mně začalo psát i v Česku a lidé, kteří mě neznají, píšou své stupidní názory na můj život, o kterém nemají reálné představy, na veřejných diskusích. Já se vždy představím jen jako Kristýna Pumprlová, a jaký obrázek si o mně lidi udělají, je jen na nich. Nemám potřebu si na čelo napsat: “Jsem modelka”, protože tento popisek mi přináší jen falešné kamarády anebo to, že si lidé, o kterých ani nevím, že existují, vymýšlí, jak mě znají, jen aby mě mohli pomluvit v důvěřivější verzi.

Kristýna Pumprlová - 2
(Foto: Oficiální zdroj)


Jak ses dostala k modelingu a jak tvá kariéra vlastně odstartovala? Byla Dívka roku tvou první zkušeností, nebo něco předcházelo? Jak jsi ty začátky prožívala ty?
K modelingu jsem se dostala už jako malá zde v ČR, ale nějak jsem pořád cítila, že to není nic pro mě. Když jsem se dostala do finále Bravo Girl v roce 2008, ujala se mě jedna z předních českých agentur, která mé fotky rozeslala svým partnerským agenturám, a asi jsem je tak zaujala, že během týdne jsem získala kontrakty s agenturami po celém světě. To nejlepší na tom bylo, že jsem měla tolik nabídek, že jsem si dokonce mohla vybírat mezi špičkovými agenturami. A od té doby jsem v jednom kole.

Jak se k modelingu staví tvé okolí?
Mé blízké okolí je rádo, že dělám, co mě baví, a všichni mě podporují. A ti ostatní ? Nad těmi se ani nepozastavuji ...

Jak modeling ovlivnil tvůj život? Našla sis v této sféře nějaké přátele, nebo je to jen o nevraživosti a naříznutých podpatcích?
Modelky jsou většinou super baby, takže při cestách si vždy najdu spoustu nových kamarádek a ty, které jsou závistivé, povýšené a namyšlené, se stejně v modelingu neudrží. On totiž žádný klient netouží fotit s arogantní fiflenkou. Takže bych se nad věcmi typu naříznuté podpatky jen pousmála :-)

Co považuješ za nejzásadnější bod své kariéry? Jak to ovlivnilo tvůj další život?
Mám takovou vzpomínku, která mě dodnes žene dál, při níž jsem zjistila, že se nikdy nesmím vzdávat. V roce 2007 jsem se přihlásila do BG, ale tehdy jsem měla pouhých 158 cm, takže samozřejmě, že mi řekli, že jsem na modeling moc malá. Od té doby jsem každý den dělala protahovací cviky a do dalšího ročníku této soutěže jsem vyrostla o 11 centimetrů, tak jsem se rozhodla to zkusit znovu a naposledy. Jela jsem s rodiči na casting do Olomouce, kde ze mě byli tak nadšení, že mi řekli, ať dojedu na semifinále, že mě s mým obličejem vidí i ve finále. Měli mi poslat dopis, s podrobnostmi k semifinálovému kolu, ale neposlali, tak mi to bylo líto a zavolala do redakce. A oni mi sdělili, že muselo dojít chybě, že na seznamu jsem. Takže jsem vyrazila na semifinále, odtamtud do finále a rovnou na místo vítězky.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Staň se modelkou!
Kamila 'Deers' Písaříková: Zlaté české ručičky. Rozhovor

S jakými značkami a návrháři jsi doposud spolupracovala? Kterého z těchto kontraktů si vážíš nejvíce?
Nemůžu říct, kterého kontraktu si nejvíce vážím, protože každé focení či přehlídka mi dali něco do budoucnosti. I když to vždy nebylo jen příjemné, zkušenosti jsou k nezaplacení. Nemá smysl tu jmenovat značky jednu za druhou, každý, kdo má zájem vidět, s kým jsem spolupracovala, si může prohlédnout galerii na mé stránce www.kristynapumprlova.com.

Kristýna Pumprlová - 3
(Foto: Oficiální zdroj)


Co nejzajímavějšího jsi díky modelingu zažila?

Toho bylo. Na každém místě, kde jsem byla, to byla nejedna věc, je těžké vybrat jeden zážitek. Jsem ráda za všechny lidi, které jsem během cest poznala, místa, která jsem viděla, za to, že jsem si vyzkoušela žít v jiných kulturách a zkusila mnoho věcí, o kterých nejeden člověk sní.

Práce modelky je spojena i s nepříjemnostmi, s jakými problémy jsi se setkala ty?
Já nic neberu jako problém, sem tam se mi stane nějaká malá nepříjemnost, třeba že mi uletí letadlo, ale všechno se dá vyřešit. I když... Když mi uletělo letadlo do Japonska kvůli tomu, že jsem si potřebovala jít na kávu, tak mě to pak celkem štvalo.

Nedávno jsi se přesunula do USA, prozradíš nám, jak k tomu vůbec došlo a co tě ve Státech čeká? Nestýká se ti po domově?
Je pravda, že jsem začala svoji kariéru i v USA, ale dostala jsem dlouhodobější nabídku do Londýna, která se nedala odmítnout, takže momentálně pendluji mezi Evropou a USA.

Byl někdy okamžik, kdy jsi chtěla se vším seknout a být zase neznámou teenagerkou?
Byl, ale rychle jsem pochopila, že neznámou už se nestanu a modeling z krve mi už taky nikdo nevezme.

Kristýna Pumprlová - 4
(Foto: Oficiální zdroj)


Jak zvládáš školu? Vychází ti vedení vstříc?
To je dobrá otázka, jelikož jsem právě měnila školu, kvůli "nevstřícnosti“ učitelů a tomu, že jsem byla brána prostě jinak než ostatní. Učitelé měli asi tak nudné životy, že měli potřebu
se zaobírat mojí osobou a házet mi klacky pod nohy. Ale můžu říct, že teď na nové škole v Olomouci jsem moc spokojená, nemůžu si vynachválit učitelský sbor a kolektiv ve třídách, jsou tam super lidi, kteří opravdu nesoudí jeden druhého podle toho čím je, ale jaký doopravdy je. Líbí se mi individuální přístup učitelů, jelikož je nás ve třídách právě proto málo, ale zároveň na všechny berou stejný metr. Musím říct, že se těším na každý den, kdy nemám pracovní povinnosti a jdu tedy do školy.

Co vztahy a modeling? Dají se tyto dvě věci vůbec zkoordinovat?
Když se chce, všechno jde. Vše je jen o toleranci a vzájemné důvěře :-)

Máš v modelingu nějaký vzor?
Ne, nepotřebuju, aby mi někdo říkal: “Ty jsi jako ...” Jsem originál a chci přijít s něčím novým, ne nakopírovat stárnoucí modelku a pak ji nahradit.

Jaké máš cíle v modelingu? Je zřejmé, že se tato práce nedá dělat věčně, kde by ses tedy po ukončení této životní etapy prosadila?
Tak samozřejmě se hci udržet co nejdéle. Až to už nepůjde, chtěla bych podnikat a založit developerskou firmu, nebo i nějakou jinou, za ty roky a určitě věkem přijdou věci, které mě třeba budou zajímat víc, tak tomu zatím nechávám volný průběh. Jelikož jsem se naučila školu kombinovat s modelingem, vůbec se nebojím, že bych měla problém si udělat vysokou školu.

Kde by jsi se chtěla v budoucnu natrvalo usadit?
To vážně netuším, nechám se překvapit, kam mě vítr zavane :-)

Jaké jsou tvé volnočasové aktivity?
Až budu mít tolik volného času jako moji vrstevníci, určitě si mimo současného studování do školy a návštěvy fitness centra zařadím do volnočasových aktivit i něco jiného :-)

Kristýna Pumprlová - 5
(Foto: Oficiální zdroj)


Co nejraději nosíš? Máš vyhrazený styl? Kdo je podle tebe módní ikonou?
Mám svůj styl a nějaké momentálně vyhlášené módní ikony mě z křesla nevyhodí. Nebudu nosit něco, co se mi nelíbí, jenom proto, že si to na sebe navlíkla nějaká hvězdička.

Jak podle tebe vypadá ideál krásy?
Já si lidi ve své blízkosti vybírám podle vnitřní krásy, protože to je to nejcennější, co člověk může mít. Ale v dnešní době každý hledí na vzhled, i v mojí představě je nějaký vzhled, který je pro mě top, ale každému se líbí něco jiného. Proto mi přijde hrozně nesmyslné, když časopisy vyhlásí letošním ideálem krásy tu a tu. Podsouvají lidem, co se jim má líbit, a to mi přijde nenormální - snažit se sjednotit svět na jednom názoru.

Jaký máš vztah k médiím? Poslední dobou se ti věnuje zejména bulvár, jak tento tlak zvládáš?
Co se bulváru týče, tak to nějak neřeším. Vím, že mám na víc, než na dělání skandálů jak ty české “modelky”, které se zviditelňují děláním trapasů, chozením s milionáři a starými dědky, nebo dalšími věcmi, o kterých se radši ani vyjadřovat nebudu. Jedu si to, co jsem již před pár lety začala, a to je opravdový modeling. A ti, co na mě plivou špínu, by si měli plivat radši po těch, které to potřebují pro své zviditelnění.

Jak si udržuješ postavu? Máš nějaké tipy a triky? Věnuješnějakou speciální péči pleti?
Snažím se omezovat masná jídla a rozhodně u mě nehrozí noční vykrádání ledničky. Při pravidelném cvičení si sem tam můžu dovolit nějakou tu dobrůtku, to zase neříkám, že ne, ale nejsem jako ostatní holky, které si denně dají pět hamburgerů, celý den sedí na zadku u Facebooku a pak doma brečí, jak jsou tlusté a jak je svět nefér.

Hodně diskutovaným tématem v souvislosti s módním průmyslem jsou poruchy příjmu potravy, drastické diety a cvičení do úmoru, jak to vypadá ve skutečnosti?
Já bych se toho moc nebála. Stává se to, že holky popadne touha po vychrtlosti, ale když holka přestane vypadat zdravě, už ji stejně žádná agentura nechce. Je důležité mít v někom oporu, protože mám spoustu kamarádek ze světa modelingu, které skončily s těmito nemocemi, nebo dokonce na drogách. Proto jsem vděčná za silnou podporu a zároveň pevnou ruku mých rodičů, kteří dbali na to, abych neskončila s vatou a kyblíkem na blití :-)

Modeling je tvrdá branže. Můžeš popsat, jak vypadá takový běžný den modelky?
Nevím, jak vypadá život českých rádoby modelek, ale já každý den vstávám v 5 a začínám cvičením. Když jsem v Česku, tak jsem přes den ve škole a odpoledne pár hodin se svojí trenérkou ve fitku. V zahraničí denně oběhnu spousty castingů. Úplně “nejradši” jsem, když mám 15 castingů a každý na jiném konci města, a tak musím lítat sem a tam. Den završím opět ve fitku. Jedny z příjemnějších dnů jsou ty, kdy fotím, a těch je díky bohu čím dál víc. Ale každému pokroku předcházela velká dřina a odříkání.

Co bys poradila dívkám, které by tě rády následovaly? Jak mají uspět, nač si dát naopak pozor?
Ať na sobě makaj a pokud nemají vůli a silnou povahu, ať do toho ani nechodí. Rada na úspěch? Snad jen přirozenost, buď v nich někdo něco uvidí, nebo ne, ale o laciné holky hrající si na topmodelky, žádná agentura nestojí. Hlavní je si věřit, jít si za svým cílem, ale nic nepřehánět, všeho moc škodí. A budoucí modelky: Dávejte si pozor na přiživující se lidi.

Kristýně tímto velice děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů a splněných snů do budoucna.9 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •