Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

I když na to občas ostatní zapomínají, blogeři jsou také jenom lidé z masa a kostí. Mají svoje potřeby, touhy, sny, nedostatky, ale také náladičky.

12 blogerských (psycho)stavů

Miss blog
zdroj: Thinkstockphotos Miss blog
aktualizováno 27.10.2016, 00:00 | 27.10.2016, 00:00 | Andrea Fialová/Krasna.cz

I když na to občas ostatní zapomínají, blogeři jsou také jenom lidé z masa a kostí. Mají svoje potřeby, touhy, sny, nedostatky, ale také náladičky.

Nemusíte být čerstvá třináctka, aby se vám vaše nálada náhle změnila z bodu "Krásný slunečný den" na "Velká potopa, která vyhladí všechno lidstvo na světě" a to několikrát během pár okamžiků. Nevím jak vám, ale mně to tak občas prostě přijde.

Stav č. 1: Mám chuť něco napsat
Dneska jsem se po dlouhé době dobře vyspala. Snídaně byla také moc dobrá, mladší bratr lítá někde venku s kamarády, takže mi nekazí dobré ráno ani jeho pubertální poznámky, "vtípky" ani to že se těm svým "vtípkům" směje (jako vždy jediný z celé domácnosti). Žádné povinnosti a volný den přede mnou, tak mám konečně možnost něco napsat na blog, kam už jsem hodně dlouho nic nepřidala. Udělám si kávu, sednu si k počítači a dávám se do psaní. Za dvě hodinky mám konečně hotovo. Klikám na tlačítko PUBLIKOVAT a čekám na reakce čtenářů.

Stav č. 2: Kde jsou komentáře?

Svůj článek jsem rozklikla snad milionkrát. Tlačítko F5 už mi pro jistotu vypovědělo službu. Ale komentáře a návštěvnost nula, nula prd. Přitom je to 32 vteřin od chvíle, kdy jsem odkaz na svůj článek hodila do Facebookové skupiny pro blogery. Určitě jsem tam dala špatný odkaz, nebo mám hrubku v popisku, nebo ta fotka je prostě až moc ostrá. Bože, jsem tak nemožná?!!

Stav č. 3: První návštěvníci

Kurňa, kde se tu najednou vzalo tolik lidí? Nerozbilo se mi spíš počítadlo? To není možný, že na jeden odkaz kliklo tak moc lidí. Stoprocentně jsem v tom popisku měla hrubku, nebo někdo ze školy viděl ten odkaz a teď si to všichni mezi sebou posílají!!Stav č. 4: První komentáře
Awww, první komentář. Musím si ho okamžitě přečíst!! Ne, ne, ne, ne, stop!! Ještě nejsem připravená!! Aww, další tři komentáře!! Co budu dělat?? Oukej, takže nádech, výdech, zavřít obě oči a kliknout na PŘEČÍST KOMENTÁŘE.

Stav č. 5: Všude samé spamy
"AcHoJeNkY, máš moc hezu blogísek, jukneš plsky na můj?"
COOOO??? Tak na tohle jsem se psychicky připravovala?? Běž se vycpat, Avrilko123, s tím svým spamováním!! Házím tě okamžitě do ignoru!!! A vezmi sebou i Roztomilou Kočičku, která mi minulý týden svým spamem vytapetovala mou recenzi na řasenku.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Blogování: Jak začít?
7 tipů jak zvýšit návštěvnost blogu

Nevíš o čem psát? Třeba ti poradím...

Stav č. 6: Konečně normální komentáře
OMG, deset komentářů během pěti minut a všem se můj článek líbil! Bože, to je snad nejlepší okamžik v mém životě!!! Oukej, oukej, tak klídek, naskočily další komentáře, jsem zvědavá, jestli i tohle budou samé pochvalné komentáře. A další pochvala, dokonce od samotné Cherrybumbum, od mé oblíbené blogerky!! Óóó, tenhle komentář si snad vytisknu a zarámuju, to snad není možný?!

Stav č. 7: První vopruz
Mou krásnou řadu pěkných komentářů mi pokazil hejt od nějaké ČičiMňau. Prej se jí nelíbí barva mého blogu, tudíž se jí nelíbí ani článek, který vlastně ani nečetla, protože by se nesnížila k něčemu tak nicotnému, jako číst článek blogerky se špatnou barvou blogu a velkým zadkem. Lidi s velkým zadkem totiž neblogují.

Stav č. 8: Pokračujeme v krasojízdě
Ta vlna komentářů mě nakopla k tomu psát další a další články. Mám tolik nápadů, které bych mohla konečně zrealizovat. Chytám druhou autorskou mízu, vážení, držte se, jdu dobýt tenhle blogerský svět!

Stav č. 9: Eat, sleep, blog, repeat
Tento týden byl opravdu krušný. Nafotila jsem 5 reportů, udělala 4 hauly, natočila 2 vlogy, napsala 10 recenzí a 3 vtipné články. Ty píšu moc ráda. Já jsem totiž hrozně vtipný člověk, víte? Ráno ihned kontroluji nové příspěvky pod mými články, jak mi naskakují followers na Facebooku a Instagramu. Můj bloček na blogové nápady už přetýká různými poznámkami, malůvkami a ústřižky. A moje hlava je ještě plnější. Jsem sice úplně vyflusaná, bez kafe nebo energy drinku neudělám ani krok, protože do noci pečuju o svůj blog, nestíhám školu, kamarády, ale návštěvnost roste, takže mé úsilí je vidět.Stav č. 10: Fůůůůů
Nápady jsou fuč. Do noci sedím u počítače a pročítám si nové a nové blogy, kde komentuji jako o život, abych si alespoň trochu udržela návštěvnost. Odpoledne jsem vyřadila pár svíček, šátků, krémů a řasenek, které jsem dostala od kamarádek k narozeninám, abych je zítra vrazila do svého nového Giveaway. Jen doufám, že holky neuvidí, že jsem tam hodila jejich dárečky, ale myslím si, že by mě pochopily. Potřebuji se udržet nad hladinou. Co to vlastně plácám?? Mně už úplně hrabe!!

Stav č. 11: Abstinuji

Na blog jsem už pár dní ani nesáhla. Nepodívala jsem se na počty komentářů, ani na počet followers, lajků, srdíček, smajlíků a dalších věcí. Odpočívám. Chodím po kávičkách s kamarádkami, začala jsem běhat, a když večer usínám s pocitem, že jsem ten den nenapsala jediný článek, tak je mi to úplně jedno. Ale zítra už chci zkusit, zda už dokážu blogovat jako člověk a ne jako pošuk.

Stav č. 12: Nic se nestalo
Sice mi ubylo pár návštěvníků a nějaká Andulka007 mi u prvního článku napsala naštvaný komentář, proč jsem poslední dobou neaktivní, ale mně je to fuk. Vydala jsem alespoň souhrn za těch pár dní, kdy jsem byla mimo blogovou realitu a víte co? Lidem to bylo úplně fuk. Nikdo neřešil, že se jen trapně vymlouvám, dokonce mi i pár návštěvníků napsalo, že mi pauza prospěla, protože konečně píšu zase normální články a jsem to zase já. Páni, jsem z toho normálně naměkko.

Poučení z tohoto článku:

Možná si někteří z vás říkají, že se jedná jenom o nějakou recesi a snahu o nějaký ten článek, protože jsem opět dlouho nic nevydala. Rozhlédněte se kolem sebe! Kolik jste za svou "kariéru" viděli blogerů, kteří v touze po slávě nabízeli své věci do nejnovější Giveaway a bylo jim fuk, že to byl třeba dárek od kamarádek k narozkám? Kteří se za každou cenu honí za nějakou spoluprácí, točí videa o ničem, ale hlavně aby zachovali týdenní mezery svých vlogů? Máte pocit, že jsou tito lidé opravdu šťastní, že je to blogování opravdu baví a naplňuje, nebo že se jen honí za nějakými čísílky na počítadle, i přesto že jsou opravdu naprosto nepodstatná. A nejste tohle náhodou i Vy? ;)

 0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •