Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Krásná léta plná roztomilých obrázků jsou fuč. Dříve jsem se po nemocnici orientovala dle velkého plyšového slona a obrovské kresby sluníčka na zdi. Dnes mě na recepci tak akorát suše pošlou po hnědé barvě a za internou do čtvrtého patra.

Jak (ne)zvládám odběry krve

Odběr krve
zdroj: Thinkstockphotos Odběr krve
aktualizováno 15.04.2017, 17:24 | 15.04.2017, 17:24 | Andrea Fialová/Krasna.cz

Krásná léta plná roztomilých obrázků jsou fuč. Dříve jsem se po nemocnici orientovala dle velkého plyšového slona a obrovské kresby sluníčka na zdi. Dnes mě na recepci tak akorát suše pošlou po hnědé barvě a za internou do čtvrtého patra.

Když už jsem pracně našla místo, kde si mám nechat dobrovolně odsát pár ampulí krve, párkrát jsem se nadechla a vydechla. Pak jsem jen čekala, až se na mě dostane řada. Když jsem seděla na židli a čekala, až sestřička dokoná své dílo, snažila jsem si matně vybavit všechny ty rady z internetu, jak zabránit tomu, aby se mi opět udělalo zle.
 

1. Dejte si předtím něco k snídani - Cestou jsem spořádala banán, což je pro mě jako vrchního nesnídače vrchol.
 

2. Snažte se nemyslet na odběr, navažte kontakt se sestrou - Bohužel mě v tu chvíli nenapadlo nic kloudnějšího, než otřepané: "To máme dnes ale krásné počasí." Vzhledem k tomu, že bylo 7:00, venku mlha hustá, že by se dala krájet a minimálně milion stupňů pod nulou, jsem radši držela pusu.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Menstruace nemusí znamenat utrpení
RECENZE: Bílá jako sníh, rudá jako krev
Výroky, které mi už pijí krev
 

3. Lehněte si - "Sestři, fakt promiň, ale jsem posera, mohla bych si k tomu lehnout?" Tuto frázi si radši nechám až na naše další krvavý rande.
 

4. Zhluboka dýchejte - Já bych moc ráda, ale párkrát takhle fouknout do sestry, která má snad bulimii i tasemnici, tak bychom si připomněli, jak to bylo s vlkem a tím slaměným domečkem. Navíc moc nevěřím tomu, že by někdo toužil po tom, abych mu funěla přímo do obličeje.


5. Odvraťte svou pozornost k něčemu hezkému
- A jsme u toho. Tady nebyly žádné hezké obrázky žiraf a opiček, ani fotografie ženských prsou pod rentgenem, ani rozkvetlá jarní louka, ani žádná stupidní reklama krému proti akné. Jediným grafickým prvkem byl - PRŮŘEZ LEDVINY. Ano, průřez ledvinou ze všech světových stran. Jako pardon, ale pokud nejsem masochista, tak to není ani roztomilé, ani uklidňující. Prostě ne.

Nemůžu se dočkat další návštěvy!0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •