Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dětství, sladké dětství. To báječné období, kdy jste večer usnuli na gauči u Space Jama, a ráno jste se probudili ve své posteli - ano, uměli jste se teleportovat! ;) Období, kdy největším problémem bylo, jakou pastelku použít a největší depku jsm...

15 cool věcí z dětství, které vlastně už tak moc cool nejsou

Dívka
zdroj: Thinkstockphotos Dívka
aktualizováno 05.10.2016, 00:00 | 05.10.2016, 00:00 | Andrea Fialová/Krasna.cz

Dětství, sladké dětství. To báječné období, kdy jste večer usnuli na gauči u Space Jama, a ráno jste se probudili ve své posteli - ano, uměli jste se teleportovat! ;) Období, kdy největším problémem bylo, jakou pastelku použít a největší depku jsme měli z toho, když Pikachu chtěl opustit Ashe.

Ano, tomu období už nám devádesátkovým dětem odzvonilo. Všechno už není tak super, jako tenkrát... ani ty nejvíc husté věci, už prostě tak husté nejsou.

 

1. Jít spát v jednu hodinu ráno


Achich, ouvej, to pozdější ranní vstávání do školy nebo práce, protože 5 hodin spánku je prostě málo, a nemůžeme si dopřát ten luxus chrnět až do obídku, jako dřív. I když moment, to bychom zase neviděli ranní pohádky!


2. Nečistit si zuby, když nejsou rodiče nablízku


V našem věku máme všichni už tak přehnaný strach ze zubaře, že si zuby radši několikrát denně poctivě vypucujeme. A i když se já třeba až tak moc nebojím, tak jít spát s pocitem, že mám pořád v puse všechno, co jsem dneska zbodla, je dosti nechutné.

 

3. Jít na film do pořádného kina
 

Nevím, v jaké části republiky žiješ, můj milý čtenáři, ale za mých mladých let jsi byl největší frajer, když si mohl jet na nejnovějšího Harryho Pottera do Letňan. Za to sis tenkrát vysloužil obdiv svých spolužáků a diplom Borec měsíce. Dneska už to není ono, když sedneme do auta, a po dálnici jsme tam za ani ne hodinu.

 

4. Nosit džínové zvonáče
 

Upřímně, vezměte si dneska zvonáče a někam s nimi vyrazte. Lidé na Vás určitě budou koukat, ale zajisté to nebude pohled závistivý. Jo a možná si někdo při tom bude říkat, že vypadáte jako kretén.

 

5. Poslouchat Spice Girls a Lunetic
 

Jó, pokud potkáte někoho, kdo má rád "tenhleten retro styl", pak budete možná za krále nějakého oldies večírku.
 

6. Domlouvat se s kamarádkou, jaké oblečení si vezmeme další den
 

Protože na rovinu - dvě dospělý ženský, které se pořád oblékají stejně, jsou prostě tak trošku trapné.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Čas obléknout si podzim
21 důvodů, proč odjet poznávat svět
TOP 30 potravin proti podzimní depresi a unavenému vzhledu

 

7. Zvát své kamarády, aby si přišli zahrát na váš počítač
 

Dneska totiž žijeme v takovém luxusu, že každý má svůj vlastní, a ještě můžeme součastně hrát tu samou hru a jako bonus, si přitom můžeme skypovat, abychom mohli měnit svou strategii podle zákeřného soupeře, který nechutně cheatuje.

 

8. Koupit si brambůrky a Coca Colu za své kapesné
 

Nikdy nezapomenu na všechny ty dětské tábory, kde jsme při procházkách do blízkých vesniček dělaly nálety na místní samoobsluhu, kde jsme jim vykoupily celoroční zásoby chipsů, Coca Coly, a jiných nezdravých věcí, které se domů kupovaly jen svátečně. Dneska už si po takovém nákupu nekráčíte blaženě z obchodu jako největší týpci, kteří za chvíli neskutečně zhřeší, a rodiče jim na to vlastně ani nic neřeknou, protože to nezjistí.

 

9. Dívat se večer na Tele Tele
 

Tak s tímhle jste strčili do kapsy i frajera, co byl na novém Harry Potterovi v Letňanech. Protože Tele Tele bylo něco, na co dívali jen ti vyvolení - většinou, když nás trápila nějaká příšerná nemoc, protože jací rodiče nechají svá dítka koukat v neděli v jedenáct večer na televizi? Dneska už je to věc tak běžná, že už ani pořádně nepobaví. Jen se přiznejte, kolikrát jste ji v televizi jen tak přepli, protože se na takovou blbinu přeci koukat nebudete.

 

10. Mít nejnovější Disneyovku na DVD
 

DVD? Co to je? Nějaká nová appka? Nebo nový Pokémon?
 

11. Zbouchat v kině celý ultravelký popcorn úplně sám
 

Achich, ouvej, to břicho mě tak bolíííí... Zavolejte mi někdo kněze!!

 

12. Přesvědčit rodiče, aby nám koupili oblečení, které si sami vybereme
 

Spoustě z nás teď právě ukápla slzička při myšlence, že by nám oblečení někdo kupoval. Krásné časy, že ano.

 

13. Nekoupat se, když nejsou rodiče nablízku
 

Jediný, kdo tento husťácký projev ocení, budou možná tak kamarádky mouchy, které se Vás pak budou držet zuby nehty. Fuj.

 

14. Nechat si udělat společnou fotku se svou nejlepší kamarádkou
 

V době selfieček, Instagramu a podobných věcí je společná fotka s BFF naprosto běžné, a už se dokonce ztratilo to kouzlo, kdy jste se několik dní před školním focením šli svého kamaráda zeptat (nebo se spíš ujistit?), zda se s vámi vyfotografuje, jako každý rok.


15. Zvládnout několik jízd na té nejšílenější pouťové atrakci
 

Toto období je třeba pro mě neskutečně smutné v tom, že ubylo těch, kteří by se mnou zvládli i jednu jízdu na nějaké šílenosti, na kterou se stojí hodinová fronta, a pak si pět minut užívám to, jak mi žaludek lítá nahoru a dolu. Díky bože, že jsi stvořil mladšího bratra!

 

Jaké cool věci chybí na dětství nejvíce Vám?2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •