Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Konečně jsme se do toho daly. Přestaly se cpát sladkým a tučným jídlem, začaly jsme chodit cvičit, pít čistou vodu, jíst zdravé a pokud možno méně kalorické věci a máme zatím ze sebe neuvěřitelně super pocit.

Debilní kecy okolí, když hubneme

Jídlo
zdroj: Thinkstockphotos Jídlo
aktualizováno 29.12.2015, 00:00 | 29.12.2015, 00:00 | Andrea Fialová/Krasna.cz

Konečně jsme se do toho daly. Přestaly se cpát sladkým a tučným jídlem, začaly jsme chodit cvičit, pít čistou vodu, jíst zdravé a pokud možno méně kalorické věci a máme zatím ze sebe neuvěřitelně super pocit.

Občas máme co dělat, abychom neudělaly nálet na lednici (kde stejně kolikrát nic není), ale zatím se držíme. Ale pak jsou tu tací, kteří mají neustálou potřebu do nás rejpat, utahovat si z nás nebo nám dávat najevo, jak se jim naše změna životního stylu nelíbí. Však to moc dobře znáte...

 

"Hele, kašli na to, stejně to nevydržíš"


Kdo má v blízkém okolí takového člověka, ať pomyslně zvedne ruku TEĎ! Ano, doslova vidím ten prales zvednutých paží. A vlastně je to docela smutné, že kolem sebe máme lidi, kteří místo podpory nás hned shazují. Ale víte co? Kašlete na to. Nakonec - nikde není psáno, že pak dotyční nepřilezou, abychom se s nimi podělili o cenné zkušenosti, jak zatočit se svými kily navíc.

 

hubnutí
(Foto: oficiální zdroj)

 

"Takže to ani nemůžeme jít spolu na kafe a dortík, když držíš tu dietu"


Ano, do konce života budu chroupat jenom mrkev a pít zelený čaj. Nevím, proč si někteří lidé představují dietu jako nějakou hladomornu, kde ten nebožáček žije jen o chlebu a vodě. Jasně, že si možná dám kousek dortíku, ale opravdu jen výjimečně na spravení nálady. Nevyžeru hned celou cukrárnu kvůli jednomu odpoledni s kamarádkou.

 

"Já si myslím, že to nemáš vůbec zapotřebí"


Pokaždé, když slyším tuhle větu, tak nevím, co si o ní mám myslet. Milí zlatí, kdybych to neměla zapotřebí, tak se do toho nepouštím, ne? Kdybych se sebou byla spokojená, tak si sním všechno, na co mám chuť a nebudu přemýšlet nad každou kalorií, kterou sním. Ano, a teď mi nezapomeňte předhodit všechny ty bulimičky a anorektičky...

 

"Podívej se na tu Bučkovou, ta taky začala jenom trošku držet dietu a podívej se jak dopadla!"


Ehm...

 

"A proč si jako dáváš cheeseburgera, když držíš tu dietu?"


Každá dietářka určitě tohle taky zažila. Dva měsíce se drží, pilně dodržuje svůj stanovený jídelníček, chodí cvičit a pak se rozhodne po dlouhé době zhřešit a dá si něco kaloričtějšího. A okolí má hned pocit, že to vzdává, že její předchozí snaha o zhubnutí byla jen nějaká obyčejná póza a hned jí jednu nedietní věc vyčítá. Na druhou stranu ale existují opravdu slečny, které se na veřejnosti tváří, jakou drží strašlivou dietu a mění svůj životní styl, ale pak přijdou domu, otevřou si brambůrky, nalejou colu a pak naříkají, že přibírají.

 

"A ty jako chodíš do fitka? To chceš být jako svalnatá?"


Vážení, fitko není žádná továrna na svaly jako Schwarzenegger. Záleží na tom, jak se stravujete a jak cvičíte. Kdybych chtěla být korba, tak si budu asi nakládat trošku jinak, než když se snažím zhubnout pár kilo a špeka na břiše.

 

 

 

"Hele a víš o tom, že jako první hubneš prsa?"


Ano vím, a kvůli tomu budu doma sedět doma, cpát se a kynout, jen proto, abych měla v práskačce něco víc, než dvě lentilky zadupaný pod kobercem ;) Co se dá dělat, když chceme být hezké, tak musíme něco obětovat (i když už jsem občas přemýšlela nad tím, jak si ty dvě věci na hrudníku nechat ve stejném stavu).

 

"Jako nechci ti nic říkat, ale přijde mi, že si teda vůbec nic neshodila (nebo jsi dokonce přibrala)"


No tak vůbec nic neříkej nebo tě pošlu expresem mezi tučňáky. Opravdu, tyhle lidi by si měli podat ruce s těmi z prvního bodu a jít někam na konec světa...

 

"Hele a myslíš, že to má cenu? Vždyť tvoje babička má velký zadek, tvoje máma má velký zadek..."


Ano a proto ho musím mít zákonitě taky, že jo? (A že ho mám jak almaru) Ano, existují na světě lidé, u kterých zkrátka pracují nějaké ty tlusté geny a pokud si nenechají zmenšit žaludek na třetinu nebo po půl roce odsát veškerý tuk, tak zkrátka nebudou mít figuru jako nějaká modelka. Ale to není stále důvod k tomu, abych se na sobě nesnažila pracovat a akorát seděla doma nad čokoládou a brambůrkami a utěšovala se, že to mám prostě v rodině a nic s tím neudělám.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

ERASMUS | Odpovědi na základní otázky
Pár tipů co dělat o vánočních prázdninách

 

"Pojď se mnou do Mekáče, tak si dáš dietní colu no..."


Bohužel, existuje pár lidí, kteří fungují takto:

 

hubnutí
(Foto: Archiv blogerky)

 

Ale u těchto lidí si nejsem přesně jistá, jestli si myslí, že když spořádají pět cheeseburgerů, velké hranolky, sladkokyselou omáčku, tak je od ztloustnutí zachrání jeden kelímek dietní coly. Vážně - tleskám! A ještě víc těm, kteří se nám snaží tenhle blud nakecat.

 

"A jakou dietu právě teď zkoušíš? Sacharidovou, Krevní skupiny, Atkinsonovu?"


Jmenuje se to: "Nežeru všechno co mi přijde pod ruku."

 

Ovšem my, co se snažíme vypadat přitažlivěji, máme občas také co říkat:

 

 9 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •