Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Velké dusno. Tak by se na úvod dal popsat 3. finálový večer pěvecké soutěže Hlas Československa.

Hlas Československa mýma očima!

Hlas Česko Slovenska
zdroj: TV Nova Hlas Česko Slovenska
aktualizováno 23.06.2014, 00:00 | 23.06.2014, 00:00 | Andrea Fialová/Krasna.cz

Velké dusno. Tak by se na úvod dal popsat 3. finálový večer pěvecké soutěže Hlas Československa.

V hale, kde se teplota pohybovala na nepříjemně vysokých hodnotách, bylo cítit napětí ze všech stran. Aby taky ne, když se rozhodovalo o tom, kdo se vlastně (ne)dostane až do vysněného velkého finále. Ale vezmeme celý večer hezky popořádku.

 

Když jsem ve středu 11. června absolvovala cestu do barandovských ateliérů na přímý přenos této show, netušila jsem, jak moc nezapomenutelný zážitek to pro mě nakonec bude. Když jsme se konečně dostali na svá místa, dostali jsme pak všichni instrukce, kdy (a taky jak!) máme tleskat, dále poučení o ignorování kamery, byť by nám kroužila přímo před obličejem - zkrátka, všechny ty poučky, které každý účastník nějakého toho přímého přenosu už někdy slyšel. Před začátkem tohoto kola jsme měli možnost i vidět živý vstup do Televizních novin a najednou bum, a bylo to tady.

 

Úvodní vystoupení bylo tentokrát v podání Elišky Mrázové, která si pro tento večer vybrala píseň "Love the way you lie" od rapera Eminema a Rihanny. Troufám si říct, že Eliška všechny překvapila svým pokusem o rap, který sklidil chválu, ale bohužel i kritiku. Který způsob hodnocení si ve skutečnosti zasloužila? Ať si každý zhodnotí sám v hlavě :) Bohužel pro Elišku, její zpěv ani rap už v této soutěži neuslyšíme. Diváci rozhodli, že do velkého finále postoupí její týmová kolegyně.

 

 

Pomyslnou štafetu pomalejších písní převzal i Martin Císar, který oproti předchozímu večeru zpomalil a zvolil si známou píseň od Leonarda Cohena "Hallelujah". Pomocí techniky se celý sál v tu chvíli cítil jako v jednom obrovském kostele a všichni si vychutnávali Martinův výkon, který si na konci zasloužil obrovský potlesk a také podporu od svých fanoušků. Ti, jen tak pro zajímavost, tvořili jednu z největších fanouškovských základen v sále. Konkurovali jim pouze fanoušci Zola Leba a Venduly Příhodové, kteří byli také ve stejném týmu, a to pod vedením Michala Davida. Tyto dva tábory dělila pouze jedna jediná řada a hádejte, kdo tam zrovna seděl. Možná si teď říkáš, proč ti sděluji svoje umístění, ale k tomu se dostanu později. A ještě se na okamžik vrátím k Martinovi s menší perličkou: Před samotným přenosem dostali všichni známí nebo dokonce příbuzní soutěžících možnost, "prásknout" přede všemi něco o svých favoritech. Na Martina Císare jsme se dověděli to, co žádný bulvár asi použít nemůže - že je hodný, nehádá se se svým bratrem a také, že neumí kotoul vpřed.

 

 A právě výše zmiňovaná Vendula Příhodová se jako třetí soutěžící předvedla autobiografickou skladbou od světoznámé zpěvačky Alicii Keys "Brand new me". Skladba, která zpočátku navazovala na předchozí pomalejší začátek nakonec "vyvrcholila" v údernou bombu, která mi i v tom nechutném horku vyčarovala husí kůži (v dobrém slovasmyslu). Po tomto výkonu nastalo jedno obrovské skandování jejího fanclubu, ze kterého si později nemohl odpustit jeden vtípek i samotný Leoš Mareš. Ovšem, podpora je v této soutěži také neuvěřitelně důležitá, takže svůj úkol zvládli fanoušci na jedničku s hvězdičkou.

 

Hlas: Jandová na kolenou před soutěžícím
(Foto: Archiv TV Nova)

 

Údernější zakončení Venduliny skladby jako by zvěstovalo příchod "pořádného rocku". Na scéně se v pořádně rockové náladě objevila Simona Gážiková, která se v doprovodu menší ohnivé show (v tom vedu to muselo být opravdu eňo ňuňo), předvedla s dalším obrovským hitem - "It's my life" od populární skupiny Bon Jovi. Publikum jásá, všichni si minimálně podupávají nohou (maximálně vstávají a tančí) a přitom zpívají spolu se Simonou. Vše vypadá jako super show, dokud nenastane okamžik porotcování, kdy je soutěžící vyčteno, že příliš tlačila na pilu a tím pádem pohřbila podstatu originálu. Na závěr svého vystoupení se Simona nakonec přiznává ke zdravotním potížím, ale ani to ji nezachránilo od konce soutěže.

 

Následovala Andrea Holá, kterou jsem ze všech soutěžících, co se týče otázky oblečení, litovala úplně nejvíce. V takovém horku mít na sobě dlouhé šaty, ve kterých mi bohužel ještě připomínala jedno velké Ferrero Rocher, mi nejprve připadalo jako pěkně nešťastné řešení. A pak se to stalo. Stačilo pár tónů a z Andrey se rázem stala dáma večera. Elegantní a přitom dokonalé provedení skladby od Prince "Purple way", za kterou si Andrea vysloužila dokonce i, jak by řekli v USA, standing ovation (ovace ve stoje). Upřímně mě pak velice zarazilo, když Marta Jandová během hodnocení zmínila i Andrejčin věk. Vůbec bych neřekla, že je tato slečna o dva roky mladší než já. Po Andrejce se na scéně objevila dlouho očekávaná a také velmi podporovaná dvojice z týmu Majk Spirit, Blanka Janečková a Martin Svátek. Jejich vystoupení opět roztančilo celý sál a stejně jako Andrea sklidili další ovace ve stoje. Až se mi v tu chvíli zastesklo, že alespoň tento okamžik nemohou vidět. Ale musím říct, že ti dva jsou zkrátka neuvěřitelně inspirující lidé, před kterými opravdu, klobouk dolů. Brát život s humorem i když není zrovna medovej, to zvládne málokdo, kolikrát ani člověk, který je naprosto "v pořádku". A jejich píseň tohoto večera "Don't you worry about thing" přesně ukázala to, co pak řekl sám jejich kouč: "Pokud se vy netrápíte se životem a nemáte starosti se životem vy dva, tak nikdo z nás." Proto mě vyřazení těchto zpěváků docela mrzelo, byť spolu s Martinem Císarem, který byl jejich soupeřem, podali naprosto vyrovnané výkony. A bylo vidět, že i samotného kouče Majka jejich vyřazení docela hodně vzalo.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nos papuče, je to trendy!
Zarelaxuj si v koupelně

 

A na scénu s další pohodovkou od Bruna Marse "When I was your man" přišel další "majitel" jednoho z největšího fanouškovského zázemí ve studiu, Zolo Lebo. A teď přicházíme k té části, proč jsem se výše zmiňovala o svém místě. Ve chvíli, kdy Zolo ze sebe vypravil prvních pár slov, celý jeho fanclub, včetně celé té řady před námi, povstal a my měli z jeho vystoupení jedno velké prdlajs. Naštěstí byli všichni ti lidé před námi natolik taktní, že mezi sebou udělali menší rozestupy, abychom se mohli alespoň naklonit a chvíli vydržet v pozici s hlavou do strany. Bohužel, po vyhlášení výsledků hlasování jsem musela také konstatovat, že jsem nikdy neviděla tolika smutných lidí naráz. Všichni se sjeli ze Slovenska jen proto, aby viděli svého favorita, bohužel ale naposledy. Co jsem ale dost ocenila, že byli natolik čestní, že "trpěli" v tichosti, nezačali bučet, nadávat nebo se trapně nesbalili a neodešli, jako to dělá celkem dost "fandů". O poslední soutěžní vystoupení se postarala pak Lo Hrůzová, která v tmavých brýlích a oblečku s peříčky, pak zakončila soutěžní část písní od skupiny Depeche Mode "I feel you". Pepa Vojtek se konečně zaradoval z toho, že z Lo nebyla již tolik cítit její největší protivnice - tréma, a tím pádem je i vidět, že na sobě neustále pracuje. Lo patřila k nejlépe hodnoceným soutěžícím tohoto večera a byla za svůj výkon odměněna i postupem do velkého finále. Mimo soutěžních vystoupení nemůžu taky vynechat i společné písně jednotlivých týmů spolu se známými tvářemi České a Slovenské hudební scény. Jako první si společnou píseň vyzkoušel tým Majka Spirita - Martin Císar a Blanka Janečková s Martinem Svátkem, kteří si spolu se slovenským zpěvákem a hudebníkem Richardem Müllerem, když měli tu čest zpívat s ním jeden z jeho největších hitů "Štěstí je krásná věc". Ke konci skladby už se soutěžícími a Richardem zpívali i diváci v sálu a náhle zavládla taková krásně pohodová nálada, která se nedá slovy popsat. Jako druhý tým se předvedl tým Dary Rollins a Marty Jandové - Eliška Mrázová a Andrea Holá, které náhle stály na jednom pódiu s českou zpěvačkou Ewou Farnou. Holky dohromady zazpívaly Ewinu píseň "Toužím". A když už jsem u Ewy Farné, nedá mi to, abych si nerejpla.


Vážení a milí, Ewa Farná vůbec, ale vůbec není žádná tlusťoška, ale úplně normální a krásná holka, která má pravdu možná trochu větší zadek a stehna, ale lepší než nějaké ramínko na šaty, že. Škoda, že něco takového už bulvár nenapíše.

 

 

Tým Pepy Vojtka ve složení Lo Hrůzová a Simona Gážiková dostal na starosti Václav Noid Bárta, který s holkami rozjel pořádnou bosou show (ano, opravdu, koukněte Noidovi a Lo na nohy, jsou opravdu bosí - jestli i Simona, to netuším), když na pódiu váleli s českým coverem známé písně od Anastacia "Sick and tired". V české verzi se tato píseň jmenuje "Nezvládám" a myslím, že holkám opravdu sedla.


Asi vám teď ale vrtá hlavou, proč se Noid s Lo vypravili do přímého přenosu bez obuvi a v případě Noida i bez ponožek. Inu, na vině je pravděpodobně opět to nechutné horko. Stejný nápad pak měla i Marta Jandová s Pepou Vojtkem, kteří ve svých koučovských křeslech pak seděli hezky bosky. Na nohy Darinky a Michala Davida jsem bohužel neviděla, ale vím, že Majk Spirit celou dobu trpěl ve svých botaskách. Jediná věc, kterou odložil, bylo bílé sako, které mu vydrželo na těle do první přestávky, pak se přesunulo na opěradlo křesla a pak už se ukázalo až během vyřazování. Jo, i celebrity trpí horkem. Ale to jsem už zase odbočila. Poslední tým, tým Michala Davida, ve složení Zolo Lebo a Vendula Příhodová, si pod svá křídla vzala zpěvačka Helena Vondráčková, která letos oslavila své 50. výročí své pěvecké kariéry. Helena si se soutěžícími zazpívala její velký hit "To tehdy padal déšť" a všem ukázala, že i po tolika letech v showbussinessu ještě určitě nepatří do starého železa, kam jí občas hateři posílají. Úplně největším překvapením večera pak byla premiéra nového singlu Majka Spirita, který nese název "Mama". Píseň je víceméně poděkováním Majkově mamince a jeho velkým vyznáním ze své lásky. Možná to bude trochu měkkejšské, ale jak zazněl refrén a objevila se v pozadí fotografie malého Majka s jeho maminkou, ukápla mi nejedna slzička. Opravdu nádherná píseň, která je i velice upřímná.


Na závěr bych chtěla moc poděkovat redakci Krásná.cz, že mi a dalším blogerkám dala možnost podívat se na jeden z těchto úžasných večerů, který si určitě budu pamatovat do konce života. Pokud jsem do teď měla pocit, že pěvecké soutěže jsou dnes o ničem, tak jsem určitě názor změnila.2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •