Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ať si to, my holky, přiznáme nebo ne - jsme dost přecitlivělé, co se týče otázky naší postavy.

7 důvodů, proč nezačít hubnout

hubnutí
zdroj: Thinkstockphotos hubnutí
aktualizováno 02.09.2014, 00:00 | 02.09.2014, 00:00 | Andrea Fialová/Krasna.cz

Ať si to, my holky, přiznáme nebo ne - jsme dost přecitlivělé, co se týče otázky naší postavy.

Nejprve máte pocit, že můžete sníst na posezení třeba tunu čokolády a nepřiberete, ale pak stačí malá negativní reakce na váš roztomilý špíček na břiše a propadáte v depresi. Neříkejte, že se vám tohle nikdy nestalo ;)


Rozhodla ses teď zhubnout, a tak držíš různé diety nebo dokonce hladovíš?! A proč? Nejsi doufám jako spousta holek, které to dělají protože...:


1. Rodiče


Lidé, kteří nás znají už od plenek a snaží se nám neustále udílet dobré rady. Někdy jsou jejich snahy marné, když své názory a poznatky na naši osobu dostatečně "nezabalí". Pak vznikají takové nepříjemné situace, jako když vám na rodinné oslavě přede všemi lidmi začnou nahlas dávat přednášku o tom, jak byste si neměly dávat k obědu ten řízek, protože vám během zimy parádně narostl zadek.


Ať se to pak rodiče přiznají nebo ne, takovéhle poznámky dokážou dost ublížit. Na druhou stranu je pak dost komické, když tedy opravdu zatnete zuby, zhubnete pár kilo a oni pak do vás začnou rvát všechno možné jen proto, aby se z vás náhodou nestala nějaká anorektička. Takže rodiče bych v otázce hubnutí (pokud tedy netrpíte nějakou morbidní obezitou) brala lehce s rezervou.


2. Kluk (který ještě není tvůj)


Typická dívčí naivita. "Když zhubnu pár kilo, tak o mě určitě Petr bude stát." Jako vážně si tohle myslíš? A není spíš problém v tom, že neví, že vůbec existuješ, protože ho akorát pozoruješ někde zpoza rohu a když máš šanci se s ním dát do řeči, tak bereš roha? Holka, tohle nezachrání nějakých pár kilo dole, ale nějaká snaha o kontakt. Ono to půjde, neboj. ;)


3. Kluk (který o tobě ví, ale nechce tě)


Často si nám v poradnách také stěžujete, že vám nějaký váš objev naznačil, že se mu celkem líbíte, ale bohužel by si vás představoval v menších velikostech oblečení.


Holky, upřímně - tohle je blbost. Buď se mu líbíte i s tím větším zadkem a nebo se mu prostě nelíbíte. Tohle není jako u trička, že se vám líbí střih, ale nelíbí se vám ta mašle, kterou na něj našili, tak jí prostě ustříhnete. Buď ať si ten týpek rozmyslí, jestli vás dokáže mít rád i s velikostí 40 místo 32, nebo ať vám řekne na rovinu, že nejste jeho typ. On se svět přece nezboří.

 

 


4. Kluk (se kterým už nějaký ten pátek chodíš)


Velký problém mnoha vztahů a také jejich (po nevěře) největší zabiják. Váš přítel si najednou usmyslel, že jste vlastně hrozně tlusté a že byste měly mít figuru jako Johana z vaší třídy. A víte co? Klidně ho s tím pošlete do háje. Buď ať vás má rád takové, jaké jste, nebo ať si jde za svojí Johanou, Terezou nebo třeba i Amálkou.


Na druhou stranu - pokud jste jako já za rok vašeho vztahu nabraly 10 kilo, tak asi někde bude opravdu problém a váš přítel to s vámi myslí dobře. Ale i tady by mělo platit, že by se měl snažit vám s vaším bojem pomáhat, to znamená: nechodit s vámi každý večer do Meka, chodit s vámi třeba běhat, plavat a zkrátka - měl by být vaší oporou. A nebo to udělejte jako já - prostě si počkejte, až bude měsíc pryč a začněte na sobě makat - překvapíte ho. I když, v mém případě jde spíš o to, namotivovat ho k tomu, aby se sebou začal taky něco trošku dělat.

 

PŘEČTI SI TAKÉ: 

Hubnutí náctiletých: Těchto chyb se při shazování kil dopouštíš!

Drastické diety musí skončit! Jak na hubnutí skutečně správně?

Zdravé tělo je krásné tělo: Měj své hubnutí pod kontrolou

 


5. Kámoška


Díky kamarádkám se spousta holek nechala uvrtat do různých blbostí, například: piercing do pupíku, zelené melíry nebo dokonce nošení stejného oblečení do školy. Jednou ale vaše kamarádka začala do školy místo svačin nosit jednu mrkev, před školou a po škole začala běhat jako splašená a večer pro jistotu jídlo úplně vynechala. A tak se vám začala ztrácet před očima, všichni jí začali chválit její novou figuru a najednou začala hecovat i tebe, ať se dáš na její nový superduper životní styl, díky kterému za měsíc shodila 6 kilo.
Hele, jestli vaše kamarádka Mářa si tímhle způsobem akorát pěkně ničí zdraví, tak to neznamená, že vy musíte jít a začít to dělat také. Spíš byste jí měli nějakým způsobem naznačit, že tímhle stylem sebou za chvíli akorát někde praští. Ano, já vím, je těžké vaší friend říct, že s ní nesouhlasíte - mohla by se urazit, přestat se s vámi bavit... - ale máte přece vlastní hlavu a vlastní mozek ne?


6. Nekámoška


Když už tuhle holku někde potkáš, tak vždycky jako naschvál někde na koupališti, kde se vždycky promenáduje v drahých plavkách s naprosto výstavní postavou, o které si je moc dobře vědoma. Máš pocit, že ve svých plavkách z výprodeje a pár kilo "nadváhy" se jí musíš vyhnout naprostým obloukem, protože bys jí dala akorát příležitost k tomu, aby si z tebe mohla utahovat.


Ale proč? Hezká postava a pěkné hadříky nespraví to, že je ta holka třeba dutá jako bambus nebo má pověst městské matrace. Proto jdi klidně kolem ní, hezky se usměj a dej jí najevo, že je ti naprosto ukradená. Víš, nic nepřítele nenaštve víc než to, když vidí, jak jsi dobře naladěná.

 

 


7. Modelky v časopisech


Často projíždím vaše dietní blogy, a když vidím, že jako důvod vašeho hubnutí uvádíte fakt: "Protože chci vypadat jako Britney Spears", tak bych si z toho vždycky nejraději vyškubala všechny vlasy a omlátila si hlavu o stůl. Panebože, proč?!!


Holky, toto téma už bylo tolikrát rozebírané, že mě ještě překvapuje, že vám nějak nedochází, proč jsou ty lidi na těch titulkách tak perfektní.


Za prvé - Každý z nich má kolem sebe tým stylistů, vizážistů, osobních trenérů, výživových poradců..., takže by mě celkem překvapilo, kdyby někdo takový vypadal jako nějaká obyčejná Anča z Dolní Lhoty. To nemluvím o všech těch plastikách.


Za druhé - Photoshop - kdo by po řádění tohoto grafického programu nevypadal skvěle? Když totiž s tímto programem opravdu umíte zacházet, tak najednou vám mohou zmizet vrásky, roztomilé špíčky na břiše, kruhy pod očima, akné... na co si jen vzpomenete. A neříkejte, že by se vám nelíbilo, hodit si do nějakého programu vaši fotku v plavkách a pak si jen tak umazat 5 kilo.


Za třetí
- Už jsi někdy slyšela o všech těch praktikách modelek, jako je třeba požívání vaty namočené v džusech, užívání projímadel, kdy se pak záchody na přehlídkách mění v jeden velký průjem... pardon, jestli teď zrovna jíte. :D

 

 


Úžasný příklad šílených manýrů modelek můžete také vidět v novém klipu Beyoncé - Pretty hurts.

Závěrem: Ať už jsem vyjmenovala všechny důvody nebo ne, záleží hlavně na tobě. Opravdu chceš na sobě něco měnit? Myslíš si, že vypadáš tak moc špatně, aby si kvůli tomu najela na dietní návyky a začala cvičit jako o život? Nebo jsi se sebou vlastně docela spokojená a nic bys na sobě moc měnit nechtěla? Tohle všechno je dobré zvážit, zamyslet se nad tím a podle toho jednat. Není ale od věci začít nějakou tu lepší stravu a začít zlehka cvičit, aby na tebe tvé špatné návyky jednoho krásného dne nepadly a ty se nestačila divit.9 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •