Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dneska jsem se rozhodla, že si zalezu do naší školní knihovny, napůjčuji si dosud nenapůjčovanou literaturu a dám se do dopsání alespoň jedné kapitoly, kterou bych do čtvrtka ráda odevzdala vedoucímu práce. Během mé kreativní chvilky se však od st...

10 důkazů, že tu bakalářku nemám šanci dopsat

Prokrastinace
zdroj: Thinkstockphotos Prokrastinace
aktualizováno 22.04.2017, 17:00 | 22.04.2017, 17:00 | Andrea Fialová/Krasna.cz

Dneska jsem se rozhodla, že si zalezu do naší školní knihovny, napůjčuji si dosud nenapůjčovanou literaturu a dám se do dopsání alespoň jedné kapitoly, kterou bych do čtvrtka ráda odevzdala vedoucímu práce. Během mé kreativní chvilky se však od stolečku za mnou začalo ozývat dost zvláštní mlaskání. Po chvilce už mě přepadla jistá dávka zvědavosti, co slečna za mnou obědvá tak skvělého, že jsem se otočila a zjistila, že nic - jen si se svým přítelem vyměňuje sliny, a vydává při tom tyhle nenasytné zvuky.

Zkrátka - tady se prostě nedá pracovat!

Není to ale jen skupinka lidí, která ignoruje to, že knihovna má být místem božského klidu, ale i řada dalších a dalších nástrah, které mi život hází do cesty, abych toho titulu Bc. prostě nedosáhla.

1. Počasí
Buď je moc hezky na to, abych strávila den zavřená u počítače, nebo je naopak tak ošklivo, že se z toho člověku prostě pracovat nechce. Když je venku zima, prší, je mlha a je zkrátka tak hnusně, až z toho zombíci vylézají ze svých hrobů, tak to není zkrátka myslitelné, aby člověk něco kloudného vyplodil.
2. Společenský život
Jelikož jsem se nenarodila proto, abych jen chodila do školy nebo pracovala. Občas se potřebuju taky trošku vyhodit z kopýtka, protože by bylo vůči mým spolužákům a spolupracovníkům nefér, kdybych na sobě pořád jenom dřela.


3. Prostě se mi nechce
Občas za mnou přiletí moje stará známá "Kašlu na to" víla, mávne hůlkou, hodí na mě špetku kouzelného třpytivého prášku a... do minuty už radši čtu nějakou zajímavější literaturu, než analýzy nezaměstnanosti absolventů středních škol za posledních pět let.


4. Má rozdvojená osobnost
Ano, mám na mysli tu mrchu, která spí uvnitř mě a ve chvíli, kdy se pustím do psaní bakalářky, se najednou probere, mé skutečné já zkope, sváže, uspí, a když pak konečně přijdu k sobě, tak zjistím, že místo psaní mého celoživotního díla akorát vybírá barvu dětského pokojíčku v The Sims 4.


PŘEČTI SI TAKÉ:
Nebaví tě učení? Čím to je a co s tím
Učení – rychle a efektivně!
Jak se učit!

5. Milostný život
Jasně, že se celý večer radši budu dívat do těch pomněnkových očí mého přítele, než do statistik Českého statistického úřadu o počtu obyvatel a struktuře hospodářství našeho krásného okresu.


6. Spánek
Určitě víte, jak je občas náročné ráno vstát, a pak být celý den naprosto boží. Proto je občas lepší zaspat fakt, že někteří lidi jsou idioti opravdu pořád a nejedná se jen o chvilkový kolaps.
7. Škola
"Jo tak ty si potřebuješ napsat bakalářku, učit se na státnice a pak i na přijímačky? Takže si hezky do konce listopadu připrav 5 seminárek, 7 prezentací, 4 eseje, 2 dračí srdce, krev jednorožce, kámen mudrců a 15 krabích hambáčů, jinak si rovnou posílej životopis do Mc Donalds."


8. Prokrastinace
Zkrátka takový ten pocit, kdy raději dobrovolně vydrbete koupelnu, vyluxujete celý byt, vytřete podlahu v celém bytě, utřete všude prach, vyklidíte myčku, a dokonce i přemýšlíte nad vykoupáním obou vašich hafanů, než abyste se pustili do psaní. Ano, tohle se mi stalo přesně minulé úterý.


9. Depka
Jak jinak popsat pocit, když šprti hrdě hlásí, jak už mají celou bakalářku napsanou, zatímco vy nejste schopní vyhodnotit vyplněné dotazníky pro praktickou část? V takových chvílích nejde dělat nic jiného než si dát čokoládu, pustit si uklidňující hudbu, a jít psát článek na blog, jak je ten život vlastně nefér.
10. Ráda chodím a přeháním
Protože článek o tom, jak jsem na tom vlastně poměrně dobře by byl dost necool, a nikdo by ho nečetl. Jsem na tom celkem dobře, mám toho napsáno poměrně dost, jenom ráda plaším, že mé dílo není dost dobré. A budu to tak dělat až do té doby dokud tu bakalářku nedevzdám!1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •