Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každá holka má doma minimálně jednu. Řeč je o kabelkách, které jedna skupina holek považuje za naprostou zbytečnost, protože si všechny věci zvládnou nasoukat do kapes a druhá skupina si zase nedokáže představit, že by bez ní měly někam vyrazit. H...

5 věcí, které bys vždy měla mít ve své kabelce

5 věcí, které bys vždy měla mít ve své kabelce
zdroj: Thinkstockphotos 5 věcí, které bys vždy měla mít ve své kabelce
aktualizováno 19.05.2014, 00:00 | 19.05.2014, 00:00 | Andrea Hrabinová/Krasna.cz

Každá holka má doma minimálně jednu. Řeč je o kabelkách, které jedna skupina holek považuje za naprostou zbytečnost, protože si všechny věci zvládnou nasoukat do kapes a druhá skupina si zase nedokáže představit, že by bez ní měly někam vyrazit. Holky ze druhé skupiny mi dají za pravdu, že jsme občas schopny do svých tašek narvat všechno možné - svetr, pokud je venku horko a nechceme se s ním tahat; učení, svačinu, pití... Ale existuje i pět věcí, které by měla mít v kabelce každá holka, protože je to zkrátka základ. Máš je tam i ty?

1. Deodorant/voňavka


Nemusí být venku zrovna 40°C, aby si musela mít pořád s sebou deodorant. Vždy bys měla mít u sebe něco, čím se můžeš osvěžit a navonět, když máš pocit, že tvé potní žlázy makají víc než by měly, protože upřímně - se smraďochy se nikdo nechce moc vybavovat. Pokud chceš, můžeš s sebou mít i nějakou malou voňavku, kterou oceníš zejména po nějaké době strávené v baru nebo na diskotéce, kde se kouří ostošest.


2. Kapesníky


Jo, teď se musí moje máma neustále smát (mimochodem, Ahoj mami!), jestli si tohle právě čteš. Co se do mě nahučela, než jsem se naučila mít vždy u sebe alespoň jedno balení kapesníčků. I když, vlastně mě to naučila i moje zkušenost z obchodu, protože stejně jako páchnoucí lidé, jsou nechutní i ti popotahující, kteří jsou schopný si jako bonus otřít nos do ruky (fůůůj!!) Nežijeme v asijských zemích, kde je smrkání považováno za vrchol nevychovanosti, tak si klidně můžeš dovolit mít nějaké balení kapesníčků u sebe. Navíc - pokud ti právě vypukla alergie nebo jsi nachlazená, tak to bez nich půjde opravdu velice těžko.


3. Žvýkačky/bonbóny bez cukru


Stejně tak jako člověk páchnoucí potem, je nepříjemný i člověk, kterému je cítit z úst. Někdy za to dotyčný nemůže, prostě ho tento problém trápí, když zrovna v tý puse něco nepřežvykuje; jindy je vše způsobeno třeba jídlem, které si před chvílí dal (třeba takový česnek nebo aromatický sýr). Ale proč bys měla do jedné z těch skupin patřit i ty? Určitě není problém mít u sebe vždy třeba balíček žvýkaček nebo bonbonů bez cukru (třeba od Orbitu jsou výborné a účinné), které nestojí tolik korun, vejdou se všude a v případě nouze je můžeš použít. Lepší být chvíli za přežvýkavce než aby před tebou lidé utíkali, ne?

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
TEST ŘASENEK: Která řasenka u mě obstála?

Krásné nehty na pohled? To je základ!


4. Antibakteriální gel


Celý den jsi strávila v nákupáku, pak ses celá vyčerpaná sesunula ve Fast Foodu na svou porci hranolek a kuřete a dala by ses do jídla před tím, než by sis umyla ruce? V tom případě si vzpomeň na všechny ty malé tvorečky na tvých rukou, které jsi stihla nasbírat během svého nákupního maratonu a teď si představ, že bys je měla spolu se svým jídlem strčit do pusy. Fuj, fuj, fuj, FUUUJ! Pokud jsi líná si jít před jídlem umýt ruce, měla bys mít při ruce antibakteriální gel, který není nic drahého (do 50 Kč určitě nějaký seženeš), vejde se ti i do sebemenší kabelky a jeho použití je rozhodně lepší, než neumyté ruce. Pokud ale nejsi fanda těchto gelů, existuje i varianta hygienických ubrousků nebo prostě jen stačí vstát a dojít si k nejbližšímu umyvadlu.


5. Prášek proti bolesti


Určitě moc dobře víš, jak je nepříjemné, když tě někde mimo domov zastihne bolest hlavy, zubů nebo břicha. V takových chvílích tě přejde chuť cokoliv dělat, nejradši by ses někde schoulila a čekala, až tě to hrozné bolení přejde. Často to ale nejde a v takových případech bys měla mít vždy u sebe prášek, který tu bolest alespoň trochu ztlumí. Nemusíš sebou tahat celou lékárničku, ale stačí opravdu jedno platíčko, protože se ti jednou může stát, že tě bolest zasáhne zrovna ve chvíli, kdy nebudeš mít na blízku žádnou lékárnu a co pak budeš dělat? Tiše trpět?


Co ve svých kabelkách nosíš ty?7 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •