Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

O mých nejoblíbenějších knihách nebo knihách, jež mne nějakým způsobem uhranuly, toho moc nevíte. Proto jsem se rozhodla dát dohromady tento článek. Chtěla bych v něm pokračovat i v budoucnu, jelikož oblíbenců mám mnohem víc, ale snažím se přihléd...

S těmihle knihami se o prázdninách nudit nebudeš

Knihy
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Knihy
aktualizováno 16.07.2013, 00:00 | 16.07.2013, 00:00 | Adéla Jursíková/Krasna.cz

O mých nejoblíbenějších knihách nebo knihách, jež mne nějakým způsobem uhranuly, toho moc nevíte. Proto jsem se rozhodla dát dohromady tento článek. Chtěla bych v něm pokračovat i v budoucnu, jelikož oblíbenců mám mnohem víc, ale snažím se přihlédnout k roční době a k faktu, že v létě na filozofování nebo změnu života prostě nemáte náladu, chcete se bavit, tak tedy...

VELKÉ HOLKY NEPLÁČOU
Ivana Ivančáková


O knize slovenské modelky Ivany Ivančákové jste už v mých řádcích četli. Jedná se o autobiografický příběh, v němž Ivana vypráví o svých začátcích vizážistky a modelky v Londýně. Není to však žádná pohádka o tom, jak chudá holka ke štěstí přišla. Ivana se dostala do křížku s francouzskou policí za pašování drog, za což byla také odsouzena.

Knihu doporučuji z mnoha důvodů. Jedním z nich je fakt, že jsem ji zhltla za pár hodin čistého času, protože kniha se neskutečně dobře čte. Jazyk je jednoduchý a zároveň si neříkáte, že čtete brak pro čerstvé teenagery. Objevují se sice hodně peprné výrazy, ty vás však neurazí, naopak máte pocit, že byste to nevyjádřili lépe. Dalším důvodem je třeba to, jak často jsem nad knihou přemýšlela. Když jsem nečetla, neustále jsem se v myšlenkách vracela k zápletce, k tomu, co jí předcházelo. Kniha je ukázkou toho, jak slepě je člověk schopen jít za svým snem a jak se mu to nemusí vyplatit.

POLIBEK PRO ANNU
Stephanie Perkinsová


Další ze série "tohle jste už slyšeli". Dílko jsem si pořídila během svých posledních zlínských dní, které jsem trávila sama a neměla moc co dělat, jelikož sledovat seriály mě omrzelo velice rychle. A tak jsem vběhla do Neoluxoru. Dlouho jsem váhala. CooBoo vydává knížky pro věkovou kategoriii teen, což v mém případě sice vůbec nevadí, protože jsem se ještě nesetkala s fantasy, které by bylo jen pro dospělé (nejblíže tomu jsou Upíří deníky, jež jsou od patnácti let, jenže se jedná o prvotřídní brak, pardon), ale klasické dívčí románky mě už skutečně přešly. Nepleťme si však pojmy s dojmy, lovestory miluji a šťastné konce taky, jen jsou prostě věci, jejichž závažnost se mi zdá směšná a proto se čemukoliv ze života s cedulkou Pro čtenáře od vyhýbám obloukem. O Polibku jsem toho ale hodně slyšela i od svých vrstevníků, a když jsem se začetla do první stránky, řekla jsem si: Proč ne?

PŘEČTI SI TAKÉ:
Pikantní čtení pro vaše hříšné večery
RECENZE: Dětská otrokyně - tvrdý život dívek z Nepálu

Neprohloupila jsem. Po pár stránkách mne sedmnáctiletá Anna "vyhoštěná" svým otcem na internátní školu do Paříže dokonale pohltila. V něčem mi je hlavní hrdinka blízká. Naprosto jsem se dokázala vžít do její situace a napětí mezi ní a jejím nejlepším kamarádem/tajnou láskou mě fascinovalo. Zápletka je klasicky teenagerská, nechybí ani zlomyslné husy nebo drama s kamarádkou, ale způsob servírování z obyčejného dívčího románky vykouzlil to pravé čtení na léto.

DON'T YOU FORGET ABOUT ME
Alexandra Potter


Britská autorka Alexandra Potter je výtečnou spisovatelkou! Tuto knihu jsem ještě nedočetla. Na text v originále se potřebuji dostatečně soustředit, což znamená klidné prostředí a žádné akutní povinnosti, nad nimiž bych zároveň při četbě mohla přemýšlet. Děj se zabývá mladou ženou, již opustí partner a ona si přeje, aby jej nikdy nepotkala. Jaké je její překvapení, když se jednoho dne probudí a zjistí, že se její přání stalo skutečností!

Na co vás však upozornit musím, je autorčin talent! Píše zábavně, blízce a čtivě. Nic zbytečně neokecává, hrdinka příběhu se brzy stane vaší kamarádkou a navíc se u toho musíte smát. Především ironickým momentům, které nejsou vtipné samy o sobě, ale kontext jim dodává téměř sarkastický nádech. Dílo zatím nebylo přeloženo do češtiny, ale v knihkupectvích najdete tituly Není přání jako přání nebo Já a pan Darcy. S Alexandrou vedle nesáhnete, je neskutečná!

ANIMAL FARM
George Orwell


Kdo by neznal Farmu zvířat? To byste museli být naprostí ignoranti! Četla jsem ji v češtině i angličtině, jelikož mám bilingvní vydání, takže by byla škoda jednu či druhou část ignorovat. Tohle nadčasové dílo můžete číst pořád dokola a pokaždé v něm najdete něco nového. Klasika mě obvykle dohání k šílenství, ale Orwell je jako růže mezi plevelem.

JAK PŘEŽÍT DOMÁCÍ MAZLÍČKY
Karl Wagner


Jestliže znáte Murphyho zákony, Wagner vám není neznámý. Na sto jedenácti stránkách se dostanete hned několikrát na pokraj smrti udušením, protože se díky vlnám smíchu nebudete moct ani nadechnout. Rádoby instruktážní poučky se prolínají s příběhy ze života, a pokud jste někdy chovali nějaké zvíře, velice pravděpodobně se v některém z nich najdete. A ne jen v jednom. Jako důkaz úžasnosti této knihy považujte fakt, že jsem ji četla už třikrát.

Co vaše oblíbené letní knihy?6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •