Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dokážeš si představit, že by ses náhle rozhodla odcestovat na rok do Paříže? A dokážeš si ještě k tomu představit, že bys měla možnost účastnit se tam natáčení nového romantického filmu?

Nasaj atmosféru Paříže s Amélií

Čtení
zdroj: Thinkstockphotos Čtení
aktualizováno 18.08.2014, 00:00 | 18.08.2014, 00:00 | Andrea Fialová/Krasna.cz

Dokážeš si představit, že by ses náhle rozhodla odcestovat na rok do Paříže? A dokážeš si ještě k tomu představit, že bys měla možnost účastnit se tam natáčení nového romantického filmu?

A dokážeš si ještě jako třešničku na dortu představit, že bys právě tam k tomu všemu potkala kluka svých snů? Že to zní jako úžasný sen? Tak si představ, že jedné dívce se tohle všechno opravdu splnilo. Ačkoliv jen v knížce... Cože? Stejně tě zajímá, jak se to všechno seběhlo a jak to pak dopadlo? Tak to rozhodně koukej sáhnout po knize "Amélie v Paříži" od Angie Westhoffové.

 

Amélie v Paříži
(Foto: oficiální zdroj)

 

Příběh začíná v německém Frankfurtu, kde se patnáctiletá Sina, po rozchodu se svým přítelem Sebastianem a neshodách s máminým novým přítelem Gundolfem D., rozhodne využít nabídky výměnného pobytu a na rok odcestovat do Paříže. Sina je velkou filmovou fanynkou, ve volném čase často navštěvuje kino, které sídlí v jejich domě. Nejraději má film, ve kterém se objevuje její oblíbená hrdinka: Amélie Poulainová. Proto je nadšením téměř bez sebe, když zjistí, že bude žít i ve stejné pařížské čtvrti, jako právě Amélie.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Chceš zhubnout? Body Body opravdu zabírá!
Skvělý mixér, pomocník k nezaplacení! Jaký je můj favorit?
Nevyhovují ti tvé kontaktní čočky? Mám pro tebe TIP!

 

Po příletu do Paříže si Sina okamžitě oblíbí svou novou "rodinu" - rodinu Dupontových, která jako bonus ke své dokonalosti má i nádherného syna Rafaela. Rafael je kluk, o kterém každý mluví jen v superlativech, a aby toho nebylo málo, bude hrát hlavní roli v novém romantickém filmu. Ještě před natáčením vezme Sinu ven, aby ji seznámil se svými přáteli. Ta si nejvíce padne do noty s Juliette, praštěnou holkou, se kterou pak bude chodit na exkurze na natáčení filmu. Tam se ale seznámí i s Jeanem - na první pohled arogantním a namyšleným asistentem produkce, který Sině od samého začátku pije krev. Ale znáš romantické knihy - vždy se děj tak trochu zamotá a nakonec je vše úplně jinak. Proto už víc neprozradím a pokud tě zajímá, jak tohle všechno asi mohlo skončit, uháněj do nejbližšího knihkupectví nebo knihovny.

 

Můj názor na knihu:


Myslím si, že je to naprosto dokonalé letní čtení. Nenáročné, ale přesto čtivé a zábavné. Rozhodně doporučuji všem čtenářkám, které mají v sobě alespoň zárodek romantické duše.

 

Na závěr o knize:


Název: Amélie v Paříži (z německého originálu: Alles wegen Amelie - Paris)
Autorka: Angie Westhoffové
Nakladatelství: COOBOO ve společnosti Albatros media a.s.
Vydání: 1.
Počet stran: 1424 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •