Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V pátek ve 21 hodin jsme sedli do auta a uháněli vstříc našim italským prázdninám. S balením všeho důležitého jsem začala již ve čtvrtek večer, abych si všechno důkladně promyslela, a hlavně na nic nezapomněla.

Na skok... v Benátkách

benatky - 7
zdroj: Archiv blogerky benatky - 7
aktualizováno 26.09.2017, 00:00 | 26.09.2017, 00:00 | Andrea Fialová/Krasna.cz

V pátek ve 21 hodin jsme sedli do auta a uháněli vstříc našim italským prázdninám. S balením všeho "důležitého" jsem začala již ve čtvrtek večer, abych si "všechno důkladně promyslela, a hlavně na nic nezapomněla".

Když jsem pak seděla v autě a sledovala, jak míjíme krajinu Českého středohoří a pomalinku se blížíme k Praze, začala jsem si uvědomovat, že jsem zapomněla:

 

1.) Nabíječku na mobil - hlavně, že jsem kvůli ní volala příteli asi dvakrát na Skype, aby si ji nezapomněl vzít (ale tak možná i díky tomu ji alespoň on měl)
2.) Zlaté sandálky, které jsem si koupila v Deichmannu v rámci slevového šílenství přímo kvůli dovolené
3.) Radši jsem přestala myslet....

 

Do Benátek jsme dorazili krátce před osmou hodinou ranní, tedy v dobu, kdy se teprve pomalinku otevíraly místní obchůdky, pekárny, lidé chodili do práce, ale hlavně - turisté ještě vyspávali nebo se teprve cpali svými polopenzemi. Nikde ani noha, božský klid a žádní lidé, kteří by ti kazili fotografie benátských kanálů a uliček zalitých ranním sluncem.

 

benatky - 1
(Foto: Archiv blogerky)

 

Nevím, jak tomu říkají lidé ve fotobranži, ale já tomu říkám "Správné načasování".

 

Předpověď počasí hlásila jasnou oblohu bez mráčků a přijatelných 26 °C. V uličkách příjemně pofukovalo (ačkoliv aroma tam občas nebylo vůbec příjemné), ale do devíti hodin jsme zažili tu správnou ukázkovou "prádelnu". Slunce praží, vzduch je vlhký a ty jen děkuješ za to, že se nemusíš do toho prodírat miliony lidí, kteří se také rozhodli navštívit známý turistický cíl v severní Itálii. Myšlenkami jsem se neustále vracela k mé poslední návštěvě Benátek v roce 2011, kdy jsme "chytli" akorát 40 °C, slunečno a všude kolem spousta a spousta turistů. Pfff...

 

benatky - 2
(Foto: Archiv blogerky)

 

Tento zajímavý domek jsem vyfotila právě před šesti lety, letos už jsem jej neviděla - možná jsme šli jinou trasou? Vy, které jste za poslední dva roky byly v Benátkách - stojí tam tenhle hubeňour do teď, nebo se jednalo jen o nějakou sezónní atrakci?

 

Říká se, že pokud navštívíš Benátky, alespoň jednou v místních uličkách zabloudíš. My zabloudili asi tak 10x. V ruce plánek stažený z Googlu, vypadajíc, že původně patřil do nějaké dětské stolní hry. Taktika "sleduj místní strážníky, ti určitě jdou do centra" také nevyšla - po chvíli se nám mazaně hoši ztratili. Nám to náladu ale nekazilo. Právě naopak. Alespoň bude co vyprávět, až budeme promítat známým a příbuzným naše fotografie a videa z dovolené. Když se ještě vrátím ke vzpomínkám z roku 2011, musela jsem konstatovat, že ačkoliv uličky by si zasloužily zvýšenou pozornost co se týče nějaké údržby (procházet se historickým centrem, které páchne močí není nic moc), péče o vodu v kanálech a moři se zlepšila. Mou poslední návštěvu Benátek jsem vždy popisovala i větou: "Zkrátka si představ, jak po vodě plave gondola a za ní plechovky od limonády a dveře, které se asi už někomu nehodily."

 

benatky - 3
(Foto: Archiv blogerky)

 

Konečně jsme se po 45 minutách plahočení se sem a tam (prostě to musí být součástí nějaké turistické trasy - uličky, které se mění jako bludiště v Harry Potterovi), jsme došli na to slavné náměstí Piazza San Marco, které už se mezitím začalo pomaloučku proměňovat v jedno velké mraveniště zvědavých turistů (hlavně těch japonských). Řeknu ti - byla jsem zde podruhé, a myslím si, že ten pohled a to místo mě asi nikdy nepřestane bavit. Je to něco tak jedinečného a neokoukatelného, že si tenhle pohled musí zamilovat prostě každý. Kouzlo místa možná kazili místní (a často dost otravní) prodejci kloboučků, selfie tyčí, magnetek a podobných cetek, kterých máme, bohužel, přeplněné i třeba historické centrum v Praze.

 

benatky - 4
(Foto: Archiv blogerky)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Poprvé k moři s přítelem
Sama na dovolenou? Proč ne!
Vzpomínka na dovolenou

 

benatky - 5
(Foto: Archiv blogerky)

 

benatky - 6
(Foto: Archiv blogerky)

 

A samozřejmě nesměla chybět ani procházka po Molo San Marco, které doplňuje náměstí. Další pohled, který mě asi ani příště neomrzí, a budu jej zběsile fotografovat znovu a znovu.

 

benatky - 8
(Foto: Archiv blogerky)

 

benatky - 9
(Foto: Archiv blogerky)

 

A to je pro dnešek vše! Další fotografie z Itálie (konkrétně z ostrova Elba) nabídne příští článek, který snad vyjde co nejdříve.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •